Co dělat a kam jít

Od: Datum: 03.05.12 07:55 odpovědí: 6 změna: 27.05.12 16:29
Dobrý den,
Mám trošku menší problém. Neudělal jsem podruhé čtvrtý ročník a znovu už tedy opakovat nemůžu. Řeším proto co teď.
Na škole je možné přejít na učební obor a tam si udělat výuční list a pak popřípadě nástavbu. Ten obor mě ale totálně nebaví a na učňák kde je ještě více praxe se mi nechce.
Proto taky uvažují i nad přechodem na jinou školu.
Je to vůbec teď možné? Jelikož se bude jednat o jiný obor, tak asi bude potřeba začít od prváku?
Co potřebují v takovém případě když půjdu jinam? Je potřeba dokládat i vysvědčení nebo něco ze současné školy?
Do kdy mi platí status studenta? Jsem i o prázdninách studentem, nebo jak to je?
Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 03.05.12 09:08

Kolik vám je? 19 -20 let? Kdo vás bude ještě 4 roky živit? Asi máte wslibé rodinné zázemí, že to rodičům nebude vadit, když nastoupíte do prváku jiné školy a pak jí opět nedoděláte.

Má rada zní - dodělat alespoň výuční list a pak si najít zaměstnání a dálkově si můžete vybírat studium dle libosti a možnosti. Věk na to máte, abyste se živil sám.

doplněno 03.05.12 09:43:

*slibné

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.12 11:55

Další přechod, další zbytečně odstudované roky a možná školu opět nedokončíte. A dál? Zase jiná škola?

Evidentně se Vám studovat nechce, protože napodruhé neudělat ročník, to s prominutím o něčem svědčí. Kdo zaručí rodičům, že další školu dokončíte? Na učňák se Vám nechce, protože se tam při praxi maká.

Šla bych na učnák, abyste se po vyučení mohl začít živit sám, popřípadě si sám zaplatit studium na druhé střední škole.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.05.12 12:11

Přesně tak. Nejste schopen dodělat školu, proto zvládnout aspoň učňák. Pak si najít práci a pokud mezitím dostanete rozum, můžete se přihlásit na SŠ, která by vás bavila. Ovšem za své. Neznám vaše rodiče, jejich stránku povahovou ani finanční, ale být jimi, opravdu bych Vám další experimenty netrpěla, neplatila a nechala Vás, ať se postavíte na vlastní nohy. Zatím jste pro to nic neudělal. Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Od: neregistrovany
Datum: 12.05.12 22:12

Že by se na praxi nějak moc makalo se říct nedá (alespoň né na naší škole). Ale nezvládam to i přesto z psychických důvodu...

Od: neregistrovany
Datum: 12.05.12 22:11

Co se týká učebního oboru, tak tam je možné se popřípadě přihlásit i za rok a dodělat si ten rok na učňáku.

Takže není problém zkusit jinou školu. Vybral jsem si obor, kterému vůbec nerozumím a vůbec mě ani trošku nezajímá...

Pořád ale nevím, jak je to s možností podat přihlášku alespoň na druhé kolo příjmaček? Potřebuji nějaké potvrzení od současné školy, nebo co všechno je potřeba? Taky pořád nevím, jak je to se statusem studenta, jestli platí i přes prázdniny?

Děkuj

Od: never*
Datum: 27.05.12 16:29

Mám podobný prblém :) je mi 20 a neudělal sem to na podruhé takže jdu na kuchaře :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.