Pro co byste se rozhodli vy?

Od: Datum: 29.04.12 19:00 odpovědí: 8 změna: 05.06.12 16:05

Ani nevím, proč tady píšu tuhle otázku. Asi proto, že bych chtěla vědět, pro co byste se rozhodli vy. Po prázdninách půjdu do 9. třídy ZŠ a měla bych začít uvažovat nad mým budoucím povoláním. Už odmala mě to táhlo k medicíně. Vím, není to dvakrát jednoduché, ale zatím mám samé 1 a myslím, že bych studium mohla zvládnout. Asi minulý rok jsem ale uvažovala ještě nad povoláním letušky. Bavilo by mě myslím všechno kolem tohoto povolání. Ráda cestuju, a díky téhle práci bych se mohla podívat častěji někam jinam než do ČR. Baví mě, když v noci vstávám a někde cestuju. Bavil by mě kontakt s lidmi v letadle. Ale zase na druhou stranu je to povolání, kdy bych v dospělosti měla málo času, na rodinu, na přátelé, má to nepravidelnou pracovnní dobu. Jenže teď to rozhodnutí. Určitě se chci po ZŠ vydat na gymnázium, abych měla co největší šanci na přijetí na VŠ. Pokud bych ale chtěla pracovat jako lékařka, což by mě také bavilo, musela bych podstoupit náročné a dlouhé následující studium, zase bych ale měla zajištěnou budoucnost. No a druhá možost je, že bych chtěla po gymnáziu nebo střední škole odletět na rok do USA jako au-pair, abych se zdokonalila v angličtině, chtěla bych se podívat do Ameriky, poznat jejich kulturu a trošku se osamostatnila. Potom bych ráda udělala kurz letušky a hledala práci v tomto oboru. Jenže už teď nevím, pro co se rozhodnout. Studium lékařské fakulty mi příjde jako rozumné pro mé známky a celkově pro život. Zase ta druhá možnost, že bych někde na rok odletěla a pak dělala letušku mi přijde jako takové zábavnější, volnější. Pro co byste se rozhodli vy?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: michalov*
Datum: 29.04.12 19:10

Pro co bych se rozhodl já je úplně jedno. Jde o Tebe. Ještě máš rok na rozmyšlenou.I lékaři cestují...Hoď si korunou.Pokud si nechceš hodit,aby si neztratila jednu možnost,tak si už rozhodnutá. ;)

Od: honzamder
Datum: 29.04.12 19:18

Mě by doktořina nebavila až příliš velká zoodpovědnost tedy já bych na to ani neměl známky ale to je druhá věc.

A já odjakživa rád cestuji rád bych něco takového dělal tedy ne letušku ale stevarda v letadle může to být zábavné a určitě takový člověk potká mnoho zajímavích lidí zažije zážitky o kterých si ostatní mouhou nechat zdát.

Datum: 29.04.12 19:38

Pro obě možnosti bych zvolila gymnázium a pak máte další 4 roky na rozmyšlení. Jelikož dnes skoro nezakopnete o dobrého zubaře tak já bych šla tímto směrem. Letuška to je také super plán, zdokonalení v angličtině jistě a nezapomenout i na další jazyky.

Datum: 29.04.12 20:05

Takže k tomu lékařství. Ano, je to hezké povolání, ale ne pro každého se hodí. Vydržela bys pitvat mrvoly a učit se o nemocech? Vydržela by ses učit opravdu veliké množství učiva? Umíš se učit, nebo zvládáš základní školu tzv. levou zadní? To je totiž hrozně důležité umět se učit. Pokud bys chtěla jít na lékařství, tak přijímačky se dělají z biologie, chemie a fyziky. U té letušky - no nevím, to zase není nic tak zázračného. V letadle jsi pořád na nohách, musíš se vyrovnávat s časovými posuny. Sice procestuješ svět, ale to je takové nijaké, většinou z té ciziny znáš akorát letiště. Já bych ti poradila - jdi na gymnázium, nech to všechno uležet. Na gymnáziu teprve zjistíš, které předměty ti opravdu jdou a které nikoliv, během studia dospěješ a zjistíš, co by tě opravdu bavilo. Nakonec to třebas bude úplně něco jiného, než pro cos na ten gympl vlastně šla.

Ohodnoceno: 2x

Od: askmenow*
Datum: 30.04.12 00:01

Ahoj, musíš se rozhodnout samozřejmě podle sebe, ale můj názor:

Směřovala bych ve tvém případě ke kariéře lékařky.

Do USA se můžeš podívat i v rámci programu work and travel na tři měsíce v létě, vysokoškoláci to stíhají o prázdninách.

Kdyby se ti studium nedařilo, zdálo se ti moc náročné nebo tak, vždy můžeš s medicínou praštit a tou letuškou se stát :) Naopak praštit s letuškováním a stát se lékařkou/studentkou medicíny je méně reálné.

Od: fran
Datum: 30.04.12 11:10

Tuhle radu bych podepsala, a s těma jedničkama jsi dost za vodou. Na žákyni devítilky je ten dotaz dost zodpovědný, doporučuji ještě větší zodpovědnost a to je zjišťovat poptávku po místech pro absolventy obou povolání a pak také volit to, co bude za 4 roky v kurzu. Ještě nádavkem menší rozbor:

Já to vidím tak, že se rozhoduješ mezi vysoko- a středoškolským vzděláním. Na VŠ - medicíně budeš muset ty jedničky držet po střední ještě 6 let a 6 let budeš závislá na pomoci rodičů, celkem 10. S červeným absolventským diplomem se určitě do zahraničí podíváš i v rámci povolání, které dobré seženeš. Plat ale nebudeš mít výrazně vyšší než letuška. Snad jedině ta zubařina... Takže ta lékařka je risk a studium je dřina. Jako letuška máš přípravu kratší, nástup do práce dřív a hlavu popletenou změnami časových pásem také dřív;). Z exotických zemí nepoznáš nejspíš o mnoho víc než letiště.

Datum: 01.05.12 14:16

Jak už tady zaznělo, máš velice pěkné známky, tedy gymnásium jistě nebude problém. A za ty 4 roky budeš vidět, k čemu inklinuješ víc. Jinak chválím, že jsi zodpovědná a už v devítce uvažuješ o svém dalším povolání.

Letuška, to je dost problém. Perfektní znalost tří světových jazyků, velice slušné chování, inteligenci, šarm, ale také vzhled. Slyšela jsem o slečně, která splńovala téměř vše, nedostala se na letušku, protože jí chyběly 3 cm výšky. Takže chtějí spíš vysoká děvčata a skutečně jsem nikdy malou letušku neviděla. Cestování by sis užila dost a dost, ale neuvidíš nic, jenom letiště. Přiletíš třeba do Ameriky, pár hodin odpočinku a zase zpátky. Navíc je to povolání pro mladá hezká děvčata. Jakmile budeš starší dáma, co budeš dělat potom? A v sousední obci je 73 letá zubařka a vesele si zubaří pořád. V tomhle věku by letušku dělat nemohla, jako doktorka je stále dobrá. Takže letuška není povolání na celý život, až do důchodu, lékařka ano.

A ta lékařka - je to povolání potřebné. Záleží na Tobě, co všechno sneseš. Třeba takovou pitvu, krev, zvratky, těžké úrazy, třeba i smrt. Já bych to dělat nemohla, ale smekám před těmi, kdo můžou a dělají to zodpovědně.

Přesto máš na výběr ještě moře času. Přeji hodně štěstí.*slunce*Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: janosek12345*
Datum: 05.06.12 16:05

Stoprocentně souhlasím ;)
Jestli máš pro zdravotnictví předpoklady, opravdu se najde uplatnění ;)
Jako lékařka můžeš svět procestovat podle svého a dokonce se uvidíš víc, než letiště a spolucestující ;) ..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.