VŠ rozvrh - volné pátky?

Od: Datum: 06.01.13 20:48 odpovědí: 15 změna: 06.01.13 22:27

Zjistil jsem , že na VŠ není pěvně dám rozvrh a že někdo si třeba udělal v pátek volno . Jak to je

Musím odchodit určitý počet hodin např. 35 týdně ale je jedno jestli si dam PO-PA po 7 nebo PO-ST po 15?

Jak to je? a kolik je tak celkově hodin na vš za týden?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.13 20:51
avatar

To záleží, jak na které škole. Ale rozvrh si dělají studenti většinou sami přes internetové stránky školy a mohou si tedy vyšetřit jeden nebo i více dnů v týdnu volné. Co se týká povinné účasti, je to jiné přednět od předmětu a škola od školy, ale obecně platí, že cvičení jsou povinná a přednášky ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 20:54

Ok, a kdybych prostě chodil na i ty nepoviné přednášky pravidelně s cílem se vzdělávat, ale také stím, že bych byl ochotný pár dní v týdnu sedět ve škole od nevidím do nevidím, tak je velká šance, že by mi zbyl jeden nebo i více dnů volných?

Datum: 06.01.13 20:56
avatar

Spíš počítejte s tím, že hlavně první semestr to nevyjde, budete muset chodit do školy pět dní v týdnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 21:00
avatar

Ano, je to možné. Většinou si studenti udělají volno v pátek. Já když jsem chodil v pátek do školy, tak tam byla tak polovina lidí, co v jiné dny. Ale ne ve všech semestrech se to povede, protože se stane, že jeden předmět má cvičení jen v pátek, a nebo budete chtít chodit i na přednášky, které bude mít daný předmět v pátek a nic nenaděláte. Pak nezbyde, než si udělat volno třeba v jiný den, pokud to půjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 06.01.13 20:54

Je to všude jinak. Záleží na tom, jaké předměty vůbec chcete studovat. Na VŠ nezáleží na počtu hodin, ale kreditů. Během bc. studia musíte obvykle získat 180 kreditů, to znamená 30 kreditů za 1 semestr. Každý předmět má různé ohodnocení, pokud budete studovat spíše ty lehčí, ty jsou za dva kredity, to je tedy 15 předmětů za semestr (cca 30 hodin týdně). Pokud si zapíšete těžší předměty (3-4, ale třeba i 7 kr.), tak stačí studovat za semestr 5-10 předmětů (ty ale mívají i semináře, takže cca 20-30 hodin týdně). Jestli budete mít některý den volno záleží na tom, v jaké dny si přednášky zapíšete. Některé mají pevný rozvrh (např. vždy ve středu od 9.00), některé se přednáší vícekrát týdně a můžete si vybrat. Počítejte s tím, že volný pátek obvykle znamená, že některý jiný den budete ve škole od rána do večera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 20:58

To by mi až tak nevadilo od rána do večera.

Takže já musím získat za semestr nějaký počet kreditu, třeba těch 30.

No a je jedno jestli si zvolím 5 težkých předmětu, které budu mít rozložené do 20 hodin nebo si zvolim 8 předmětu, které si rozložím do 30 hodin?

Datum: 06.01.13 21:06
avatar

Každopádně za etapu (bakalářskou nebo magisterskou) musíte splnit všechny povinné předměty a současně mít patřičný počet kreditů. Podívejte se třeba sem ( http://goo.gl/EyJ1e), je to doporučený průchod bakal. programem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 20:55
avatar

Na většine VŠ je to tak, že musíte splnit studijní plán, skládající se z absolvování různých předmětů (ohodnocených kredity). Předměty jsou vypsány (většinou se skládají z přednášek a cvičeních) a probíhají přes celý týden. Vy si vyberete, na jaké předměty budete chodit, a podle toho si sestavíte rozvrh. Někde mají při tvorbě rozvrhu přednost ti, kdo splnili zkoušku dřív nebo dosáhli lepší známky. Pak se může stát, že třeba pátek nebo pondělí budete mít volné.

Snad je to ode mě srozumitelné

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.13 20:58

kredity jsou jasné.. ale podle mě jsou cvika povinné.. na přednášky chodit nemusíš... ale asi se to chce poptat přímo na konkretni škole...

doplněno 06.01.13 21:02:

na VŠB mají cvika povinné a musíš dodržet určitou absenci.. u nás na vošce musíme mít docházku na cvika 80% aby jsme měli nárok na zápočet..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 21:02
avatar

Počet hodin týdně není pevně daný. Přednášky jsou nepovinné (pozor, někdy je vyučující vyhlásí jako povinné, případně se Vám neúčast může pěkně vymstít u zkoušky, kde si vyučující pamatuje, kdo chodil a kdo na to kašlal), cvika apod. jsou povinná. Pozor na to, mnohá cvika umožňují jen 1 (my nemohli mít žádnou) absenci, je opravdu nutné si to hlídat. Každý předmět je ohodnocený určitým počtem kreditů, takže pokud jich máte splnit 30, choďte na všechny povinné předměty (je fakt lepší si je splnit z kraje, než to pak honit další rok a nestíhat), a pokud je to na 30 kreditů málo, naberte si nějaké nepovinné předměty (třeba pěvecký sbor nebo tak:)).

Měli jsme spolužáky, co chodili jen na povinná cvika, jinak se ve škole neukázali. Takže ve škole strávli asi 5 hodin týdně:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.13 21:07

A těmi 5 hodiny týdně se dá nasbírat ten počet kreditu?

Datum: 06.01.13 21:12
avatar

Ale ne, kredity získáte úspěšným zakončením předmětu. Buď zkouškou (přičemž jí předchází zápočet, získaný např. za závěrečný test na cvičeních), nebo klasifikovaným zápočtem (ten se získá třeba semestrální prací atd.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 21:57
avatar

Docházka nemá nic společného s přiznáním kreditů. Malou výkimku tvoří předměty, ve kterých se zápočet ( a tím i kredit) dává právě za to, že předmět úspěšně "odchodíte" a sepíšete třeba nějakou seminárku. To se ale vše dozvíte, buďte v klidu a nebojte se zeptat zkušenějších spolužáků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 22:01
avatar

kazdy skola a kazdy ucitel to ma individualni. Nekomu je jedno zda chodite a chce jen pisemku , dalsi zas boduje kazdy prichod a kazde pracovani v hodine ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 06.01.13 22:27

Toto je jinak na každé VŠ (dokonce na každém oboru), takže konkrétně ti tu nikdo neodpoví.

Jsou školy, kde pevně daný rozvrh je, jsou školy, kde je pevně dáno ěnkolik přednášek a zbytek je na tobě (ale musíš vzít v úvahu, že si nemůžeš vybírat jen podle dne, ale i podle předmětů, o které stojíš).

Rozhodně se na VŠ nepočítá nic na hodiny týdně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.