Význam spojení další neděle

Od: Datum: 12.12.12 19:50 odpovědí: 3 změna: 12.12.12 20:48

Zdravím Vás, mám takové dilema ohledně významu slova "další" např. ve spojení: "další neděle". Řekněme, že dnes je středa a když někdo mluví o "další neděli" tak má na mysli neděli v tomto týdnu nebo až příští týden? Mám za to, že "další" = "následující", tedy neděle, která je na řadě. Příští neděli zas vnímam jako neděli až v příštím týdnu. Asi, dle mnohých, hloupá otázka, ale mně to pořád vrtá hlavou. Děkuji předem za vaše názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.12 20:00

Já tedy "další" neděle nepoužívám, ani toto spojení neznám. Používám tato neděle - příští neděle. A pokud to někdo používá a řekne další neděle, tak myslí samozřejmě tu příští...

Ohodnoceno: 0x

Od: viky®
Datum: 12.12.12 20:33

Dobrý den. Podívejte se prosím na odkaz.

http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/dalsi

doplněno 12.12.12 20:37:

Vždy to bude až neděle v dalším týdnu, který následuje. Tady je časový úsek týden.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 12.12.12 20:48

No je to otázka chápání, ale kdyby mělo jít o následující, tak se asi nejspíše použije tuto neděli. Takže by to mělo být až ta další, tedy po následující.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.