Nástavbové studium

Od: Datum: 12.12.12 18:41 odpovědí: 10 změna: 13.12.12 08:17

Zdravím,

tento rok ukončuji tříletý výuční obor. Rád bych potom šel na nástavbu. Problém je, že v okolí nemám moc velký výběr škol s nástavbovým studiem. Chci jít na obor podnikání (nic lepšího jsem asni nenašel a toto mě i celkem zajímá).

Zájímalo by mě, jestli je možno studovat dálkově a jestli i v tomto případě jsem vedený jako student a stát za mě hradí soc. a zdravotní, nebo je potřeba takto studovat pouze při práci?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 12.12.12 18:56

Pokud byste nastoupil na denní nástavbové studium, hradil by za Vás zdr. poj. stát. Jinak můžete studovat při zaměstnání. Na Vašem místě bych se spojila se škoulou, kterou jste si vybral a zjistil, zda otevírají ročník denního nástavbového studia, to trvá pouze dva roky, ale studium dálkové tři roky. Může se stát, že u některého nástavbového studia neuznají učební obor a musíte studovat 5 let dálkově. Zavolejte si na Vámi vybranou školu a vše si zjistěte. Může jim také poslat e-mail. - pt

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 12.12.12 19:11

Já bych v tom ´postupu´ iděl drobný háček - tříleté obory, pokud vím, nejsou ukončeny maturitou... A naopak - maturita je vyžadována jako minimální vstupní podmínka pro studium nástavby...

K dotazu - pokud studuješ dálkově (večerně a kdoví, jak se tomu ještě říká), nemáš nárok na hrazení čehokoli od státu, předpokládá se, že u takové formy studia pracuješ...Na statut studenta máš nárok pouze při denní formě studia...

Od: xart*
Datum: 12.12.12 19:55

Co píšete se mi zdá jakonesmysl, ale třeba jsem to špatně pochopil. Výuční obory jsou zakončeny závěrečnou zkouškou, po jejímž úspěšném složení získá studentvýuční list. Nástavbou je myšleno v podstatě studium, které navazuje na učební obor, v němž student uspěl a po jehož ukončení získá maturitu, přesnějimaturitní vysvědčení. Tak že maturita nemůže být z logiky věci vyžadována jako podmínka pro vstup na nástavbové studium ;)

K předchozímu: bude-li student studovat vdenním studiubude mít statut studentaa stát za nějbude hradit sociální a zdravotnípojištění. Bude-li to pouzestudent dálkového studia, tak statutstudenta mít nebudeasociální a zdravotní pojištění si musí hradit sám;)

Datum: 12.12.12 22:23

"xart", jen vysvětlím, že stát platí za řádného studenta při jeho denním studiu pouze zdr. poj. Pokud student studuje dálkově, je jeho povinností ze zákona, platit si pouze zdr. poj. to soc. poj. je dobrovolné. - pt

Datum: 12.12.12 23:22

K sociálnímu pojištění (= nemocenské pojištění, důchodové pojištění plus příspěvek na státní politiku zaměstnanosti) se nelze přihlásit dobrovolně.

Dobrovolně se lze přihlásit pouze k důchodovému pojištění.

Od: xart*
Datum: 13.12.12 08:17

se sociálním samozřejmě máte pravdu .. to je dobrovolné ... moje chyba

Datum: 12.12.12 22:18

"mowla", tříleté učební obory jsou zakončeny závěrečnou učňovskou zkouškou s Výučním listem. Pak si může student doplnit vzdělání nástavbovým studiem, buďto denním dvouletým, nebo dálkovým tříletým, které je zakončeno maturitní zkouškou. Pokud chce student dále studovat v dalším nástavbovém studiu, může pokračovat na Vyšší odborné škole, buďto na denním nebo dálkovém studiu, která je zakončena maturitní zkouškou. Proto je lepší /myslím si já/, místo Vyšší odborné školy, studovat raději vysokou školu, obzvláště pokud se jedná o mladého člověka. - pt

Od: mowla*
Datum: 12.12.12 23:03

Díky za info - já už su ´pár´ let ze školy venku - a fakt jsem netušil, že dodělání si maturity po vyučení se taky říká nástavba...

;)

Od: mccormak
Datum: 12.12.12 20:12

Loni jsem vystudoval nástavbové studium na stavební škole. Nejprve jsem se 3 roky vyučil a pak mě přijali na nástavbu. Nástavba byla denní a byla na 2 roky. Co se týče dálkového studia, u nás na škole byla 80% síto, tedy pouhých 20% studentů dokončili 3 roky dálkového nástavbového studia. Jestli tě zajímá podnikání skus http://www.skolajarov.cz/podnikanid.php je to na 3 roky ale upozorňuju dálkové je hard :)

Datum: 12.12.12 23:25

Status studenta byste měl pouze v denním studiu. Při dálkovém (dnes se již používá termín kombinovaném) studiu se přiznává až na vysokých školách (ne však na všech).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.