1xJak naučit děti číst, psát?

Od: Datum: 08.02.13 17:30 odpovědí: 5 změna: 09.02.13 11:15

Dobrý den, mám pár dotazů. A byla bych moc ráda, kdyby mi někdo poradil.

1.Jak naučit děti číst, aby neslabikovaly?

2.Jak naučit děti rozeznávat mezery?

3.Jak naučit děti číst, aby viděly a četly čárky nad slovy a háčky?

4.Jak naučit děti psát čárky a tečky a mezery a háčky?

Děkuju moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kaliopkacz*
Datum: 08.02.13 18:58

Poslat do školy? Pokud ve škole učitelka objeví problém, začne se to řešit s odborníky. Na pěkné čtení je dobré číst a číst a číst, ale hlavně to co dítě zajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 09.02.13 02:41

Vystudovat pedagogickou fakultu, nebo alespoň samostudiem nastudovat tuny knížek. Pokud to nemáte/nechcete, nechte to na odbornících a jen po konzultaci s nimi procvičujte doma, ale neučtě.

Mohu se zeptat, proč máte potřebu to děti učit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 05:14
avatar

Myslím, že v inbternetu odpovědi na tyto otázky nenajdete. Učitelství pro I. stupeň ZŠ je pětiletý magisterský studijní obor (prezenční nebo kombinované studium) a v prvních třídách ZŠ učí zpravidla nejzkušenější učitelky (učitelky s dlouholetou praxí).

Možná byste mohla najít nějaké informace k alternativním druhům škol (např. Waldorfské, Montessori apod.), ale určitě nepůjde o kompletní metodiku výuky čtení a psaní. A spíše bych doporučila se po metodikách poohlédnout v zahraničí (v češtině toho moc k dispozici není).

doplněno 09.02.13 05:17:

Oprava: ... v internetu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 07:29
avatar

lentilka, o jakém dítěti píšete? Jak je staré? Chodí do školy nebo ještě do školky? *hej*Neodborným zacházením můžete jen pokazit více, než získat. Třeba se jedná o dislektika, tedy o poruchy schopnosti čtení. Na tuto poruchu jsou vypracované odborné postupy, které jsou velmi přínosné. Ale bez znalosti věku dítěte a celkové znalosti schopnosti dítěte, je dost riskantní radit. ;)

doplněno 10.02.13 07:32:

Liduš, máte pravdu. Děti, které přicházejí k zápisu, umí mnohem více věcí, ale také mnohem méně ze života. Jakoby rodiče a školky soutěžili, kdo lépe připraví dítě pro školu a ne pro život. :) Nadzvedává mě, když slyším, jak strašnou výslovnost mají dnešní děti, jak spoustu věcí neumí. Vždycky to tak bylo. Děti šly do školy a měly špatnou výslovnost a spoustu věcí neuměly. A koukejte, dnes jsou z nich lékaři a inženýři a schopní řemeslníci!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.13 11:15
avatar

Proč děti něco z toho učit když existuje v ČR podle mě docela dobré školství. Slabikování je při učení zcela normální, naučit se slova spojovat chce čas, mezery asi myslíte kde klesat hlasem, kde dělat pomlku-toto jsem učila dceru až u přednesu a to tak, že jsem jí to předvedla, a když se učila text např básničku byla jsem já v podstatě dirigent a ukazovala kde ztišit, kde z ostra...Neví co je vidět háčky a čárky-to pokud zná abecedu a ví, že existuje nejen C ale i Č není problém, psát háček to je totéž a naučit děti kdy se píše čárka ve větě to se snad učí průběžně od nejsnadnějšího (kdy se píše před A nechápu pořádně dodnes).

doplněno 09.02.13 11:20:

babkazov- překvapilo mě, že při letošním zápisu na jedné škole umělo hodně dětí číst, některé i psát, znaly spoustu anglických slovíček, ovšem většina nevěděla kdy se narodila, neuměla zavázat tkaničku, nepoznaly na které hromádce je víc-méně a neuměly pojmenovat snadné geometrické tvary.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.