Technické nebo přírodopisné lyceum?

Od: Datum: 10.01.13 19:09 odpovědí: 3 změna: 10.01.13 19:51

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala, co je lepší k budoucímu studování fyziky na vysoké škole, sama to nějak neodkáži odhadnout? Přírodopisné x Technické lyceum?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 19:15
avatar

Přírodovědné lyceum je tak trošku na způsob gymnázia - hodně matematiky, chemie, biologie. Fyzika je, ale ve 4. ročníku už ne. Technické lyceum mi zase přišlo spíš jako strojárna. Asi by to chtělo se podívat se do osnov jednotlivých těch oborů. Pokud to beru podle syna, co chodí na přírodovědné lyceum, tak by teoreticky mohl jít studovat i fyziku dál. Dělal si srovnání přírodovědného lycea a gymnázia a zjistil, že v těch přírodovědných oborech jdou více do hloubky a víc se toho učí než gymnázia.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vali*
Datum: 10.01.13 19:16

Moc děkuji za radu.

Datum: 10.01.13 19:51
avatar

Podle mě je to úplně jedno. Na VŠ budou s tebou studovat i lidi, co nemají žádné střední technické vzdělání, třeba gympláci, a taky se s tím budou muset nějak vypořádat. Jestli budeš mít nad nimi náskok 70% nebo 75%, to nestojí za to řešit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.