Domácí výuka

Od: Datum: 09.03.12 11:38 odpovědí: 5 změna: 19.02.16 15:31

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s domácí výukou na základní škole. Vím, že je povolená na 1.stupni a zkušebně i na 2.stupni. Po špatně řešené šikaně na škole se dcera zablokovala a má teď potíže s normálním začleněním do běžného školního provozu. Změna školy jí spíš ublížila, protože to byla další změna a teď mi bylo doporučeno přejít na individuální plán, ovšem paní z Pedagogicko psychologické poradny, kam patříme je velice nepříjemná a v žádném případě se s ní nedá mluvit. Ještě nám dodnes vyčítá, že jsme si dovolili řešit něco ve škole (myslím stěžování si na šikanování naší dcerky) a teď, že zase něco chceme, nemá vůbec cit pro to, že si holka prošla těžkým obdobím. O vstřícnosti a pochopení nemůže být řeč. Dětský lékař nám naznačoval, že by pro dceru byla ideální domácí výuka. Nevím jak na to. Dcera je na 2.stupni ZŠ. Budu moc ráda za každý názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.12 11:54
avatar

Podle školského zákona lze individuální vzdělávání povolit pouze žákovi prvního stupně základní školy. O povolení individuálního vzdělávání žáka rozhoduje ředitel školy, kam byl žák přijat k plnění povinné školní docházky, na základě písemné žádosti zákonného zástupce žáka. Pochybuji, že by ředitel rozhodl v rozporu se zákonem. Podrobnosti se dočtete v § 41 zák.č.561/2004 Sb.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ajja*
Datum: 09.03.12 12:01

Děkuji za odověď. Já jsem dostala doporučení na ZŠ Letohradská v Praze, kde probíhá od září 2007 zkušebně Indiviuální vzdělávání na 2. stupni ZŠ povoleno Ministerstvem školství, tak by mě zajímaly názory lidí, kteří s tímto mají zkušenost.

Od: tojaa
Datum: 19.02.16 15:31

Dobrý den, zajímala by mě Vaše zkušenost s domácí výukou na 2. stupni ZŠ Letohradská, protože nám také byla tato škola pro domácí výuku doporučena.

Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.12 12:10
avatar

Já poradím pouze přejít pod jinou PPP.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ajja*
Datum: 09.03.12 12:51

Dnes jsem právě kontaktovala jinou PPP, tak snad budeme mít termín návštěvy co nejdřív.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.