Jak se naučit anglicky doma?

Od: Datum: 21.02.12 15:50 odpovědí: 21 změna: 15.08.16 13:37

Ahoj,

jsem aktuálně na mateřské dovolené, a volný čas bych chtěla využít k učení se angličtině s tím, že až budu něco umět a dcerka odroste, začneme trošku cestovat.

Jaká metoda je ale nejlepší? Jazykový kurzy si nemohu dovolit (časově), tak potřebuji něco na doma. Koukala jsem na klasické knížky pro samouky¨(máme něco doma, nevím kde se to tu vzalo), ale to asi nebude nejlepší, co? Problém tam je, že se to nenaučím správně vyslovovat (jsou tam sice v závorkách výslovnosti, ale to mi nedá jistotu, že se to učím dobře), nechci aby na mě pak koukali jak na blba :)

Pak jsem našla nějaký programy na počítač, nejvíc se mi asi líbí Angličtina do ucha. Nemáte s tím někdo zkušenost, nepoužívali jste to? Líbí se mi na tom hlavně to, že to je namluvené se správnou vyslovností a myslím, že i ten argumet, že když to slyšíte a čtete najednou, líp si to zapamatujete, je na místě.

Co byste doporučili vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lui*
Datum: 21.02.12 22:31

Dobrý je sledovat filmy s original zvukem s titulky. např. Je to užitečný třeba na učení frází, slovosledu, i slovíček. Nebo poslech rádií, když není čas na "obrázky".

Ohodnoceno: 2x

Od: rennee
Datum: 21.02.12 22:49

ale ve filmech právě nezískám základy... Sledování filmů si jako užitečný dokážu představit, když už nějaký základ jazyka mám, vím, jak se tvoří věta atd., ale jako úplný začátečník se z nich jen těžko něco naučím... Ale díky za odpověď

Od: lui*
Datum: 22.02.12 20:28

No já nevím, ale na ty úplný základy, tak půl roku, by to chtělo jednou týdně, nebo jednou za čtrnáct dní intenzivní hodinku u soukromého učitele. Aby jste chytla ty správný návyky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.02.12 22:10

no, raději bych se učila doma... je mi jasné, že učit se s učitelem nebo rodilým mluvčím, nebo dokonce v anglicky mluvícím prostředí by bylo asi snazší, ale tyhle možnosti zatím nemám. Základy chci získat doma.

Už jsem i na zkoušku objednala, zatím Angličtina do ucha 1. a euroword - angličtina, tak uvidíme. Moc zkušeností jsem na internetu nenašla (ptala jsem se i jinde, ale nikde mi nedokázali poradit s těmihle konkrétními produkty, které se mi zamlouvaly nejvíc, tak si je otestuju :)

Od: petr®
Datum: 21.02.12 23:13

Já, když jsem se učil doma, tak mě nejvíce vyhovovala ANGLIČTINA PRO SAMOUKY, nakladatelství Leda. Dnes mají již tři úrovně a ke každé jsou cédéčka s poslechy. Pak je také dobrá tato www. stránka. www.helpforenglish.cz

A nebo na poslechy: www.englishcentral.com

Datum: 21.02.12 23:31

díky, tu od Ledy jsem právě viděla, ale více se mi asi zamlouvá ta angličtina do ucha... to by snad mělo být trošku interaktivní a myslím že i zábavnější... aspoň to tak teda vypadá, ale nevím... ostatně proto se ptám, že jo :)

Od: buss®
Datum: 22.02.12 01:23

Když doma je problémem motivace, vydržet u toho. Pak se začíná furt a znovu. Číst si, poslouchat, někoho si najít. Zkusit knížky pro děcka. Jsou knížky na poslech na intu.

Datum: 22.02.12 02:13

je mi jasný, že s motivací to budu mít těžký... na druhou stranu se ale anglicky naučit moc chci, věřím, že se k tomu dokopu... :)

Datum: 22.02.12 12:49

Já bych vám doporučil mimořádně účinný učební doplněk, zpívejte anglické písničky. Existuje například server http://hudba.zoznam.sk/ , kde se dají nalézt anglické texty i jejich překlady. Na Youtube najdete originály a můžete si zpívat s nimi. Není na škodu učit se anglicky na hitech Beatles nebo poetických baladách od Black Sabbath, případně starých dobrých rokenrolech. Jeden se pak nestačí divit, o čem ty písničky vlastně jsou. A navíc, když je budete umět zpívat a případně i zahrát na nějaký hudební nástroj, pak je úspěch ve společnosti zaručený.

Mnoho zdaru. *palec*

Datum: 22.02.12 22:12

tak děkuju moc všem za rady, rozhodla jsem se zkusit to, co se mi líbilo (viz reakce na první příspěvek v diskuzi), tak uvidíme co mi to dá nebo nedá...

Od: zvedavyskritek*
Datum: 22.02.12 23:26

Ještě bych určitě doporučil http://cs.forvo.com/

Do vyhledávače si kupříkladu zadáš slovíčko, které se chceš naučit a vyjede ti k němu několik nahrávek od rodilého mluvčího.

Držím palce! *cteni*

Ohodnoceno: 1x

Od: renneee
Datum: 28.02.12 13:16

díky :)

Od: molk
Datum: 25.02.12 16:09

Určitě zkuste toto: www.helpforenglish.cz/cz/anglictina-pro-zacatecniky/c2007081601-Anglictina-pro-zacatecniky-Mapa-Kurzu.html

Je to kurz pro začátečníky. Tato stránka je velmi dobra, najdete tam vše. Máte tam i rady a triky, jak se učit slovíčka nebo gramatiku, zajímavé odkazy a výborný slovník, když kliknete dvakrát na sloíčko, tak se Vám ukáže překlad a nahrávka rodilého mluvčího.

Mně tato stránka hodně pomohla (furt pomáhá) Je to mnohem zábavnější než knížka.

Od: askmenow*
Datum: 26.02.12 00:04

Jen podotýkám, že pokud je pro vás problémem jen čas, nikoli peníze, dají se zaplatit i takové lekce, kdy učitel dochází k vám, případně přes Skype. Možná by se vám čas od času něco takové hodilo, třeba jako konzultace s věcmi, kterými si nebudete po samostudiu jistá.

Datum: 28.02.12 13:18

skype určitě nechci, ale ty lekce, kdy by učitel došel k nám, časem taky zkusím. Základy bych chtěla získat sama. Díky za odpověď :)

Datum: 26.02.12 13:16

Dobrý den, zkuste si na Ulozto.cz stáhnout kurz magická angličtina, nerozlišují se začátečníci a pokročilí, způsob výuky je založen na současném čtení překladu a poslechu, normálně stojí kolem 3000,- a je to myslím celkem zajímavý způsob výuky.

Datum: 28.02.12 13:19

díky za tip, možná si stáhnu na zkoušku, a případně pak koupím, když bude vyhovovat. I když to asi bude podobné jako ta angličtina do ucha, kterou už mám doma

Od: blanch
Datum: 06.05.15 23:10

Dobrý den. Chci se zeptat, jak jste byla spokojená s angličtinou do ucha, jak jste pokračovala a jak se vám dařilo? S pozdravem Blanka G.

Datum: 06.05.15 23:14

usalearns.org ... cele zdarma

Od: evzen
Datum: 15.08.16 13:08

Zdravím, angličtina je v dnešní digitální době už naprostou nutností. Pocit, že nejste omezeni jazykem a máte přístup k celosvětovým informacím, je úžasný. Je dobře, že se anglicky učí už i malé děti. Pokud bych se s Vámi měl podělit o své tipy, jak se v angličtině zlepšovat, určitě doporučuji sledování filmů a seriálů v originálním znění. Když se na to člověk soustředí, může ho to velmi obohatit. Potom už jedině klasická forma, a to vypracovávání nejrůznějších úloh v učebnicích.

Od: krtek
Datum: 15.08.16 13:37

základy se naučit pomocí knížky..slovíčka, časy (přítomný prostý a průběhový, minulý a budoucí), základní gramatiku...pak se to jen rozšiřuje o slovíčka ..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.