Nové školní počítače - jak je prosadit?

Od: Datum: 11.12.12 20:31 odpovědí: 30 změna: 13.12.12 20:40

Dobrý den.

Už dlouho mi leží v žaludku školní počítače.

Psal jsem na žákovskou radu radil se se žáky(ty mě to moc neschvalovali) ale nevím si dál rady.

Ředitelka mě ani neodpoví.

Rozhodl jsem se uspořádat petici a napsat do místních novin.

Co byste mi radili vy?

Není lepší to nechat být?

Moji spolužáci si země dělají srandu ale já pevně věřím že já mám pravdu a dokážuto.

Je jasné že zedne na den by to nebylo ale příspěvky od města už škola dostala(vše jsem vyčíslil asi na 210tisíc)

Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 11.12.12 20:36

No a o co jde,? Jaké počítače? Co je na nich špatného? To je jak bych řekl, leží mi žaludku ... auta... . Na chytrolína...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.12 20:40

Odpověď na co?

Nějak jsem v těch Vašich poznámkách nepostřehl na co se vlastně ptáte.

Od: luke237
Datum: 11.12.12 20:41
Co je s tema soucasnyma pocitacema spatneho? Co tam mate za pocitace?
Ve vetsine pripadu neni problem v pocitacich, ale v tom, jak je lide pouzivaji. Umim si predstavit, ze ve skole muzete bez problemu pouzivat pres 10 let stare pocitace, kdyz budeme mit slusnejsiho spravce site.

Od: axlik*
Datum: 11.12.12 20:42

Nech to být, každá škola si pořídí nové počítače až to je opravdu potřeba a bude na ně opravdu mít, já musel na základce taky trpět staré šroty, až v posledních dvou letech, nebo možná jen posledním roku :D tam nainstalovali nové moderní počítače a to bylo super! Na střední jsme měli už moderní PC všude krom jedné učebny, do které si škola nemohla dovolit investovat..Když si to spočítáš, že taková PC soustava školu příjde nejmíň na 20 000,- těch je potřeba aspoň 15, pak máš stoly, židle, dráty no a v neposlední řadě škola musí mít legální software, čili licence windows na každý PC, nevím kolik to stojí školu, dejme tomu že i s microsoft office je to přijde na jeden počítač za 5000,-

To by škola dala celý rozpočet na PC protože si jeden žák stěžuje, že doma má lepší...

doplněno 11.12.12 20:44:

Bavil jsem se o tom s učitelem počítačů na střední a takle mi to popisoval on, proto na té druhé učebně využívali OS Ubuntu který je free aby nemuseli investovat.

Datum: 11.12.12 20:56

Hehe, u nás na Windows 7 bliká nápis upozorňující na neaktivovaný systém a na některých počítačích jsou M$ Office "pro nekomerční použití"*smich*

doplněno 11.12.12 21:20:

Když už nelegální, tak tak, aby to nebylo vidět :-D Taky mám cracklé Windows, ale tak, že je M$ neodhalí :-D

Od: axlik*
Datum: 11.12.12 21:00

To je pak problém školy, ovšem kdyby se na ně přišlo (ne že to nemaj aktivovaný, ale že používaj nelegální software) tak z toho ta škola má hodně velkej problém ;) podnikatelé jsou taky povinni mít vše legální a moct to doložit!

doplněno 11.12.12 21:04:

Chceš mít prázdniny? Práskni to na školu :D kdyby ne prazdniny tak aspoň sranda by to byla :D to by si zřejmě dlouho nové PC nepořidíli :D

doplněno 11.12.12 21:26:

Mě přímo na stránkách MS napsali, že mám legální software..Na jejich stránkách po jejich ověření, to mě pobavilo :D no každopádně škola by to musela doložit i daňovýma dokladama ;)

Datum: 11.12.12 21:01

nám na škoním PC to taky píše že je nelegální =D

Od: adelok
Datum: 11.12.12 21:17

Nejspíš si paní ředitelka myslí, že k účelům, na co jsou určeny vyhovují. Jestli by se měly obnovit protože na nich nefunguje Far Cry 3, to asi neuspěješ. Jaký argument jsi použil? A ohledně dotací, asi by je využili jinak i když je to "jenom" 200000. Všude se škrtají rozpočty a pokud to tedy nebude opravdu kritické, do nových počítačů se investovat nebude.

Datum: 12.12.12 09:47

V každém případě ta případná petice by musela být formulována srozumitelněji než tento příspěvek. A doporučoval bych i korektora.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 12.12.12 10:07

Do roku 2006 jsme na základce měli počítače typu Pentium2 233 MHz, nejlepší tam byl možná jeden Duron 800 MHz. Rozsah 32-128 MB RAM, o grafikách se mluvit nedalo, monitory 14" CRT.

Nevím co se ve škole na PC učíte, ale nám to na výuku bohatě stačilo i surfovat po netu se dalo.

Potom v roce 2007 přišly "nové" stroje se Semprony 1,6 GHz a 192 MB RAM (Z 256 si 64 MB užrala integrovná "grafika"). A jak byli všichni nadšení.

Pochybuju že tam děláte třeba v CADu, SolidWorksu, stříháte videa nebo pracujete ve PhotoShopu.

Datum: 12.12.12 10:10

Můj kolega vždycky ohledně PC říkal "Stačí mi to co mám...já ho potřebuji "jen" na práci...až na PC budu hrát hry, pak potřebuju železo za 50 tisíc, dřív ne"..

I AutoCAD (pokud jde o 2D) chodí v pohodě na poměrně velmi slabém PC...

Nedokážu si představit co tak složitého se na škole dělá, že je k tomu potřeba rychlejší PC než 486DX

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.12 10:13

no ale on jim pak jede pomalu internéééét, sekají se jim videa na jůťůp a nemůžou si zahrát během výuky na tajňačku žádné nové hryyyyy *klik*

A třeba já mám nejradši DOSovky z dob kdy jsem vlastnil 486DX2-66 *smich*

Datum: 12.12.12 11:33
Ona by nejaka ta 486DX4 vykonove i stacila, ale problem u techto pocitacu je vzdycky pamet. Chce to alespon 32MB, lepe vice a to je neco, co vetsina 486 nema :( Tenkrat takhle velke SIMMy byly strasne drahe.

Datum: 12.12.12 12:52

Já měl na 486 72pin SIMM a tehdy jsem měl tuším 16 MB. Ale na WIN 3.11 mi to tehdy stačilo :) potom jsem přesedlal na Pentium 166MHz, tam jsem měl SIMM 4x 32 MB a to byl panečku fofr! *bezim*

Datum: 12.12.12 16:21

Tech 16MB staci bohate na veskerou praci vetsiny lidi, zaku skoly definitivne. Problem je, ze tam neni ten uzivatelsky komfort a na to laikove dost daji. Tabulkove programy (spreadsheet) existuji i pro DOS, ale lidem se nechce delat ani v QuattroPro. Vsichni chteji Excel a ten uz nejakou tu pamet vyzaduje.

Jestli nekdo dokaze pracovat cely tyden doma i v praci na systemu s max. 32MB RAM, tak se muze povazovat za odbornika na pocitace *smich*

Datum: 12.12.12 10:20

My měli na střední škole tohle a taky to šlo.

doplněno 12.12.12 10:35:

To je sice pravda, ale existovala spousta knihoven, kde jsi mimo informací potkal i lidi.

Od: lujs®
Datum: 12.12.12 10:32

Ládínku, když on na tom nejde najít strejda Gůůůůůgl. *smich**haha*

Datum: 12.12.12 11:29
Kdysi jsem hledal nejaky slusny navod na to, co vsechno (a jak) se da spocitat na logaritmickem pravitku. My ve skole mely jen takovy velice kratky uvod, jak secist 2 cisla. :( Nevi nekdo o necem, nez zalozim novou otazku?

Datum: 12.12.12 11:40
Diky. Neco presne takoveho jsem tenkrat hledal. *palec* *slunce* *tanec* *ua*

Datum: 12.12.12 13:15

To by mě zajímalo. Kak se na logaritmickém pravítku sčítá?

Datum: 12.12.12 14:24

Asi jsme meli nejaka pravitka s dvema linearnimi osami? *nevi* Jestli tomu dobre rozumim, tak neexistuje "spravne" logaritmicke pravitko. Pravitka mohou obsahovat libovolne osy (tedy ne jen 2 zakladni logaritmicke). To, ze napriklad nejbeznejsi typ, ktery se pouzival, dve linearni osy neobsahoval, jeste nemusi znamenat, ze takova pravitka neexistovala.

Jak jsem psal, je to nekolik desetileti, kdy nam to ve skole ucitelka vysvetlila v jedne hodine, takze kdo vi, jak jsem si to spravne zapamatoval, kdyz jsem to cely zivot nepouzil a nepotreboval.

Datum: 12.12.12 11:44

My měli na školních PC OS Zebra a taky to šlo. Byly to staré krámy, pomalé a spouštěly je strašně dlouho, ale v tom bylo to kouzlo, alespoň nás nějaké "supernadupaná děla" nerozptylovala o přestávkách. A stejně ve škole (na ZŠ) je potřeba PC jen na psaní všemi deseti. Na střední by už měly být lepší, protože se tam učí i základy práce na PC a půl hodiny otevírat Word nebo Excel dost naštve.

Ale, že by to byl problém, co musíš dávat do novin?

Datum: 12.12.12 12:05
Ted se psani vsemi deseti uci povinne uz na zakladni skole? Tak to jim docela zavidim. Tenkrat nejvykonnejsi pocitace mely 32KB RAM *smich*

Od: buss®
Datum: 12.12.12 12:12

A co výuka na PP06...?

Datum: 12.12.12 12:41
Kdyz jsem chodil na zakladni skolu, tak pocitac jsem videl jen po skole v zajmovem krouzku v CSVTS (Ceskoslovenska vedecko-technicka spolecnost) a take v jinem krouzku ve Stanici mladych techniku (? nebo se to jmenovalo jinak? Stanice mladeze?) a bylo to PMD-85. Myslim, ze krouzek trval 1 hodinu. Byl jednou tydne *smich*. Ucit psat deseti jsem se mohl tak maximalne doma na psacim stroji, kdybych mel zajem *smich*.

PP-06 jsem videl snad jen parkrat v zivote. Na stredni dobe to bylo povazovano za "vykonnou pracovni stanici" a nikdy jsme se na to snad nedostali.

Datum: 12.12.12 12:42
Na stredni skole to bylo povazovano ...

Datum: 12.12.12 12:47
Zapomnel jsem napsat, ze v tom krouzku bylo 1x PMD-85 na nas asi 10 deti a vetsinu casu jsme travili psanim prgramu v BASICu na tabuli *smich* Na vlastni pocitac jsme se dostali VSICHNI jen na par minut kazdou hodinu *smich*, takze si asi umite predstavit, kolik si z toho clovek mohl odnest, co se tyka moznosti tohoto pocitace.

Datum: 12.12.12 12:21

No, myslím si, že stále ano. My se to učili někdy v roce 2000 (5. třída?) a brácha v roce 2003 (taky 5. třída). A i ti "starší" měli psaní všemi deseti. Dneska je to určitě lepší - rychlejší PC + skoro každý má PC i doma a může se cvičit tam. My měli akorát psací stroj :D.

Datum: 13.12.12 20:40

Několik rádců se Vás ptalo, co Vám vadí na školních počítačích? Neznáte odpověď nebo proč neeodpovídáte?

Smějí-li se Vám spolužáci, může to být z důvodu, že mají reálnější představu o potřebách i možnostech školy i zřizovatele. A vězte, že v petici byste měl argumentovat rozumně. "Už dlouho mi leží v žaludku školní počítače." není rozumný argument.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.