Výběr střední školy - průměr 2,6

Od: Datum: 05.11.12 20:07 odpovědí: 6 změna: 09.11.12 21:54

Dobrý den chtěla bych se zeptat na jakou školu by mě tak asi vzali z půměrem 2,6.

Taká bych se chtěla zeptat na to jestli berou na náké škole ohled na to že sem disortografik.

Děkuju za odpověd.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fino97*
Datum: 05.11.12 20:56

To zalezi na mnoha faktorech...predevsim.1-co te bavi-samozdrejme nejake realne,jit na gympl a myslet si ze udelam vysokou je blbost,2-co je blizko(snadno dostupne,teda pokud nechces na intr)3-znamky-na jinou skolu pujdes ,kdyz budete mit matika 4 ,fyzika 4, cj 4 a zbytek 1a 2,a nebo to bude nejak rozprostrene na cely prumer-vetsina predmetu za 3...co se tyka disortografie,ohledy se berou(delsi cas u primacek,ulevy v cj atd...)...videl bych to na nejaky ucnak...

Ohodnoceno: 2x

Od: nieja
Datum: 05.11.12 21:01

Do průměru 2,6 berou na SŠ chemickou v Praze

http://www.mssch.cz/uchazeci/prijimaci-rizeni/kriteria

Od: sebastian
Datum: 05.11.12 21:50

Ahoj, jsem v druháku na SŠ s maturitou, obor Lyceum, můj průměr ze ZŠ asi něco okolo 1,3, ze zkušen vím že na dis(lektiky,grafiky, ortografiky) OHLED NEBEROU! a to, co řeknou na DOD a nebo mají napsané na www. nebývá pravda. S učivem se budeš muset (stejně jako já) poprat jako ostatní

P.S. V 6. třídě jsem odešel na 2 roky na gympl a tam to bylo stejn´ě jako teď, pak jsem se z prospěchových důvodů vrátil na ZS a v 9. třídě šel na SŠ

Datum: 06.11.12 23:15

Všechny střední školy v ČR jsou povinny brát ohled na dysortografii, dyslexii, dyskalkulii i na ostatní dys-.

Úlev ale není moc. Např. při psaní maturitních písemek se dysortografikům povoluje psát práce ve Wordu se zapnutou kontrolou pravopisu nebo při psaní rukou se jim prodlouží čas, ...

S průměrem 2,6 bych doporučila spíše učiliště - nejlépe takové, které nabízí jak tříleté učební obory s výučním listem, tak i čtyřleté obory s maturitou. Ta mívají i dvouleté nástavby, takže v případě, že by ti to na učilišti šlo dobře, bys po 3 letech získal/a výuční list a po dalších 2 letech maturitní vysvědčení.

Datum: 06.11.12 23:15

nejdůležitější je uvědomit si, co tě baví, popřípadě čím bys chtěl v budoucnu být a co bys nechtěl dělat ani náhodou, průměr bych řešila, až v případě, že bys vybral konkrétní typ školy, který by ti vyhovoval. Abych řekla pravdu, tak já osobně průmer řešit nemusela, poněvadž jsem šla na gympl s páté třídy a dělala klasické přijímačky, ale netuším, jestli brali v potaz u přijímaček i průměr ze ZŠ. Na co máš nadání, co tě baví? Zkus popřemýšlet.

Od: goofy*
Datum: 09.11.12 21:54

Já sem taky dysortografik, mám stejnej problém. Ale zkus Atlas školství, toby mohlo pomoct.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.