Pruser ve škole

Od: Datum: 10.01.13 15:13 odpovědí: 16 změna: 11.01.13 17:33

Dobry den.

V e škole jsem se naštval na jednu učitelku protože řekla že už mužeme jit pryč že už je přestavka a potom řekla jaky je domácí ukol. samozřejmně že jsem měl z ůklu za 5.

jak jsem se to dozvěděl tak jsem s kámošem byli hodně naštvaní a rozhodli jsme se udělat pořídnou blbost- napsali jsme na záchodě na kachličky co si o ni myslíme. teda vymysleli jsme to oba ale napsat jsem to měl já. dohodli jsme se že jak se to bude řešit tak budeme zatloukat jakože nic nevíme. druhý den přišla ta učitelka do třídy a vybrala si toho kámoše. předpokládal že jen che vědět jestli o tom něco neví ale jak jsem se později dozvěděl tak jí to všechno prásknul. já jsem to nevěděl tak jsem podle dohody pořád zatloukal. trest jsem naštěstí nedostal protože jsem jinak vzorný tak učitelka řekla že to nebude dál řešit - vystačila si s omluvou. ale štve mě ž to nsa mě kamarád prásknul. a docela mi vadí že jako vzorný žák jsem u třídní asi poklesl. štve mě že jsem to udělal. ale jak to mám řešit s tím mím kamarádenm který mě tak hnusně podrazil? ono to ani není poprvé jednou hzel odpadky do oken - a já jsem byl bohužel poblíž- no a řekl že jsem všechno udělaL já a dokonce to vyšetřovala policie a on ji nadiktoval i mojí adresu.

jak to mám řešit aby jsem byl pro učitelky zase vzorný žák a aby jsem nepřišel kvůli také blbosti o zážitky z lyžáku (s tím ,,kámošem" jsem totiž na lyžku měl být na pokoji a já nejsem moc oblíbený)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 10.01.13 15:22

To zřejmě nebude zas tak dobrej kamarád, z toho cos napsal soudím, že je to obyčejnej posránek co rád dělá bordel, ale nerad bere zodpovědnost..V budoucím životě s takovým chováním hodněkrát narazí neboj ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.13 15:38
avatar

Ano, tak nějak to v běžném životě chodí. S tím holt musíš počítat.

Kromě toho, jak může mít "vzorný žák" tak děsivý pravopis? *blee*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luda*
Datum: 10.01.13 15:44

Mám li být upřímný, tak mu dej pár po papuli. Tohle se nedělá. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luda*
Datum: 10.01.13 15:47

A učitelce dej třeba nějakou čokoládu s ještě jednou omluvou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 10.01.13 15:44

1) Na kamaráda peč - dobrý kámoš tohle nedělá.

2) To je ten problém s reputací - dobrá se buduje dlouho a těžce, ztratit ji jde během pár vteřin. Na to jsi měl myslet dřív. Teď to nezměníš. Můžeš se jen dál už chovat jen a jen vzorně a douat, že ti učitelka promine a nezmění si na tebe názor na pořád. (A mimochodem, když říkám chovat se jen vzorně - myslím tím chovat se tak pořád. Ne jen když máš pocit, že se někdo dívá. Na jednu stranu píšeš, jak jsi vzorný, na druhou stranu, pokud dobře chápu t s těmi odpadky, to neí tvůj první prohřešek... takže se nad sebou zamysli.)

3) O lidech hodně vypovídá i to, s kým se přátelí...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 10.01.13 15:45

Ahoj.

Pokud už tě kamarád jednou podrazil, pak nevím, proč si mu znovu důvěřoval. Z takové zkušenosti je třeba se poučit. Nicméně ani ty nejsi zrovna vzorný žák, jakým se nazýváš. Ve škole máš malér, ale vlastní vinou. Chceš-li , aby se na tento poklesek zapomnělo, pak se musíš hodně snažit. Nevymlouvat se na kamarády-nekamarády a zapracovat na sobě. Věřím, že se ti to podaří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.13 16:21
avatar

Pokud takového hajzla nazýváš kamarádem, tak se prober. To žádný kamarád není. A natvrdo bych ho varovala, že jesteli mě ještě někdy práskne, vyřídíš si to s ním jinak.

Řeš to se zvednutou hlavou - ta čokoláda nebo kytka a omluva mi přijde jako dobrý nápad, a dál se nijak moc nesnaž. Pokud jsi byl dobrý žák, jedno malé zaškobrtnutí to nemůže nějak významně zkazit. Čím víc se teď budeš snažit učitele přesvědčit, že jsi "ten hodný" a čím víc se budeš snažit, tím hůře. Chovej se normálně, jako dřív.

A na nikoho se nevymlouvej, snad máš svoji hlavu, aby ses mohl rozhodovat sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 10.01.13 16:23

vzal bych čokoládu a kytku a šel se ještě jednou omluvit . Omluvil bych se před celou třídou , aby učitelka viděla , že to myslíš vážně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.13 16:56
avatar

Je vidět, že Tě ten "rádobykamarád" svádí k nepravostem. Opakovaně se kvůli němu dostáváš do problémů, takže se probuď, a začni ho ignorovat, to je jediná možnost, pokud nechceš mít opět nějaký průšvih...

Tato zkušenost by Tě měla naučit rozlišovat, kdo je kamarád, a kdo ne. Nemůžeš přece s někým "držet basu", mít problémy, a pak si stěžovat "že nejsi dobrý žák" - to prostě nejde.

Radši se zamysli nad tím, proč nejsi oblíbený. Já si totiž myslím, že takovéto chamelónství popularitu nepřidává - přebíháš z jedné strany " hříště" na druhé, tak jak se Ti to hodí. Patolízalové opravdu oblíbení nebývají...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.13 00:35
avatar

Pokud budeš nadále sekat dobrotu, tak by ti to snad mohla učitelka odpustit (nebo lépe zapomenout *smich*). Já měl kdysi takový problém, se synem naší chemikářky jsme dělali bordel u nich ve sklepě. Bordelem mám na mysli pálení kde čeho co se našlo. Kouř po celým domě a nějakej děda nás samozdřejmě napráskal. Pak jsem měl asi půl roku zákaz se k jejich domu přiblížit na 300m. :D Občas na to má ještě nějaké narážky, ale jinak je to v suchu. I když se to trochu projevilo tak, že občas ji poprosím o nějaké chemikálie na pokusy, ale síru (je extra hořlavá) tak tu mi nedala. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 11.01.13 09:46

Učitelka omluvu od Tebe přijala. Tak to dál neřeš! Hlavně žádnou čokoládu, kytku, před celou třídou nedávej. Budeš vypadat u spolužáků jako podlejzák. Bude to jen horší.Omluvil ses, tak tečka! Toho kámoše ignoruj. Ani se nedivím, že nejsi moc oblíbený. Tobě jen záleží, abys byl v očích učitelky a ostatních kantorů ten nejlepší. Nezáleží Ti na třídě, kamarádech. Snažil bych se, abych zapadnul mezi ostatní. A když se budu dobře chovat a učit, tak nemá učitelka důvod se na mne zlobit. A budeš mít jiné kámoše, než toho, který Tě podrazil. Možná to udělal umyslně. Protože ví, jak chceš být ten nej... Zamysli se nejdříve nadsebou. Proč nejsi ve škole oblíbený.Jak se chováš ke spolužákům. Držím s třídou basu? Nebo se jen chci zalíbit učitelům?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 11.01.13 09:51

*zed* tak tohle nechápu , je lepší se dobře učit , mít super známky a někam se dostat , nebo držet basu a dělat to co ostatní . Jako podlejzák vypadat nebude , protože každej rozumnej člověk ví , co to je omluva a pokora

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jumba
Datum: 11.01.13 11:48

Ano, dobře se učit, mít supr známky a být slušný. To souhlasím. Né každý ve třídě bude čokoládu a kytku, ale brát jako omluvu. To raději udělat mimo třídu. Přece se již jednou omluvil. Učitelka omluvu přijala. A taky neříkám, že musí dělat všechno co ostatní. Snad rozezná co je dobré a co špatné. Ale když se něco týká celé třídy, jsem jednim znich. Dokázal by tazatel s třídou držet basu, kdyby mu hrozila poznámka? Nepodrazil by třídu jen proto, aby se neshodil před učitelkou? Aby byl ten nej...?Jak píše, není ve třídě moc oblíbený. Proč asi? Tady si musí odpovědět sám. Učitelka to určitě řešit už nebude. A když budu více při její hodině aktivnější, budu se víc snažit mít dobré známky, sama pochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.13 11:58
avatar

Já jsem zastáncem otevřenosti. Za ty kachlíky se omluvit. Udělal jsi chybu, uznej, přiznej, omluv se. *hej*Kamarádovi se vyhýbej, rozejdi se s ním. Nejen proto, že tě napráskal, ale i proto, že rovný rovného sobě hledá, vrána k vráně sedá. To si každý řekne, kdo vás spolu uvidí. ;) Najdi sám sebe, přestaň se litovat, že nejsi oblíbený. Ruku na srdce a zamysli se, proč a za co by tě měli mít rádi? Nebuď jedovatý, zlomyslný a nedělej lidem to, co nechceš aby oni dělali tobě. Buď vstřícný, poslouchej, co lidi říkají, zajímej se o ně. Jedině takto budeš oblíbený. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 11.01.13 12:33

jestli má super známky ,tak oblíbený nebude nikdy :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 11.01.13 17:33

To je nesmysl, třeba na mojí základce byla většina nejoblíbenějších lidí mezi těmi s nejlepšími známkami. Nikdo neměl rád šprty, to jo - ale ne každý, kdo má dobré známky, je nudný šprt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.