Obor ARANŽÉR?

Od: Datum: 09.12.12 19:16 odpovědí: 4 změna: 09.12.12 20:38

Ahoj, chci se zaptat, zda-li tu má někdo nějaké zkušenosti s oborem- ARANŽÉR..?! :) Jaké jsou tam předměty a vůbec, co se tam dělá? + jak je to s praxí? (týden školy,týden praxe?) Nevíte někdo? Předem moc děkuju za odpovědi! :P


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.12 19:35
avatar

O studiu tohoto oboru sice nic nevím, ale myslím si, že by bylo spíš na místě se zamyslet nad uplatněním tohoto oboru v praxi. Dříve využívala služeb aranžerů spousta obchodů a obchodních řetězců. Dneska už z těch, které jsem znal, ani jediný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.12 19:46
avatar

vybral bych si raději jiný obor, aranžer v dnešní době není to pravé ořechové

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 09.12.12 20:32

Na konkrétní složení předmětů se přeptej v konklrétní škole, kterou chceš studovat, nejprve se podívej na web této školy, většinou se to na něm píše. Na dvou různých školách se může skladba předmětů stejného oboru lišit. Stejně tak časové rozložení praxe atd. Také neuvádíš, zda jde o učební či maturitní obor. Jak říkám, toto si zjisti na konkrétní škole, nejprve projeď web, zjisti si, kdy je den otevřených dveří a ten určitě navštiv.

doplněno 09.12.12 20:53:

Jinak k povolání aranžérů: Co vím od známých, ve firmách, kde pracují, aranžéři stále využíváni bývají, jen je to často pojato úplně jinak, než v minulosti. Zatímco dříve si např. prodejna najala aranžéra na chvilku, aby jim udělal výlohu, dnes některé velké firmy, např. některé řetězce s oblečením, mají vlastní aranžérské oddělení, jehož zaměstnanci jezdí po celém regionu a podle daného tématu/motivu dělají na všech pobočkách stejné/podobné výlohy, výzdobu, atd.

Pokud je to obor bez maturity, nedoporučuji. pokud je to obor s maturitou, nepřijde mi to jako největší terno, ale ani ne k zahození.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 20:38

Ahoj, pokud máš na mysli aranžér výkadních skříní, tak tento obor jsem kdysi (cca před 8 lety) vystudovala a rozhodně Ti ho nedoporučuji. Dnes v něm není skoro žádné uplatnění většinou si výlohy dělají firmy samy. Uplatníš se možná ve firmách zabývajícich se reklamou grafikou apod.
Praxe byla týden školy a týden praxe. Z odborných předmětů si vzpomínám na písmo, odborné kreslení, propagaci.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.