Angličtina- škola a reál

Od: Datum: 07.12.12 21:12 odpovědí: 6 změna: 07.12.12 21:59

Ahoj, je mi 15 let, a chtěl bych se zaptat na takovou zvláštní otázku- když máme angličtinu ve škole, tak mám problémy (momentálně 2-3 ). Ale když komunikuji přes Skype s jedním američanem, tak se bavíme bez problému v angličtině. To samé se i stalo, když jsem měl možnost mluvit na živo se skupinkou Angličanů. Nevím, ale i když se učím na látku, co máme ve škole, nejsem schopný se jí naučit.

Děkuji za jakoukoli odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 07.12.12 21:22

Moc nechápu, na co přesně se ptáš (klidně upřesni), ale i tak se ti pokusím tak nějak ze svých poznatků odpovědět.

Osobně třeba nemám ráda, když mluvím anglicky s lidmi, kteří mají jako mateřský jazyk češtinu, zdá se mi to prostě nepřirozené. Takže jsem občas měla zábrany při běžné výuce. S cizince také tento problém nemám.

Dalšívěcí může být, že když se bavíš s cizinci, nemáš pocit, že tě "zkoušejí" a že pokud uděláš chybu, něco se stane (např. že tě učitelka opraví).

Své určitě dělá i to, že s cizinci nekomunikuješ ve škole, ale v neformálním prostředí. Což je příjemné a méně stresující.

Proto chápu, že je pro tebe komunikace s cizinci příjemnější.

Myslím, že ale schopnost domluvit se s cizinci by ti něměla stoupnout do hlavy, pořádně se snaž, ať ti angličtina ve škole jde a pokud nějakou látku nepochopíš, zkus se jí doučit doma, ať už s učebnicí, s někým, kdo ti může poradit (případně i tady), nebo pomocí různých chytrých stránek na internetu. (V tomto ohledu vřele doporučuji www.helpforenglish.cz , je tam skutečně spousta věcí velmi dobře vysvětlena, navíc se můžeš stát jejich fanouškem na Facebooku a tak ti neunikne žádný nový článek a můžeš průběžně trénovat.)

A proč bys na sobě měl dál makat, i když víš, že se mimo školu domluvíš? Představ si cizince, který mluví lámanou češtinou. I z velmi špatných vět často dobře pochopíš, co chce... a stejně to může být, když ty mluvíš na cizince. To, že se dorozumíte neznamená, že mluvíš správně. A umět anglicky správně budeš potřebovat jak při dalším studiu, tak pravděpodobně i v zaměstnání.

Je ti patnáct, jsi tedy buď v 9. třídě, nebo v prváku na střední - tou dobou se skutečně ještě nebere složitá gramatika. Pokud s ní máš problémy, je potřeba se do toho opřít a makat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: loosi
Datum: 07.12.12 21:36

S tím "zkoušením" to asi tak bude, no :)

"schopnost domluvit se s cizinci by ti něměla stoupnout do hlavy"

To rozhodně ne, uvědomuji si, že je co zlepšovat. Ale prostě jde o to, proč mám ve škole něco jako zábranu, že se sebe nedostanu ani to, co umím.

Přesto děkuji za vyčerpávající odpověď , pomolo mi to.

Od: askmenow*
Datum: 07.12.12 21:40

To jsem ráda :)

Ještě mě napadá: Také záleží, zda se nestydíš před spolužáky... a také když mluvíš s cizinci, je to snažší v tom, že když si na nějaký gramatický jev nebo slovíčko nemůžeš vzpomenout, prostě to nějak "okecáš", řekneš jinak, vyhneš se tomu... Ve škole je většinou potřeba použít přesně to, co se zrovna procvičuje, není tedy tolik prostoru pro improvizaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: loosi
Datum: 07.12.12 21:47

Nejste vy náhodou učitelka? :D

Jak nad tím přemýšlím, tak se mi zdá, že se strefujete "do černého" :)

Děkuji, objasnila jste mi, v čem je vlastně problém.

Od: askmenow*
Datum: 07.12.12 21:56

:D Teď jsi mě pobavil, ne, učitelka nejsem, jsem spíš pořád ještě na druhé straně katedry - sama ještě studuji, i když VŠ... tak nějak jsem to odvodila hlavně ze svých pocitů, zkušeností, možná trošku z hodin psychologie (ale ty bych nepřeceňovala) a ze zkušeností s malými dětmi, které jsem angličtinu doučovala ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loosi
Datum: 07.12.12 21:59

Ale odvodila jste to dobře ;) Děkuji za odpovědi a ujasnění.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.