Přestup na jinou školu, jak to říct doma?

Od: Datum: 07.12.12 14:31 odpovědí: 18 změna: 11.12.12 11:47

Ahoj,

je mi 15 let, jsem na střední zdravotnické škole v Praze-obor zubní technik.. Myslela jsem si, že mně tento obor bude bavit ale nějak mě zklamal a navíc mi nejde! Prosím poradíte mi někdo? Nevím, co mám dělat? Známky mám špatné a vůbec-k tý škole mám úplný odpor! :/ Nevím, jestli je dobrý řešení přestoupit (možná bych si tím ulevila,hlavně, jestli je to v pololetí možný a jak to říct doma..?) nebo co dělat? Máte s tím někdo zkušenosti? Budu vám moc vděčná, když mi poradíte, Díky moc! :))

Doma jsem to máme řekla, ale ta jediný co udělala, tak zavolala výchovný poradkyni, a rovnou se s ní i sešla...Já k ní jdu někdy příští týden..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.12 14:36
avatar

No já jednání Tvé mámy považuji za dobré, snaží se s tou situací něco dělat, a neodbyla Tě jen tím "tak se snaž,, uvidíš, že to půjde". Uvidíš tedy příští týden, k čemu se s výchovnou poradkyní doberete. Ber to tak, že se Ti snaží pomoci si utřídit myšlenky a zvážit všechny možnosti...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 14:47

Mamka je v tomhle dobrá, že na mně nekašle..to jo, jenomže já bych stejně asi chtěla přestoupit! Jen nevim, jak jim to říct, všem... ://

Datum: 07.12.12 14:52
avatar

A v tom Ti právě může pomoci ta poradkyně, spolu s ní můžeš zvážit všechny možnosti, ale jak už zde bylo psáno, musíš si trochu srovnat myšlenky předem, než k ní půjdeš, a alespoň vědět, co by Tě bavilo, co bys zvládala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 07.12.12 14:37
avatar

Teoreticky to lze - přestoupit. A raději dříve než později.

Otázkou je - kam bys chtěla přestoupit? máš nějakou vybranou školu? obor, ktrerý by tě bavil?

Když chceš o tom mluvit a rozhodovat, tak musíš vědět co chceš - tzn. zjistit si na internetu školy v okolí a obor co by tě bavilo. Zvážit, jestli "na to mám" studovat střední školu když máš tak špatné známky, jestli by nebyl lepší učební obor - ale zase něco co by tě bavilo. Maturitu si můžeš dodělat po vyučení - jít na nástavbu na dva roky...

Výchovná poradkyně je dobrá volba - určitě ti poradí co a jak.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 14:44

No, chtěla bych na nějakou školu, která je lehčí, než tahle, na které jsem, jelikož já to prostě nezvládám..myslela jsem jít třeba na učňák, jenomže na jaký? A vůbec jestli to jde? Teď.. :/ A jak to prostě číct doma?

Datum: 07.12.12 14:47
avatar

No šak doma jsi to přece už řekla, když mamka zašla za tou poradkyní. Na jaký učnák bys měla jít ti nikdo neřekne, to musíš vědět sama co tě baví. Tak mě napadá, na zdravku by tě to netáhlo?

doplněno 07.12.12 14:47:

myšleno obor zdravotní sestra.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 14:49

Ani jako né, mě to prostě ani nějak nezajímá moc, latina-tu máme tady a dost mě mučí to samý somatologie (nauka o těle)-rozebírámet tam buňky , svaly...+latnsky a píše nám toho strašně moc! :/ No, myslela jsem jít na učňák na aranžéra nebo tak něco..

Od: myse®
Datum: 07.12.12 14:56
avatar

podívej se na stránky atlas školství - tam jsou všechny obory a můžeš si vybrat...

aranžérka - nevím jak se uživí... možná zahradnice, květinářka, co třeba kadeřnice? kosmetička?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 15:05

Kadeřnice- právě to dělala moje ségra a je to i moje teta a babička, takže už by bylo kadeřnic v rodině moc.. :D ://

Květinářka- no, jako o tom jsem premyšlela už teď, kdy chci přejít, tak uvidíme..

Když já bych chtěla školu s praxí...:) Teď jak jsem na tý zdrávce, tak máme každý den školu a prostě mě to nebaví, holky, který mají praxe+školu tak jsou spokojení i ségra mi to říkala..jenomže hledat školu můžu kdykoliv jen prostě nevím jak tto říct doma! :/ Máma-ta mě pošle zase za tou poradkyní a táta-tomu nevim jak to říct (jestli to nějak říct mamce, jestli mu to řekne nebo jak? :)

Datum: 07.12.12 15:17
avatar

Řekni to tomu, s kterým líp vycházíš a kdo tě víc chápe. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 15:25

To je mamka, ale taťka je takový ten, když dostanu pětku tak strašně vyvádí, dá mi zaracha a tak, no ale dá se to zvládnout (když mu to řeknu včas!) :)) No, já doufám, že se to nějak vyjasní...

Od: artik*
Datum: 07.12.12 15:09

mohu se zeptat co jsi měla za známky v 9třídě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 15:14

Právě, že v pololetí 9 třídy jsem měla vyznamenání (asi 6 dvojek)...No a pak nakonci jsem na to jako každý kašlala-takže jsem měla místo nějakých těch dvojek ty trojky.. ale pořád bylo hezký)) Co z toh soudíš/te? :)

Od: martinas142
Datum: 07.12.12 15:12

Většina už tady byla napsána, jenom se zeptám, jaký máte ve třídě kolektiv? Protože příčinou špatného prospěchu, mimo jiné (neaktivita, nechuť k učení, nadměrné množství absence, ... ) jsou právě i vztahy mezi studenty ve třídě. V dnešní době je trend takový, že každý má svou "ulitu" a jede "na vlastní triko" - pomož si sám, apod. Ne, že by tomu bylo dříve extrémně jinak (jsem ze střední cca 12 let pryč), ale vždy se ve třídě našlo pár lidí, alespoň 2-4, kteří byli ochotni ostatním pomoci, pokud ti dotyční měli alespoň trochu zájem. Těžké je pouze to, čemu člověk v daný moment nerozumí. Dělal jsem digitální techniku a můžu říct, že to nebyl žádný med - kor když nás třídní nechával za jedinou písemku napsanou na 5ku po celý půlrok propadat, než jsme si to opravili - ale právě díky vzájemné pomoci (společné řešení problémů, příprava na písemky,..) jsme třeba pomohli jednomu čtyřkaři ke spravení prospěchu o dva stupně nahoru. Zní to jako klišé, ale opravdu je hodně věcí o lidech. Pokud máš alespoň jednoho takového člověka ve třídě, upni se na něho (pokud to půjde ) a neházej ještě flintu do žita. I na 3letém učňáku bude něco jako ten "můj třídní", přísná matikářka, nevrlý mistr odbor. výcviku nebo co podobného. Zkus ještě pouvažovat.
Ps: na střední jsem ani nepomyslel na nějakou VŠ, protože jsem toho měl "plné zuby" - dneska mám VŠ hotovou a můžu říct, že tam to bylo, mimo vlastní učenlivost, zejména o štěstí a opět, jako na střední, o těch lidech a vzájemné pomoci. A to ve velké míře.
Přeju hodně štěstí, ať už se rozhodneš pro pokračování nebo změnu školy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: natka22195*
Datum: 07.12.12 15:19

Koektiv- hodně dobrý! :) Jsme dobrá parta, a jakože jsem tam na jednu holku dá se říct upjatá, ale ta má svých starostí taky dost! :// Občas mi pomůže s matikou (teď jí zrovna chápu) a hlavně máme dlouho školu, než dojedu domu to taky něco trvá..

Datum: 07.12.12 23:42
avatar

Problém není v tom, "jak to říct doma", nýbrž (jak z další diskuze vyplývá) v tom, že nemáte představu, co byste chtěla v budoucnu dělat, a na jakou školu byste chtěla/měla přestoupit.

Oceňuji, že i v takovém případě se maminka obrátila na školní poradkyni, pohovor s ní Vám může pomoci se lépe zoriemtovat.

Doma podle mne uspějete v případě, že přijdete s hotovou představou či s konkrétním přáním.

Přestup na jinou školu vůbec nebude lehký. Naopak: Bude těžší, než současná škola.

Na nové škole Vám pravděpodobně uznají pouze všeobecně vzdělávací předměty, z ostatních (většinou půjde o odborné předměty) budete muset do konce pololetí (nebo do konce 3. čtvrtletí - cca do poloviny dubna) složit rozdílové zkoušky.

___ Já bych doporučila začít se zajímat o různé profese (případně se zaměřit na to, co Vás zajímá, a které předměty Vám jdou/šly nejlépe) a teprve podle toho bych volila střední školu nebo učiliště.

Můžete se zkusit obrátit i na poradkyni ze ZŠ, kterou jste navštěvovala. Ta Vás asi bude znát lépe, takže by Vám s dalším výběrem mohla poradit spíše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tee
Datum: 09.12.12 17:17

Můžeš zkusit třeba kadeřnici. Sama jsem ji vystudovala a teď jsem prvním rokem na nástavbovým studiu na maturitu. :) Škola to těžká není, stačí jen poslouchat v hodinách a ani se nemusíš tolik učit. Tam kde jsem byla já, je týden škola, týden praxe. Praxe taky těžká není, ale sama musíš vědět jestli by jsi na to byla dost vzručná. ;) Každopádně ti přeji hodně štěstí, a hlavně se rozhodni co nejdřív, protože pak je těžké dohánět. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jani987*
Datum: 11.12.12 11:47

Pokud tě dosavadní škola nebaví, rychle ji změň. Je to Tvůj život. A je příliš krátky, aby ses věnovala něčemu, co Ti nepřinese spokojenost. Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.