Střední herecká škola?

Od: Datum: 30.11.11 20:53 odpovědí: 8 změna: 14.05.15 22:28

Dobrý den .Potřebovala bych vědět vaše názory na herectvi a na školu.Chtěla bych zkusit studovat herectvi jako střední školu.Existuje nějaká taková škola?Myslím že v Brně je konzervatoř .Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.11 22:38

Je trochu otázka, co od toho čekáš. Herectví je nevděčná práce, velmi špatně placená, po večerech a víkendech, v seriálech se samozřejmě uchytí jen pár jedinců a nelze s tím moc počítat... hereček je hodně a dostávají to znát. Sestřenka se ze své touhy po herectví vyléčila dvouměsíčním angažmá v jakémsi potulném souboru po školách. Prý nikdy nezažila hysteričtější spolek :-D Vlastní dítko bych se určitě snažila přesvědčit, ať coby střední školu vystuduje něco použitelného. Ale na druhou stranu, maturitu tam dostaneš taky. Je také třeba si uvědomit, že škola ti v nejmenším nezaručí, že se opravdu jako herečka někde uchytíš. Předpokládám, že už máš nějaké zkušenosti z kroužků nebo od ochotníků? Určitě by bylo dobré to probrat s vedoucími. Koneckonců, někdo to dělat. musí. :-D

http://www.prgcons.cz/zkousky_herectvi

http://www.konzervatorbrno.eu/index.php?m=23

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.11 14:31

Dobrý den. Herectví je, podle mne, krásný obor, ale velká řehole. Člověk musí mít pro herectví především talent. Bez talentu nemá šanci u přijímacích zkoušek obstát. Je třeba i mnoho dětských hvězd, které jako děti hrály skvěle a byly často obsazovány do rolí a přesto je na konzervatoř později nevzali pro nedostatek talentu. Toto povolání je třeba chápat spíš jako poslání, protože asi neposkytuje žádnou jistotu. Na toto téma zde již diskuze proběhla, tak se můžete mrknout na některé názory, či rady i zde:
www.poradte.cz/skola/3643-chci-byt-hereckou-jak-na-to.html

Datum: 01.12.11 15:01

U nás v domě bydlel od malička Tomáš Sagher a Honza Budař, oba mají konzervatoř v Brně a hlavně talent který byl zřejmý už od jejich dětských let.

Od: snehurka1103
Datum: 10.01.12 16:08

Dobry Den .Opravdu jsem na rozpacích a nevím co mám dělat nechtěla byhc se vzdát svýho snu ,ale zase chci asi jako kazdy z Nás se dobre vyučit. Poradte mi prosím .

Datum: 10.01.12 18:45

Zkus se podívat třeba sem. http://www.vosherecka.cz/ .

Od: lhs
Datum: 17.01.12 10:01

Pokud si chceš herectví a ostatní profese kolem divadla a filmu jen vyzkoušet a spolupracovat se skutečnými pedagogy z uměleckých škol, pak koukni na www.letnihereckaskola.cz

Od: smile
Datum: 14.05.15 21:09

Ahoj chi se dostat na střední herockou školu to byl od jakživa muj sen.Ale nemužu žádnou která by mi vyhovovala a rodiče nechtej aby sem byla herečka ale když my porádíte njaky typy škol a když rodiče uvidí jak se snažim a co proto dělám tak by my to mohly dovolyt chodila jsem rok do dramataku a pak ne protože učitelka odešla a pak nikoho nenašly poradte mi prosíím :)

Od: dam®
Datum: 14.05.15 22:28

Opravdu kreativec, tebe vemou všude.*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.