Problém ve škole - falešné razítko

Od: Datum: 06.12.12 21:18 odpovědí: 24 změna: 28.07.16 15:21

Potřeboval bych pomoct. Dneska mi zástupkyně kontrolovala omluvný list kvůli autoškole a volala instruktorovi to vše bylo v pořádku ale ještě zkotrolovala jedno razítko z fiktivní nemocnice jenže to je falešné dával mi ho jeden známej. No tak samozřejmě že tam volala a číslo neexistuje takže už mě začla hrotit že chce vědět jméno lékaře a že je to trestné falšovat razítka a že zavolá policajty. Tak sem to nakonec ukecal na to že jí zítra řeknu jeho přesné jméno a číslo které nemám a neznám. Prosím poradtě nevím si rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 21:23
avatar

Co sis nadělal, to si budeš muset vyžrat... aspoň si z toho vezmeš ponaučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 06.12.12 21:38

No, jakou pomoc čekáte? Opravdu jediná možnost je přiznat se. Řekněte pravdu a snad to zástupkyně uzavře jako klukovinu s patřičným trestem. Jinou možnost nevidím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.12 21:42
avatar

Ježiš, a proč jsi to dělal? :-o

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bedroid*
Datum: 06.12.12 21:47

Protože jsem potřeboval omluvenku tak jsme si tam dal razítko aby to vypadlo důvěryhodně a mám z toho problém. Příště si tam žádný dávat nebudu a budu to mít jednodušší.

Od: koukolik
Datum: 06.12.12 21:44

Máš 2 možnosti. Buď budeš pokračovat ve lžích a ukecáš nějakého doktora aby tě kryl, případně ukecáš někoho, kdo takového doktora zná.

Nebo přiznáš ve škole podvod a pokorně požádáš o prominutí, s tím, že nějaký trest budeš muset překousnout.

Nebudeš ty nějaké vydařené kvítko, které má podobných průserů za sebou víc? Pak rozumím tomu, že po tobě zástupkyně jede. Možná to byla poslední kapka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vojecakca
Datum: 06.12.12 21:55

Ano je to trestné, nevím, ale když zavolá policii, tak budeš mít pěkný malér!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bedroid*
Datum: 06.12.12 21:58

ano to já vím pokuta 50 000Kč a víc ale to já nemám takže bych šel sedět.

doplněno 06.12.12 22:00:

ano to já vím pokuta za padělání razítka 50 000Kč a víc ale to já nemám takže bych šel sedět.

Datum: 06.12.12 22:33
avatar

Všechny naše činy nás jednou doběhnou - akorát některé dřív a jiné později. Tak snad se z toho poučíš.

A uklidni se - je to jen omluvenka do školy. Nic horšího než snížená známka z chování to nebude. A možná ani to ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.12 23:45
avatar

jojo, toto je osemetnost razitek, berou se jako podvod... neni nad to si vypilovat podpis rodicu ;) aspon je pak nacviceny podpis v rodine, muj podpis jevi zretelne znaky podpisu moji matky :) az se divim, jake jsem mel stesti, ze mi na ty, nekdy i opakovane, "anginy" nikdo neprisel *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 07.12.12 00:08

Kam člověk chodí k doktorovi je jeho čistě soukromá věc. Jednou mě takhle ověřovala pravé razítko ke konžnímu, zavovala si tam a sestra jí řekla že nemůže dle zákona podávat jakékoliv informace. Zkus to uhrát že na razítku třeba je číslo staré atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 07.12.12 02:32
avatar

Budu upřímný, jak je mým zvykem. Jsi vůl, když něco falšuješ. A ještě k tomu blbě.

Samozřejmě není sranda falšovat razítka, ale školní omluvňák není zas až tak důležitá listina, úřední listina, kdybys loupnul vyřezávaný brambor na občanku (dnes už to nejde) nebo maturitní vysvědčení, byl by to vetší mazec.

Učitelce dej telefon na toho chytrýho kamaráda s nejchytřejším razítkem, ať to nějak obhájí a zachrání, vlastně Ti to zavařil on, tak ať se snaží. Kdyby žádné razítko neměl nebo Tě odmítl, neměl bys teď tenhle problém. Nakonec razítko zfalšoval ON a ne TY...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 07:43
avatar

Byl jsi hloupý, musíš si to sám teď zvládnout. Proč jsi to nakonec dělal? Zdá se mi, že raději chodíš za školu a pak hledáš omluvy. Někdy dost pitomě.

Víš, dokud chodíš do školy, jsi v naprosté pohodě. Rodiče platí a Ty jim buď děláš radost, nebo vrásky. Boj začne až potom. Hledání zaměstnání, hledání kloudného zaměstnání, hledání stálého zaměstnání, hledání dobře placeného zaměstnání..., pak rodina, děti, zdraví, dohady, problémy, dluhy, hypotéky, nemoci, bohužel někdy i těžké. To Ti nepřeji, to konstatuji, že to tak často bývá. Že to tak život holt přináší.

Proto se k tomu postav čelem, kápni božskou a už nikdy se nepokoušej o podobné podvody. Zatím se máš jak čuník v žitě a netřeba podrazů. Až přijde skutečný život, uvidíš. To už Ti falešné razítko stačit nebude.

Tím Ti nechci vyhrožovat, ale vyvarovat tě toho, abys s těmi podvody nezačínal tak brzy. Nemá to cenu.

Tak se z toho zdárně dostaň a pak ať se Ti už daří. Bez podfuků - vždyť by sis sám sebe musel přestat vážit. A když nějaký podvod učitelka nerozplete, za pár let ho exekutor rozplete hravě. Tak opravdu - raději s čistým štítem. Je to někdy těžké, ale poctivé. A sám sebe si nepřestaneš vážit. To Ti přeje Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luke237
Datum: 07.12.12 08:36

Pred mnoha lety muj spoluzak udelal skoro to same, co ty s tim razitkem (akorat ze tam vul mel razitko od gynekologa *smich*). Protoze to byl znamy prusvihar (nic vazneho, nez spousta takovychto malych zertiku), tak uz to tridna nerozdychala a poradne na to tlacila. Myslim, ze to zavolala i policajtum. Nakonec to skoncilo dvojkou z chovani, ale jak jsem psal, mel uz toho spoustu z predchozich mesicu a ostatne i let. Nevim, jestli uz mel pred timto prusvihem reditelskou na dane pololeti nebo jeste ne.

Nejzajimavejsi je, ze to byl jeden z nejchytrejsich kluku ve tride, ale nevidel smysl skoly a snazil se to vsechno dost "ocuravat".

Ten napada popsany vyse, jako ze "doktor"/"sestricka" nemuze potvrdit, jestli jsi tam byl nebo ne, je docela dobra a kdyz se to spravne zahraje, tak to muze i projit.

Do budoucna bych ale s razitky moc neexperimentoval. Jsou na to pomerne jasne zakony o falsovani verejnych listin a symbolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 08:37
avatar

Zase se zde moralizuje a vychovava. No je to jeho vec proc nechodil do skoly a jeho vec jak dopadne v budoucnosti. Zde ma prvni nasledky.

Rada odeme. Razitka jsme tiskli i my ve skole pred x lety. Nemyslim si ze by to byl trestny cin, jestlize si nepouzil primo razitko nekoho, ale fiktivni, coz asi ano, kdyz cislo neexistuje. Dneska je uz asi pozde radit, protoze si to dnes mel nahlasit, ale asi bych se domluvil s tim kdo ti razitko tiskl, a ze pouzijes jeho cislo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: drejdl*
Datum: 07.12.12 08:46

Řekni učitelce pravdu. Další lží si vše jen zkomplikuješ. Bude z toho asi snížená známka z chování, ale to vydržíš a budeš se moci sám sobě podívat do očí. Nějakého soudního jednání nebo snad vězení se neboj, nepřichází v úvahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.12.12 09:40

Zatloukat, zatloukat, zatloukat! Kamarád ti chtěl pomoci a nyní když se přiznáš, tak má průšvih i on. Jen nahlas učitelce tel. číslo kamaráda, ten ať se nauší nepředstavovat do telefonu. Po zavolání učitelky ji prostě sdělí, že tyto informace nemůže poskytovat. Snad pro jednou by to mohlo projít pokud nejsi notorický průšvihář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 10:21
avatar

Využij vánoční nálady, kup kytku a jdi se přiznat, syp si popel na hlavu a přísahej, že už to nikdy neuděláš. Jako pedagog bych na to slyšela. Pokud ovšem jsi notorický lhář a ve škole to máš i tak nahnuté tak já bych tě nikde neudávala ale šikovně bych se tě takto zbavila. Tobě je 18 let, že se třepeš strachy z policie? Celé se mi to moc nezdá, nevím, že by někdy nějaký pedagog z vlastní iniciativy obvolával zařízení zmíněná v omluvném listu. Snad jen kdybys byl profláknutý podvodník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 10:49
avatar

Lidi, tohle je AUTOŠKOLA, ne střední! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 07.12.12 11:00
avatar

NENÍ to autoškola...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 12:59
avatar

Ahá! Už vidím... ale musela jsem to přečíst 4x než jsem to pochopila :D.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: azu
Datum: 12.03.14 10:45

No já udělala to samý ..ale jsem hloupá že nebylo důvěryhodný...(ja tu každej řiká že si to musíš vyžrat ..to je píčovina...kdybys měl jinou možnot proč bys asi dával falešný razítko...) Ted jdu udělat důvěryhodnější a opatřim ho i vlstním číslem ...prostě všecko se musí udělat perfektně...:D a ...jestli tu zas každej bude snášet hejt tak at padá jen na hlavu škol...když jsou tak pitomý a chtěj orazítkovat měsíc zpátky nějaký hodiny který jsem tam byl tak at si políběj pr¤¤¤ a at nečekaj že my studenti s nima budem jednat férově..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwertzuiop
Datum: 28.07.16 15:00

Domluv se z nějakým dobrým kamarádem kamarádkou a děj jí číslo na ni aď předstírá že je zdravotní sestra .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 15:07

Dostal jsi dobré rady, přiznat se. Nedávno jsem někde četla, pokud se dlouhodobě vědomě lže, tak to vyvolává změny v mozku a proto tak přibývá demence - prostě se čímdál víc lže na všech úrovních. Můžete si myslet o tom co chcete, ale mně to furt vrtá hlavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 15:21
avatar

Jedno razítko na omluvení pár hodin ve škole je tak nanejvýš na důtku.sdělení rodičům To policajti řešit nebudou .Jaká škoda byla spůsobena? Jen straší.Pro příště uvažuj a přemýšlej.A pro ostatní kdo aspoň jednou ve škole nezfalšoval podpis rodiče , učitele,známku?


doplněno 28.07.16 15:26:

Ještě doplním: Vem to na sebe jako chlap a nepoužívej podvodu zde razených.To se rychle prozradí a pak teprve budeš mít malér.


doplněno 28.07.16 15:31:

Teť jsem si všiml 4 roky stará otázka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.