Regionální rozvoj nebo politologie?

Od: odpovědí: 1 změna:

Dobrý den,

pořád nemám jasno co dál... Letos maturuju a chtěl bych zkusit VŠ, ovšem vůbec nemám ponětí kam zahučet :D

Když se u obou oborů kouknu na profil absolventa, tak je na prvním místě vždy uplatnění ve státní správě. Taková práce by mě možná i bavila. Ale netuším, jaký obor si zvolit.

U regionálního rozvoje jsou ekonomické předměty. Matematika je jen v prvním semestru, ale i tak mám z ní docela velkej strach, i když na SŠ jí zvládám docela v pohodě. Dále tam jsou předměty např. makro a mikroekonomie (to nevím co je, ale zní to těžce :D), dále je tam také kladen důraz na statistiku. Jsem z OA, takže většinu předmětů už jsem měl, ale nějak zvlášť mě neoslovily.

Ale zase u politologie není žádný předmět jako matika, statistika... Je tam spíš teorie a předměty mi příjdou o dost zajímavější. Je tam ale důraz na fylozofii, kterou jsme na SŠ profrčeli rychlostí blesku...

Navíc u politologie je v profilu absolventa i uplatnění ve všech mediálních sférách (bavilo by mě třeba psát články do časopisů nebo novin).

Co myslíte vy? Máte s tím někdo zkušenosti? Budu rád za každou radu. Děkuji všem.

1 odpověď na otázku

 

 


0x

Já bych zvolil regionální rozvoj, protože politologie, to je jen mlácení prázdné slámy a je to úplně o ničem a k ničemu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]