Co jsou to molekuly prvku

Od: Datum: 08.01.13 21:13 odpovědí: 7 změna: 09.01.13 19:41

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit co jsou to molekuly prvku a molekuly atomu atd. a napsat nějaké přiklady?byla bych moc ráda..děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 21:27
avatar

Martino,je to základní definice složení hmoty.Měla bys to vědět už z vlastní hlavy.

Molekula je část hmoty,tvořená atomy.Molekuly mohou být složeny ze stejných atomů,pak jsou to molekuly prvku.Pokud jsou sloiženy z různých atomů,jsou to molekuly sloučeniny.Příklady snad svedeš!

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martina1*
Datum: 09.01.13 14:59

No tak děkuji,ale z vlastní hlavy to jaksi nemůžu vědět protože nám učitelka ten pojem moc nevysvětlila co to vlastně je a jen nás učila když je třeba FCl tak že se skládá z 2 prvků.To umím to je jednoduché ale problém je v tom že na chemii máme poněkud chytrou učitelku která toho hodně ví ale málo dává.Asi tak nějak by se to dalo říct.A jo příklady už svedu já hlavně potřebovala tu definici nějakou podle které se můžu řídit.Tak děkuji moc jabrako/u za radu.

Datum: 08.01.13 21:42
avatar

Tvůj dotaz na mne působí dojmem, že chceš odněkud opsat úkol, aniž bys porozuměla tomu, co se jím máš naučit.

Začni tím, že si zopakuješ základy, (abys věděla, že "molekuly atomu" jsou nesmysl). Pak polož srozumitelný dotaz, připoj i návrh svého řešení, zkontrolujeme ti jej. (= Úkol za tebe dělat nebudeme.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina1*
Datum: 09.01.13 15:05

No možná že to tak opravdu vypadá protože jsem to psala ze spěchu,ale opravdu jsem chtěla pochopittrochu víc tyto pojmy.A omlouvám se ale místo molekul atomů jsem chtěla napsat sloučenin.A ještě jedno:úkoly si dělám zásadně sama,protože by se mi asi moc nevyplatilo potom u písemky.Kdyby mi někdo za mně udělal úkol za mně a já vlastně ani nepochopila proč a jak je to možné apod.To je spíš v moj itřídě naopak že mnohdy já musím ostatní doučovat.A základy ty jsme se jaksik asi ani neučili :( takže opisovat úkoly ne ale porozumět významu slov ano.I přesto děkuji.

Datum: 08.01.13 21:48

Nejdřív vysvětlím pojem atom, prvek a molekula. Atom je částice, která se skládá z protonů, neutronů a elektronů. Prvek je látka skládající se z atomů se stejným počtem protonů - tzv. protonové číslo. Molekula je částice složená z atomů nebo iontů (částic s nábojem). Tudíž Molekula atomu je částice, skládající se z různých atomů - např. NaCl. Molekula prvku je částice skládající se z atomů o stejném protonovém čísle - např. H2.

doplněno 08.01.13 21:56:

Molekula atomu je nadřazený pojem, tam může patřit i ten vodík...

doplněno 08.01.13 21:59:

Souhlasím s ostatními, že dotazující má poněkud podivnou formulaci pojmu...Kdo se tě na to ptal, Martino?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina11
Datum: 09.01.13 15:10

Děkuji moc za formulacia na vaši otázku kdo se mě na to ptal odpovídám tak,že učitelka na písemce :D No ne zrovna moc veselé když celou dobu se nás na nic takového neptala a najednou se to objeví na písemce :( No ale dneska nám to v chemii už nějak vysvětlila když zjistila že ve třídě bylo víc 5 než 1 :D

Datum: 09.01.13 19:41
avatar

Zřejmě si Martina jen spletla výraz molekula prvku (s atomem).

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.