Učení slovíček pomocí programu

Od: Datum: 05.11.12 14:30 odpovědí: 4 změna: 07.11.12 07:10

Zdravím,

Pořídil jsem si program word manager na učení a opakování slovíček: http://www.helpforenglish.cz/…-vyukovy-program-word-manager

Zajímalo by mě, jestli se dá tento program a způsob učení bez problému využít i pro učení nových slovíček? Jde mi o to, jestli takovéto učení nebude méně efektivní (nebo méně účinné), než klasické biflování slovíček? Jestli si to takto člověk pak nebude hůře pamatovat?

Protože právě to klasické biflovaní mě strašně nebaví a často mě to odrazuje od učení. Ale v případě práce s takovým programem, mě to celkem baví a vyhovuje mi to více.

Jen nevím, jestli je dobré to takto využívat i pro učení nových slovíček, nebo raději jen k opakování a učit se klasicky?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 05.11.12 14:33

Zdravím.

Uč se tak, jak Ti to vyhovuje. Pokud Tě učení pomocí zmíněného prográmku navíc baví, není co řešit.

Datum: 05.11.12 16:51

Tam jde v první řadě o to, abyste netvořil vazbu mezi dvěma skupinami písmen, ale mezi cizím slovem, psaným a vysloveným, a mezi myšlenkovým, abstraktním objektem, který už znáte a dokážete pojmenovat v jazyku vlastním. Pak už je to jen o co největším počtu opakovacích cyklů si myslím.

Datum: 07.11.12 00:40

Při učení slovíček Vám může pomoci řada freewarových programů, do některých si můžete vytvořit vlastní nebo upravit stávající slovní zásobu (zpravidla jde o textové soubory .TXT), je tedy zbytečné utrácet za komerční SW.

Podle mých zkušeností přestane za nějakou dobu bavit učení s každým programem, kromě toho se výuka omezuje jenom na 1. pád jednotného (výjiměčně i množného čísla) a na infinitiv.

Efektivnější je se slovíčka učit z učebnice (případně s pomocí slovníku), podstatné či přídavné jméno a zájmeno si vyskloňovat, vyčasovat sloveso a následně vše použít v jednoduchých krátkých větách.

Po takovéto přípravě si slovíčka budete pamatovat řadu let (ne-li po celý život).

___ Osvědčilo se mi luštění křížovek v zahraničních časopisech (doplňovačky z učebnic moc nepomohou). Nejlépe se mi luštily tzv. švédské křížovky. K luštění jsem potřebovala dobrý oboustranný slovník, velký světový atlas a bibli. Slovíčka, která jsem se takto naučila, si pamatuji i po 30 letech...

Datum: 07.11.12 07:10

Většina lidí se naopak tím biflováním naučí hůř než jinými způsoby. Dobré je to, co si člověk chce zapamatovat zkouknout jednou, pak podruhé o den později a pak ještě jednou o týden později. Ale pokud jde o slovíčka, tak největší jistota je si s nima vytvořit smysluplné věty a nebo si prostě číst a překládat texty, ona už se ta nejfrekventovanější slovíčka opakují tolik, že na ně člověk naráží často a jen tak mu z hlavy nevypadnou.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.