Maturita vs propadnutí

Od: Datum: 04.12.12 14:35 odpovědí: 6 změna: 04.12.12 18:57

Čau

Chtěl bych se zeptat,když dostanu v 1 pololetí např. 4 pětky propadnu?

a ještě učitelka nam rikala,že až prijde maturita,tak ta mat. komise vidí naše vysvědčení.Myslíte,ze to budou nejak brat,ze jsou mirnejsi na nekoho kdo ma ja nvm treba samy 2?

Já osobně si myslím,že na tom nezalezi ale na tom jak budu pripravenj pri tech zkouskach a ukazu vsem ,ze jsem dobrej :D

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 14:49

Jestli ti v pololetí hrozí čtyři pětky, tak asi moc dobrej jak o sobě tvrdíš nebudeš *nevi*

doplněno 04.12.12 15:14:

Dobře, pětka v pololetí nevadí, nepropadneš (propadá se jen na konci roku, pokud neuděláš reparát).

Já maturoval loni a nejsem si vědom toho, že by někde bylo k nahlédnutí moje vysvědčení (originál jsem měl doma), ale je možné že nějaký papír s našimi výsledky k dispozici měli. Ovšem tak jako tak by to nemělo nijak změnit hodnocení zkoušejícího.

Maturita je o tom chytnout dobré téma, což mě se s přehledem podařilo a díky tomu jsem měl vyznamenání, ikdyž jsem se prakticky zrovna tyto témata neučil. Jinak didaktický test z češtiny a matiky hodnotím jako naprosto jednoduchý (ikdyž z mého ročníku 4 lidé nedali matiku ani na druhý pokus).

Datum: 04.12.12 14:54

prosim odpovez mi na to co jsem se ptal

Datum: 04.12.12 15:22

Maturitní komise jsou zejména kantoři z Vaší školy, jen předseda komise je host ze školy cizí.

V komisi budou nepochybně sedět kantoři, kteří Vás vyučovali, znají Vás, mají přehled o vašich schopnostech, přístupu, chování atd.

Dále je předpoklad být k maturitě vůbec připuštěn, což je jen a otázka předmaturitního prospěchu.

Komise by měla být nestranná a řídit se opravdu jen výsledkem a průběhem zkoušky, ale věřte tomu, že pokud jste se 4 roky flákal, byl například drzý a celkově jste prospěchu moc nedal, a přitom by se Vám povedlo být k maturitě připuštěn, v situacích u zkoušky, kdy se bude lámat chleba, Vám tohle všechno komise "připomene".

Datum: 04.12.12 16:07

jestli dostaneš 4x pětku , tak se ti taky může stát , že tě k maturitě ani nepustěj

doplněno 05.12.12 12:16:

tak proč se ptáš? Propadnout můžeš až na konci a né v pololetí . Jestli máš 4x pětku , co budeš chtít potom dělat u maturity? Začni se pořádně učit

Datum: 04.12.12 17:25

mno ja ted nematuruju

Jsem na nastavbe 2 roky. jen se bojim,ze budu muset opakovat rocnik?

kdyz dostanu v 1 pololeti 4x za 5?musim delat nejaky opravny zkousky? a pripusteni k maturite zalezi az na tom poslednim rocniku co budu mit za znamky ne?

Datum: 04.12.12 18:57

Maturity jsou veřejnou zkouškou, tzn., že se na ně můžete jít už letos podívat (budete-li vědět, jak to chodí, budete trochu klidnější).

Maturitní komise není k nikomu shovívavější a není ani na nikoho přísnější. U maturit je po celou dobu maturitní katalog. Nahlédne-li předseda maturitní komise do třídního katalogu, uvidí samozřejmě i známky z dřívějších ročníků.

Budete-li mít v 1. pololetí několik nedostatečných, není pravděpodobné, že by se Vám podařilo v průběhu 2. pololetí úspěšně zvládnout učivo (dokončit školní rok) a současně se připravit k maturitě.

Doporučuji průběžné studium - tak byste měl méně práce v závěru studia i s přípravou na maturitu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.