Přestup z VOŠ na VŠ

Od: Datum: 13.05.11 23:07 odpovědí: 5 změna: 25.03.14 10:39

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s přestupen z VOŠ na VŠ. Teď budu dokončovat druhý ročník VOŠ s ekonomickým zaměřením a chtěla bych to zkusit na vysokou. Chtěla bych do Prahy a na soukromou školu asi mít peníze nebudu. Nevíte jestli státní školy uznávají nějaké zkoušky? Aby mi aspoň rok uznali. Myslíte, že mám zkusit nějaké vysoké kontaktovat? :) díky za radu :) snad se někdo takový najde se zkušeností :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 14.05.11 08:45

A proč si nezajdeš, nezavoláš, nenapíšeš na tu konkrétní školu o kterou máš zájem a tam se nepoptáš? Ta jejich info bude přesná, ne zprostředkovaná. Též školský zákon je dobré si přečíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.11 09:01
avatar

Pro uznání zkoušek budete muset předložit sylaby Vámi absolvovaných předmětů. Pokud příslušná katedra (vedoucí katedry) usoudí, že jste se naučila stejné učivo jako byste probírala na VŠ, známku uzná. Já osobně jsem se nesetkala s tím, že by někomu z VOŠ uznali předměty. Jinak u nás (UJEP Ústí nad Labem) se uznávají známky do stupně 2 a ne starší než 2 roky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.05.11 09:23
avatar

Jak píše Míša také neznám školu kde by známky z VOŠKY uznali pro VŠ. Osobně bych Vošku dostudovala a pak se teprve přihlásila na VŠ, zkuste zda by to eventuelně nešlo studovat souběžně, chybí vám 1 rok a jste DiS. to by byla škoda zahodit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.05.11 13:08
avatar

Vysoké školy totiž (podle mého názoru) předpokládají nižší náročnost předmětů na VOŠ, proto nechtějí předměty uznávat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laraa
Datum: 25.03.14 10:39

Pokud má voška smlouvu s VŠ, tak uznává předem zadané předměty a dokonce lze jít i na průměr z vošky místo ze střední...u mě uznávaly asi 4 předměty, se kterými byli s voškou dohodnuty Pak jen stačí zajít za vyučujícím na VŠ a říct, že jste z vošky, která má s nimi smlouvu na uznání těchto a těchto předmětů pokud s danou VŠ voška smlouvu nemá bude uznávání asi složitější Ale to je vše individuální podle školy ...každopádně určitě tě zkustě dál aspoň máte nějaké zkušenosti se zkouškama než lidé ze střední a víte jak to teochu probíhá...pro mě je dokonce vejška lehčí než voška...jelikož u nás na voš to hodně hrotili a všechny vyhazovali a hlavně ta docházka ...a na VŠ jsou povinný jen určitý cvičení a semináře ne jako na vošce sedět tam do úmoru :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.