Učitelka smrdí

Od: Datum: 29.11.12 22:04 odpovědí: 15 změna: 06.12.12 19:01

Mám problém ve škole. Jedna naše paní učitelka celkem dost zapáchá potem.

Smrad obtěžuje celou třídu. A když se k vám nahne, aby něco vysvětlila, je docela problém se soustředit na to co vám vykládá, modlíte se totiž, aby od vás už odešla.

Podle mě je to jinak v pohodě učitelka, která se snaží nás něco naučit.. Ale tohle je fakt nesnesitelné.

Myslím si ale, že kdybychom jí koupili například pod stromeček, to se teď hodí, voňavku a deodorant, tak že by si to vyložila právě tak, že smrdí, což je podle mě blbý.

Ale co je mi ještě víc blbý, tak asi to, abych jí to řekla na rovinu.

Nebo jak se taková situace řeší?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.11.12 22:12

Dobrý den.

To je opravdu velmi těžké. Učitelce něco takového těžko budete říkat na rovinu. Kupovat dáre pod stromeček se mi také nezdá příliš vhodné. Jediné, co mě napadá, promluvit si o tom s jinou učitelkou, ke které máte důvěru (třeba třídní) a ta by jí to, jako své kolegyni mohla citlivě sdělit. Nebo pak je možnost vydržet. Říkáte, že jinak je to učitelka dobrá, tek se to snažte překonat.

Ohodnoceno: 2x

Od: manonka
Datum: 29.11.12 22:14

Dobrý den,

jo, to se mi zdá rozumné. Díky.

Datum: 29.11.12 22:14

Hodit ji do kádě s mýdlovou vodou.

Ne, vážně. Tohle je dost problém. Deodorant nekupujte, to je fakt blbý. Já bych to řešil tak, že bych ji vzal stranou a o problému bych s ní promluvil, s citem. Ale to chce jisté komunikační dovednosti a ne na ni vybalit: smrdíte jako prase...

doplněno 29.11.12 22:15:

A za bych bych si dal po hubě, hehe

Od: andrea1*
Datum: 29.11.12 23:29

Oni to určitě cítí i ostatní učitelé a je jim trapné jí něco říkat. Píšete, že "smrad obtěžuje celou třídu". Takže se celá třída dohodněte a před její hodinou jí na učitelský stůl položte vzkaz třeba tento - příklad:" Paní učitelko Nováková, Vaše osobní vůně je nám žákům velmi nepříjemná. Prosíme něco s tím udělejte. Žáci 8b. Další možností je, jak již výše uvedeno, poradit se s třídním nebo jiným učitelem.

Od: askmenow*
Datum: 30.11.12 00:55

Zamyslete se, zda je to inteligentní žena, která o sebe navíc normálně pečuje, chodí v čistém oblečení a upravená, nebo se naopak zanedbává. Pokud se vyloženě zanedbává, stojí za zvážení, zda by nestálo az to ji na problém nějak upozornit. Pokud o sebe jinak dbá a je soudná, pravděpodobně to ví, může se jednat o zdravotní problém, se kterým nic neudělá, i kdyby se sprchovala těsně před odchodem do školy a měla na sobě litr parfému a tunu antiperspirantu. Nejlepší, co můžete udělat je se jí neposmívat, nedělat narážky, a prostě se to naučit zvládat jako dospělí lidé.

Pokud myslíte, že o problému neví, a myslíte, že by to změnila, kdyby o tom věděla, a chcete jí to dát vědět, zvažte, jak to uděláte. Chce to velmi citlivý přístup. Ať by jí to říkal kdokoli, musí to udělat taktně a v soukromí. Pokud by to měl být někdo ze třídy, tak někdo, koho má ráda a ským nikdy neměla konflikt. Pokud víte, že se na škole hodně přátelí s nějakou jinou učitelkou, zvažte, zda by nemohl někdo zajít za ní a konzultovat s ní další postup. Možná by se nabídla, že to vyřeší za vás, případně by vám třeba sdělila, že to kolegyně bohužel ví, ale z nějakých důvodů není schopná to ovlivnit.

Ohodnoceno: 2x

Od: drejdl*
Datum: 30.11.12 07:20

Přímé oznámení, že paní učitelka zrovna nevoní, by ji určitě ranilo. Tudy cesta nevede. Ani koupě deodorantu není moc taktní. Řešení bych viděl v dopisu, který byste jí poslali jako "její žáci" a tam byste ji na to upozornili s tím, že ji máte rádi a vážíte si jejích pedagogických i jiných vlastností.

Datum: 30.11.12 07:46

Líbí se mi odpověď od askmenow.

Nepíšete, jek je učitelka stará. Pokud je jí kolem padesáti a víc, může být v přechodu. To se některé ženy více potí. A věřte, že je ten nával horka hrozný a dělat se s tím nedá vůbec nic.

Zápach některých lidí je opradu velmi nepříjemný. Přesto bych doporučovala to vydžet a možná i mlčet. Nikdo neví, jak dopadne sám, nikdo neví, kde bude jednou pracovat a s kým se bude muset pracovně setkávat. Tento kontakt s nevonící učitelkou může být malý trénink v ohleduplnosti i příprava na úplně jiné nepříjemnosti, které život přinese.

Od: krkovicka*
Datum: 30.11.12 07:48

Krajně nepříjemné.Nic neděláte.Taky pamatuji na jednu učitelku.Ta zas pro změnu si vždy odšputovala uši a tu vatu položila před nas na katedru.Zlutohnede...no fuj.Do toho nosila Čtrnáct dní stejný svetr a pod tím stejnou halenku.Myslím si že kolegyně mají stejný problém s ní vůbec být ve sborovne...
doplněno 30.11.12 07:53: Nenaděláte...

Od: lucius*
Datum: 30.11.12 08:40

Já bych jí poslal anonymní slušný dopis, nebo email, to už dnes není problém.

Jinak my jsme na střední učitele Němčiny, kterému se říkalo smraďoch, také byl cítit šíleně potem. Pot utíral kapesníkem, do kterého zároveň smrkal a utíral se s ním i v podpaží To bylo terno.

Od: gue
Datum: 30.11.12 09:01

Byolo to v Brne? Pokud ano, tak asi vim o koho jde. Pokud ne, tak je to asi beznejsi nez jsem myslel.

Od: krkovicka*
Datum: 30.11.12 09:19

Myslíte tu mojí?Učila zeměpis na Zš.Brno ne.To by se musela přestěhovat 200km;)

Od: gue
Datum: 30.11.12 09:05

V žádným případě nic nedělat. Znám případ učitelky, která když se dozvěděla jak ji žáci přezdívají, se totálně zhroutila a otrávila se práškama. Neblbněte.

Ta učitelka stoprocentně ví, že je cítit, protože jí to řekli určitě rodinní příslušníci. Také znám jednu, velmi obézní učitelku, která je však velice kvalitní. Je cítit tak, že poznáte, že prošla před několika minutami po chodbě. To se asi nedá vyřešit, kdyby to šlo, tak by to vyřešila.

Vyřešit se to nepodaří ani když ji to řeknete, to zkrátka vyřešit nejde, jen ji tím ublížíte a sobě taky.

Od: upnicol*
Datum: 30.11.12 13:54

Ja bych to tesila anonymnim emailem, zalozila bych novy email v kterem neni zadne jmeno (aby si nezasedla apod.) ne peta.konecna ale treba studiijn atd.
Napsala bych to asi nejak takto:
Dobry den Pani ucitelko,
v pevni rade bych vam chtela sdelit, abyste tento email nebrala jako utok nebo vysmech. Jste opravdu skvela ucitelka, ktera uci zdrejme rada a dobre. Vite je mi neprijemne Vam to takhle sdelovat, ale Vase osobita vune nikomu s zakum nevoni. Proto bych Vas poprosila jmenem mym a jmenem zaku, ktere ucite, abyste s tim neco udelala. Nechci, aby to vyznelo osklive, ale na setrnejsi zpusob jsem neprisla.
Tak nejak byxh to asi napsala ja, ale Vy svou ucitelku znate lip a vite co ji rozesmutni atd. Dopis bych nevolila z jednoho prosteho duvodu - ucitel pismo vetsinou pozna.
Snad jsem pomohla.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.11.12 14:10

Zatím nejlepší odpověď!*palec*

Datum: 06.12.12 19:01

složte se s třídou a kupte jí takové celé balení. Je to vánoční balíček +- za 200. Je tam voňávka i sprcháč *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.