Nejste přihlášen/a.
Zdravím
Jsem student gymnázia a ted v sexte si už vybíráme semináře a já jdu na
matika, deskriptíva a anglina (konverzace). IVT se neotevře kvůli nedostatku zájemců. Ale nevadí.
Chci být programátor, zřejmě klasický vývoj softwaru, později možná soft analytik.
Chtěl bych mít určitý předstih, chci jít na univerzitu palackého, chtěl bych vědět, jak to na VŠ funguje, vše, cobyste mi mohli říct.
Nějaká doporučení co se předmětů a studia týče? Cokoliv vás napadne, můžete se vyřádit :D
PS: pardon za gramatiku a styl jak jsem to napsal, spěchám na vlak.
Děkuji za jakékoliv názory
Na VS to funguje tak, ze tri mesice v semestru flakas, pak jdes na zkousky, pak se zase tri mesice v dalsim semestru flakas, pak jdes zase na zkousky a kdyz je stihnes v predterminech, tak pak se muzes flakat ctyri mesice pres cele leto.
Behem toho flakani v semestru je vhodne, nerkuli povinne, chodit na seminare-cviceni a prilezitostne se doporucuje navstivit i nejakou tu prednasku, ktere nejsou sice (vetsinou) povinne, ale clovek se tam muze dozvedet spoustu zajimavych a uzitecnych veci.
Zapisujes se na jednotlive predmety podle sveho uvazeni, ale vetsinou i podle doporuceni - tzv. studentsky plan a kazdy semestr musis uspesne dosahnout predepsaneho poctu bodu (kreditu), aby si postoupila do dalsiho levelu. Samozrejme nektere predmety si lze zapsat az po uspesnem absolvovani predmetu predchazejicich. Kredity se ziskavaji za dochazku (u znamkou neklasifikovanych predmetu), za nejakou seminarku (u nezkouskovych, ale klasifikovanych predmetu) a za uspesne slozenou zkousku ( u predmetu klasifikovanych, zakoncenych zkouskou).
V prvni fazi studia je studium vetsinou obecne, p[ro vsechny stejne a v urcity cas se rozhodnes pro konkretni obor, kteremu by si se chtela venovat a pak dale studujes uz oborove zamerene predmety.
V oborove fazi studia si tez najdes vhodne tema diplomove prace (nebo Ti bude prideleno), kterou budes prezentovat u zaverecne zkusky a samozrejme na konci studia Te cekaji statni zkousky z oborove relevantnich predmetu.
Jsi žák, nikoli student. Ano na VŠ je snaha brát i bez přijímaček, kdo by se tam při dobrém filtru dostal, že ano. A i učitelé na VŠ chtějí žít a ne robotit u ponku. Takže žádné kvóty příjmu nejsou, prostě narvat školu, aby přišly prachy. Pak se to prosívá v prvním druhém ročníku. Záleží na typu školy, někde se jde flákat a zabrat při zkouškách, někde je třeba šrotit. Ale to záleží i na paměti studenta, na schopnosti se lehce učit, není třeba nějak přemýšlet...
Takže jde dělat i dvě školy naráz. A teď je dokonce snaha odbourat státnice, no to bude úroveň...
Na tuhle školu se hlásím také, ale volím kombinovanou formu. ještě jsem se rozhodoval pro OSU, rovněž informatiku (resp. Aplikovanou informatiku.) UPOL má docela dobrý zvuk, tak snad jsem nezvolil špatně... jenom mě překvapuje, že by na UPOLu nebyly přijímačky... na OSU totiž na dálkové jsou, již mi poslali dopis, UPOL ještě nic...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.