Lékařka-více informací

Od: Datum: 29.11.12 19:08 odpovědí: 5 změna: 30.11.12 09:21

Ahoj, chci se zeptat na jaké školy mám jít abych mohla být lékařka? a nevíte jaká je výplata lékaře( pokud ne tak neznáte nějaké stránky, kde si to můžu zjistit?), jaké školy by jste mi doporučili když bydlím 1h cesty od Ostravy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 29.11.12 19:34

Nejprve gymnázium a pak lékařskou fakultu.

Někteří pobírají jen 12 až 18 tisíc korun hrubého měsíčně. Praktičtí lékaři jsou odměňováni podle jiných pravidel a mohou své příjmy do určité míry i ovlivňovat.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/rozdi…aspx?c=A110128_095704_poj_sov

http://www.stefajir.cz/?q=platy-statnich-lekaru

http://www.parlamentnilisty.c…-tisic-A-jeste-stoupne-204252

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 19:38

No, moc o tomto tématu nevím, ale s těmahle otázkama ti toto studium nedoporučuju. Nebude z tebe dobrý doktor, tudíž si nevyděláš moc peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 19:55
avatar

Pokud se ptá pětileté dítě tak ZŠ, SŠ, VŠ v tomto případě je ideální lékařská fakulta. Pokud se ptá 15tiletý tak mi nezbývá než doporučit psychologa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 21:02
avatar

No nevím, tazatelko, jestli je vám známo, že lékařská fakulta patří k těm nejnáročnějším studiům vůbec. Ani přijímací zkoušky nejsou nic jednoduchého. Např. by vám nestačily vědomosti ze střední školy z fyziky, chemie a biologie, protože konkrétně na jednu lékařskou fakultu se dělají příjímací zkoušky z výše uvedených předmětů, ale z vysokoškolského studia. Pokud byste neměla execelentní výsledky ve škole, výbornou paměť a logiku, tak na něco podobného raději zapomeňte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gue
Datum: 30.11.12 09:21

Po střední škole s maturitou - doporučuji gymnázium. Poté studium lékařské fakulty na nějaké univerzitě. Já studoval v Brně. Studum lékařské fakulty je šestileté, docela náročně, ale není to zas takový extrém, užiješ si i hodně legrace. Nástupní plat nic moc, tak kolem 30k. Po atestacích - což je další stupeň vzdělávání lékaře zakončený přezkoušením se plat samozřejmě zvýší. Je to běh na dlouho trať. Pak bývá plat kolem 50k měsíčně. Pokud ovšem chceš dělat medicínu, kvůli platu, tak to není ta správná motivace. Musí tě to bavit, musíš se neustále něco učit. Ano jistě, existují lékaři, co se postupně zašijí jako obvodní lékaři a nějak to tam přežívají, ale to není to co by tě mělo přitahovat. V medicíně se dá dělat spousta věcí, i odborné práce. Jako primář máš pak celkový hrubý příjem kolem 70k, ale pozor, je to dost namáhavá a odpovědná práce, kde nutně mus9š omezit rodinu a tvým životem se stane nemocnice.

Pokud jsi inteligentní a věříš, že jsi schopna se naučit cokoliv, a jde ti primárně o plat, tak doporučuji studovat práva ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.