Psaní všemi deseti vs delší nehty

Od: odpovědí: 6 změna:

Ahoj,zajímali by mě názory lidí,kteří píšou všemi deseti na klávesnici,právě se to učim a nemam uplně krátký nehty.Nemam je ani příliš dlouhý,ale uplně nakrátko je nemam a když píšu na klávesnici,tak prakticky ťukám do kláves nehty chci vědět jestli je to špatně,jestli se mam dotýkat bříšky.Když vidím profesionálku,tak to vypadá úchvatně a vůbec nevidim,že by jí to dělalo problémy.Navíc se mi třesou ruce-jednotlivé prsty a je to vidět.Můžete mi říci o psaní všemi deseti něco víc?Něco z praxe,díky.

6 odpovědí na otázku

0x

Ahoj, psaní všemi deseti není vůbec nic těžkého, chce to jenom pilovat začátky, které jsou nejdůležitější, pěkně si procvičovat prstíky, co nejvíc zlobí a jednotlivé "tahy", snažit se přitom vůbec nehýbat ostatními prsty a hlavně psát RYTMICKY. Pořád dokola si procvičovat jednotlivá písmenka a postupně přidávat, myslím, že literaturu k tomu asi máš. Hlavně si stále do omrzení psát kajak kajak kajak a další slůvka, která tě naučí se "nesoustředit" a pak budeš mít pocit, že píšeš a ani o tom nebudeš vědět, podobně, jako když jdeš a nevnímáš jednotlivé kroky, pokud nechceš. Určitě není na škodu si psaní stopovat a zapisovat a sledovat pokroky.

Co se týče nehtů, tak si myslím, že v budoucnu asi vadit nebudou, i když dle mého to musí o něco ubírat na rychlosti, ale asi jen nepatrně, nevím. Každopádně bych do začátků nehty ostříhala, protože si práci akorát zbytečně ztěžuješ a nutíš prsty trochu do jiných poloh. Já jsem to celkově měla jednodušší, protože hraji na klavír, takže jsem tomu cviku ani moc nedávala a nevnímala, zda by mi nehty překážely, ale co je zaručeně jisté, že u klavíru nesmí nehtík ani trošinku přečuhovat. U klávesnice to bude asi podobné.

Nezapomeň se průběžně a hlavně, až si zapamatuješ pozice jednotlivých písmenek, učit psát poslepu.

0x

Kupte si knihu technika administrativy nebo Psaní všemi deseti, založte do psacího stroje papír, položte ruce na klávesnici podle návodu a pište, pokud se nepletu začíná se písmeny F-d,nekoukat na klávesnici. Psací stroj je na učení lepší než PC a to, že se Vám klepou ruce se časem zlepší.

Děkuji za rady,píšu docela dobře bez diakritiky,to už si pamatuju bez dívání,teď ještě s diakritikou a velká písmena.To ještě musím vypilovat rytmicky.

Jde o to,že s těmi nehty mi to klouže po těch klávesách,neprodávají třeba nějaké polepení na klávesy,aby to neklouzalo?Díky.

Tak to nevím. Prostě jestli máte pocit, že překáží, tak se jich na čas zbavte, zase narostou, ale to už pojedete 280 úhozů za min. ... )

0x

Klepe to ale dá se to, jediný problém - odškrábaná barva u kláves. Takže pak se to psaní nazpaměť bude velmi hodit! Psát na plocho.
Je to subjektivní, každý klepe jinak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]