Může škola chtít toaleťák?

Od: Datum: 28.11.12 21:10 odpovědí: 44 změna: 21.09.14 19:20

Dobrý den,

chtěla bych vědět, jestli státní základní škola, tedy dotovaná státem, může po dětech, resp. po rodičích, chtít, aby nosily vlastní toaletní papír, mýdlo a papíry do kopírky - nikoliv pro vlastní potřebu žáka, ale pro celou školu (s tím, že toaletní papír mají děti natrhaný na kousíčky a můžou si vzít jen x útržků)? Může chtít škola, aby rodiče přispěly určitou částku na pití dětem, protože "některé děti nedodržují pitný režim" a tak sponzorovat ostatní? Přijde mi, že si ta škola dělá co chce, na tyhle věci má snad dotace od státu a ušetřené peníze roztáčí bůhvíjakým způsobem. Nelíbí se mi, že po nás neustále chtějí něco tak základníhoo jako mýdlo (běda, jak není s pumpičkou!) a na každém rodičáku somrují papír do kopírky. Mají na tohle právo? Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 28.11.12 21:13
Je to netradiční ale mají na to právo.Máte příspěvek SRPŠ?Většinou z toho se hradí veškeré potřeby pro žáky.
doplněno 29.11.12 14:36: Jsem školní ročník 1989.Co jsem se ptala-každý žák musel jednou týdně přinést jeden ručník,jedno mýdlo.Toaletní papír přístupny běžné na wc.SRPŠ tenkrát 100kč na žáka(povinen dat v průběhu celého školního roku).Dnes mám doma dítě školou povinné.50kč třídní fond(zelené papírové utěrky,tekuté mýdlo,toaletní papír).Povinnost uhradit v měsíci září.300kč SRPŠ nepovinne(skolni akce,pomůcky).Když je to tedy nepovinné tak některé žáky dotují jiní.Dále jsme dali 500kč třídní fond(z toho je těch 50kč na hygienu)-nákupy sešitu,temperove barvy,pomůcky na vytvarku,nákup tabulek s fixem,papíry.Nepovinné přinést A4 papíry z kopírky(kdo má možnost).Z těch 500kč dále se hradí dva výlety-vstupné a cesta.Byly už dvakrát na exkurzi ve městě.Za jednu jsem platila 50kč a za druhou 30kč.Nyní mají vánoční dílny(účast nepovinna příspěvek(vstup)50kč na materiál.Sdružení rodičů jedné třídy si ustanoví někoho z rodičů jako předsedu který před rodičákem se sejde s ředitelem a učiteli kde může odhlasovat návrhy jak rodičů dané třídy či školy.Máme internetový náhled na účet Fio banky kde vidíme pohyb peněz.Třídní fond.Škola je také státní.Starší a tisíc korun na začátku školního roku mě ani mák neboli.Protože vidím že se ve škole něco děje a toalety jsou neustále doplňovany a děti mají nové pomůcky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 21:17
avatar

Toto není přece nová záležitost, toaleťák a papír do kopírky po nás chtěli ve škole už snad od 1. třídy (synovi je nyní 19) + ještě chtěli peníze v hotovosti na SRPŠ. A pokud si vzpomínám tak ještě peníze na pojištění, "kdyby se někdy někomu něco ztratilo"... Už kdy jsem zapisovala syna do mateřské školy, někdy v r. 1997, tak se paní ředitelka ptala "co prý dělá tatínek" - myslela tím, čím jako může přispět mateřské škole, čím ji může zasponzorovat. Byla velice zklamaná, když jsem jí řekla, že tatínka nemáme...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 29.11.12 14:45
Ty dotazníky se vypisují v mateřských školách ještě dnes.Pojali jsme to vtipně.Kolonka otec zaměstnání-OSVČ. Matka-prodavačka. Nic víc.Nikdo nemusí znát v čem podniká otec nebo co máma prodává:-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 28.11.12 21:17

Dle mě mají právo pouze na příspěvky, ale přímo na předměty jako mýdlo, papír a pod.?

Asi takle, být v kůži učitele / ředitele, tak se studem propadnu říct si o něco takovýho, řekl bych si třeba o příspěvek, ale tohle?

V kůži rodiče bych se jim přišel osobně vysmát a říct jim, že mi můžou políbit (_!_) a že moje dítě pitnej režim dodržuje a nevím, proč bych měl doplácet pitíčko ostatním spratkům..A vytočilo by mě to solidně

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.11.12 21:43
avatar

Toaleťák bych ještě pochopila. Papíry do kopírky...to už by mělo být hrazeno ze SRPŠ nebo něčeho podobného.

Ale hradit bůhvíjakým dětem (všichni víme, jaké děti to asi jsou) pitný režim? Proboha, proč? Ani omylem, o to ať se postarají jejich rodiče.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.12 22:09

Proti pitnému režimu bych se vzbouřila, protože ve škole dozajista teče pitná voda, tak ať si ji děti natočí. Moje to taky tak dělají. Toaleťáky se u nás taky nosí, konečně i ve školce se vybíraly pro změnu papírové kapesníčky a je to pár drobáků *nevi* Papíry do kopírky se nosili ještě loni, resp. rodiče si mohli vybrat, jestli přinesou papíry nebo peníze (v rámci školního fondu) - letos už chtějí jenom peníze. Popravdě přitáhnout papíry mě vyšlo levněji :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 0703
Datum: 21.09.14 19:20

Proti pitnému režimu jsem se odvolal, jelikož dítě mi ve škole nepije to co škola dává za poplatek , přesto mi bylo řečeno, že platba je povinná, takže platím za to že dítě trpí ve škole žízní!

Takže v podstatě se škola chová jako zloděj posvědcený státem. A to samé je i SRPŠ, to je v podstatě spolek, který není nikde registrovaný, za poplatky rodičů nepřiznává daň, jelikož když je platba nad 50Kč je povinost vystavit daˇmový doklad a zkuste si to sami, jestli vám jej škola za poplatek SRPŠ vystaví, nebo za piný režim .

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.11.12 22:11
avatar

Samozřejmě chtít může. Někdo třeba může chtít, abyste skočila zavřeným oknem.

Tohle jsou moresy, které si pamatuju pětatřicet let zpátky na pionýrských táborech. Platíte daně (předpokládám). Nechápu, proč by škola, zřizovaná krajem (státem), kterýmž Vaše daně jdou, měla po Vás chtít něco dalšího navíc. Přístup školy nemá oporu v zákoně, pokud s ní nemáte nějakou specifickou smlouvu, takže NASr...píííp.

doplněno 28.11.12 22:48:

Ještě si troufám tvrdit, že kdybyste vše, čím jste školu sponzorovala, chtěla zpětně proplatit, tak nebudete daleko úspěchu.

Mimochodem-co je to rodičák anebo jak tady někdo napsal SRPŠ? To ještě dneska funguje?

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 29.11.12 12:40
avatar

Nevím, zda dneska funguje přesně toto, ale u nás ve školce se každý půlrok přispívá na toaleťáky apod. Netuším, jak tomu říkají...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 28.11.12 22:43

Základní poslání školy je poskytovat vzdělání. Když mluvíte o dotování, tak ten toaleťák, mýdlo by dotovali občané. Takže je naprosto správné, že to hradí rodiče. O toto vše pak zbývá míň na zabezpečení výuky. Zásadou by mělo být, že každý si v max. možné míře bude hradit vlastní potřeby. H papír není školní potřeba.
Ostatně, proč se bojíte na toto hospodaření zeptat ve škole, či u zřizovatele?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.11.12 22:53
avatar

Ale občané tyto věci u státní školy již dotují, sakra. Tak proč by to měli ještě jednou a znovu dotovat konkrétní rodiče? Že škola nemá na hajzlpapír, tak učitel kvůli tomu bude mít méně znalostí a schopností žáky něčemu naučit?

Poskytovat vzdělání se dá i v přírodě pod stromem, kdyby rodičové neměli třeba na stavbu školy, že?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 28.11.12 23:59

Na H papír? A co to je? Neivestiční výdaje, z FKSP? Tak nakoupí papír na zadek a nezbude na jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 22:59
avatar

Pitný režim - voda z kohoutku je nejvhodnější pití, napije se každý sám.

Toaletní papír - být učitelkou, tak v nižších třídách souhlasím s názorem, že ve třídě bude zásoba papíru od rodičů a dětem se bude přidělovat po útržcích. Ve vyšších třídách by si měl nosit každý žák sám. Samozřejmě ne celou roličku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 23:13
avatar

Jistě. A taky by rodiče mohli přinést do školy třeba dveře. Nebo tabuli. *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axlik*
Datum: 28.11.12 23:55

Líbí se mi vaše názory, jsou zároveň vtipné, zároveň trefné a smutně pravdivé..!

To je jakobych musel zaplatit PČR při preventivní kontrole, nebo jim dát flašku s pitím, protože oni na to nemají..Je to hrazené, nebo má to být hrazené, státem a tak v tom taky postrádám jakýkoli smysl.. Spíše se mi to zdá jako dozvuk socialismu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 29.11.12 08:42

Smysl je velmi jednoduchý a vychází z matematiky základní školy: Ředitel dostane na provoz školy několik milionů od státu, několik set tisíc vybere na SRPŠ, zbytek jsou nějaké ty sponzorské dary. To celé dá dohromady nějakých X milionů. Celkový provoz školy ale stojí X + Y.

Má 2 možnosti. Buď ten Y někde ušetří (je možné že i na úkor kvality výuky) nebo ho v nějaké formě vybere od rodičů. Proto si děti kupují sešity, přispívají na mýdlo a někde nosí i ten toale´ták. Nic jiného v tom nehledejte a už vůbec ne socialismus. Jen prostou ekonomiku. Jediné, co můžete udělat, je zajímat se o hospodaření školy a dát podnět k úsporám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 00:33
avatar

Toaleťák po útržkách a ještě, když si ho přinesu sama? A pak budu mít sra*ku, ale ne.. 4 čtverečky jsem už dneska spotřebovala, tak se utřu rukou...

To je prostě blbost. Toleťáky a mýdla má hradit škola. Copak později budou žáci (rodiče) hradit eletriku nebo plyn, aby škola mohla v zimě topit? A taky by rodičové mohli nakoupit třeba křídy nebo žíněnky, ne?*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 14:03
avatar

Dal bych ti bod, ale už nemůžu...
Co se týče toho hajzlpapíru, tak třeba u nás je jedna rolička zvenku před 4 kabinkami, takže většinou prázdná, a proto jsem si už i bez rozkazu zvykl nosit si svůj...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 08:02
avatar

Už za totáče, když jsem začala dělat v roce 1974 vychovatelku ve školní družině, si děti z oddělení přinesly 1 toaleťák a 1 mýdlo. Bylo to na celý školní rok. Přinesly si to všechny, žádní rodiče neprotestovali. V místnosti: vždy 1 mýdlo na umyvadle, 1 role toaleťáku na poličce. Pokud šlo děcko na záchod, mohlo si utrhnout papír podle svého, či si s sebou vzít celou roli /s tím, že ji zase přineslo zpátky/.

Brala jsem papír pro jistotu i na vycházky, kdyby někdo potřeboval. Na ten rok nám to stačilo pokaždé.

Protože jsme měli družinu jinde, než byla škola, spotřebovaly to skutečně jenom ty "moje" děti, nikoho jiného jsme nedotovali. Nikomu to nevadilo. Ale jestli děti ve škole toto dostávaly, či si to tam musely také donést, to už opravdu nevím. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 09:59
avatar

Dneska jsme ale o par let nekde jinde. Ja jsem do prvni a druhe tridy taky nosil toaletni papir a mydlo. Za to jsem ale dostavam pracovni pomucky, sesity kde jsem se ucil psat a ruzne jine pracovni potreby jako pastelky a pod.

Ale zcela urcite uz jsem toaletni papir nenosil do vyssich rocniku. Ani to nebylo mozne, kdyz jsme se ve tride naprilad stridali. A na kazdem zachode ten papir byl.

A je pravda ze skoly dostavaji dost penez, tak nevim... Mozna usetri kdyz se prestane svitit, nebo taky propustit uklizecky a vytirali by posledni zaci. Nebo ucitele...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 10:11
avatar

Chtít můžou..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.11.12 10:37
avatar

jak čtu tuto diskuzi s prominutím o ho...tak se mi chce blít, tady je diskuze o toaleťáku za 5 nebo 10 kč, vidím to u nás ve škole všichni tu žvaníte o SRPŠ a myslíte, že to ta stovka spasí, u nás máme asi v roce 5-6 akcí co se pro SRPŠ dají vydělat prachy pro všechny děti. A učastní se furt stejní rodiče ostatní furt nemají čas a jak přijde schůze tak mají nejvíce blbých keců. Tak mi to přijde i stím toaleťákem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 29.11.12 10:54

Jedná se o běžnou záležitost, už když jsem byla malá, nosili jsme mýdlo a toaleťák do školy, lidé, co měli přístup k papírům nosili papíry, někdo nosil z práce jednostranně popsané na psaní/kreslení ručně. Stejně je to dnes ve všech školách, kam chodí děti známých, jen např. někde se nenosí toaleťák, ale balení papírových kapesníčků apod.

Všichni víme, že školství na tom u nás, co se financí týče, není růžově.

Pokud se vám to přesto nelíbí, nestěžujte si učitelce, ta jen plní příkazy, a stížnost směřujte rovnou na vedení školy.

doplněno 29.11.12 10:58:

Jediné, co považujo za divné je to stěmi útržky papíru. Nepřehání vaše dítko, není to jen přehnaná prezentace toho, že jim ve škole říkají, ať si ho neberou zbytečně mnoho, případně jim někdo za plýtvání vynadal? Ono totiž není neobvyklé, že děti vyrolují třeba všechen taoletní papír na všech WC, jen tak pro srandu, na zem. To se pak nedivte, že jim někdo káže, ať se omezují, a zase známe děti, jak umí vše přetočit ve svůj prospěch, hlavně před rodiči, jako jste vy - "ochranáři".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: shimigami
Datum: 29.11.12 11:53

No, mně to přijde spíš jako moresy školy, aby ušetřili někde a pak mohli mít něco navíc pro sebe! Samozřejmě mi nejde o deset korun za hajzlpapír, ale za ten přístup. Tato škola je státní, tudíž ji platí stát a pokud vím, daně se stále zvyšují, ovšem kvalitu nikde zvýšenou nevidím, a to ani tady v této škole. Na tyto provozní potřeby mají školy dotace. U nás, na základní škole, pak i na střední a dokonce i na záchodcích na vysoké byl toaletní papír vždy k dispozici. Nikdo po nás nikdo nechtěl, abychom sponzorovali pitný režim mých spolužáků. Dokonce i mýdlo bylo na každém umyvadle na záchodcích a dokonce i v každé třídě! Když si tohle dokázala zajistit základní škola v městysu kdesi ve Východních Čechách, jakto, že s tím má problém pražská, velikostí srovnatelná, dokonce s menším počtem dětí (u nás ve třídě bylo i 35 dětí, ve zdejších třídách je jich sotva dvacet). Platíme téměř každý měsíc několik set korun. Ale platíme i exkurze, divadla, MHD, pracovní sešity i učebnice, které škola sežene. Že potřebují zahradní traktor je mi úplně někde, ostatně dostávají státní i soukromé dotace. Ať si naše děti nosí toaletní papír a mýdlo pro svou potřebu, ok, ale proč sponzorovat ostatní generace, případně hospodářku a ředitele? Co je to vůbec za drzost chtít POVINNĚ zaplatit 300 Kč do fondu, když z něho nakonec nic pro naše dítě neplatí? To jako když nezaplatíme POVINNÝ poplatek, tak ho nebudou vyučovat? Ono by možná stačilo víc šetřit než jen vybírat peníze - příklad: školní výlet na zámek kousek za Prahu, cesta stála 300 Kč (vlak by vyšel více jak o polovinu levněji!). Když jsem pátrala, kde se vzala tak vysoká cena, zjistila jsem, že na jednu třídu s počtem dětí méně než dvacet byl objednaný celý velký autobus. Nevím jaké máte zkušenosti vy, ale u nás v zájmu nižší ceny pro jednotlivce se vždy na jeden výlet sešly dvě nebo i tři třídy. Ale takhle to tam asi chodí ve všem.

Datum: 29.11.12 15:38
avatar

Tohle jsem řešila na střední škole. Bylo mi už 18, takže jsem do toho rodiče netahla. Odmítla jsem dotovat školu, když jsme z těch peněz nic neměli (naše třída/ročník) a vyšlo najevo, že se z fondu koupily židle (křesla?) do sborovny a kávovar do ředitelny + výlet pro pěvecký kroužek pro nižší gympl. Neplatila jsem, ale dostala jsem důtku za drzost (drzá jsem nebyla). Nešlo mi o peníze, ale o princip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.11.12 11:54

Já jsem prostě proto, aby si každýýý hradil svoji potřebu , pokud není přímo zákonem stanoveno, že se to hradí (až na vyjímky). Ale i tady mám výhrady, je to z daní občanů, tedy i těch, co nemají se školou ( a jiné...) nic společného. VŠ zatím "zadarmiko", absolvent zmizí do ciziny a nikdy nic občanům nevrátí.
Co se týká škol (a j.) jsou vyhlášky o příspěvcích, právě proto, že škola má zabezpečit výuku! Proto se do ničeho mimoškolního nehrnou, vedení kroužků už není zadarmiko, v zaměstnání není čárka za aktivitu, v hodnocení. Školský zákon říká, co kdy žáci dostanou od občanů daně platících. Tady jsou furt relikty socialismu ať si myslí kdo chce co chce. Je to zadarmo, nikoli něco je bezplatné, uživatel to nehradí.
Kopa lidí pořád uvádí, jak zdravotnictví bylo zadarmo, kulové bylo zadarmo. I tady jsem pro hrazení neléčebných výdajů, proč jiní mají hradit např. jídlo? A pořád se něco dotuje, je přesolidarizováno, lidi se o sebe neumí postarat, jen hledají, na co mají nárok.
A nemluvě, co z toho se ještě vytratí. Jako by byl furt všelidový majetek.
Divíte se, že se zvyšují odvody,DPH? Dobrotivý "stát" dává z daní některým i na FKSP. Mně říkali, že chodíme zadarmo pro vodu, jednou pro chleba...(jeden učitel říkal, to se budou králíci mít). Kdo to chce, musí do kibucu. Ale ani tam penízky nerostou na stromě.
No nechtějte něco "zadarmo". A když "zadarmo", nebylo třeba cinkat. Jak hospodaří "stát" víme. Hospodaří ti představitelé tak i doma?

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.11.12 13:11
avatar

Školní docházka je ze zákona povinná, takže stát je povinnen se o dítě ve škole postarat. Toť vše. Nic víc ani míň. Věřím že nejde nikomu o těch pár korun jak se tu snaží pár křiklounů podsunout, ale jde o princip. Šetří se od koruny!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 29.11.12 13:43

a čo si kefalín predstavuješ pod takým "se postarat"? Dle této logiky bych měl začít řvát, proč mám platit dítěti obědy, když už "se to jednou dotuje" z mých daní, rozčílit se, že děcka nemají zdarma svačiny formou švédských stolů, taky by mohli každému koupit 2x ročně bačkory a tenisky , protože je přece ve škole a doma je nepotřebuje a tak bych mohl pokračovat. Ten princip, kterého se dovoláváte je v tom, že všechny tyto potřeby někdo musí zaplatit. Buď formou dotace ze státní pokladny tedy našich daní nebo keš rodiči. Kombinace obojího je úplně normální, jde jen o nastavení hranice, od které už si to platím já. HaPa vidím právě na té hraně ale pokud je na tom škola tak špatně, že to neutáhne, neviděl bych v tom nic špatného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 13:50
avatar

Myslím že se to dá porovnat s výkonem zaměstnání a zákoníkem práce. Na co je tam nárok, měl by být i ve škole. Čili žádné svačinky, ani toaleťák... nepřehánějte to, nebo si snad například do vlaku nosíte HP?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 29.11.12 14:00

To srovnání kulhá. Ve vlaku si papír platíte v ceně jízdenky. V zaměstnání jsou náklady na hygienické potřeby součástí kalkulace nákladů na zaměstnance a ve skutečnosti si je platíte také sám - nižší mzdou. Škola má hlavní příjem formou státního příspěvku. Pokud se jí zvednou náklady, má 2 možnosti: chybějící peníze nějakým způsobem získat od rodičů, nebo dosáhnout zvýšení státního příspěvku. A kde se berou peníze ve státní kase? Správně, od nás všech. Takže stát obratem zvedne daně nebo nás ojebe nějakým jiným způsobem. Zvažte dle svého přesvědčení, co je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 14:02
avatar

Typnu si : Zvednout daně? Stejně je zvedá kvůli každé kravině, takže kvůli školství by mi to nevadilo. To jsou nejlépe vynaložené náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: shimigami
Datum: 02.12.12 11:28

A proč byc z těch peněz měli pořizovaž školní zahradní traktor a během asi pěti let tři rekonstrukce školy? Já jsem si hlavně nevšimla, že bych tím dotovala nějaké osobní potřeby, nebo zvýšenou kvalitu výuky u dítěte. Spíš bych věřila tomu kávovaru do ředitelny, jak se někdo zmínil výše!

Datum: 29.11.12 15:06

Dobrý den, rozumím vám, na naší škole je tomu také tak bohužel. Přístup je to nelogický, ale pokud bychom chtěli něco změnit, tak bychom měli začít od naší vlády. Třeba dnes jsme při hodině občanské nauky probírali plat prezidenta naší republiky. Už zde je něco v nepořádku. V naší zemi nemá prezident víceméně žádné pravomoce, ale jeho měsíční plat činí kolem 200-300 tisíc, a dále po skončení funkčního období dostává výsluhy přesahující 100 tisíc. A takhle to máte v celé vládě, a pak snadno nejsou peníze na důležitější věci, třeba na školní pomůcky. No, prostě Kocourkov.

Ale zpět k Vaší otázce: Logicky vzato by státní škola žádné poplatky vybírat neměla, to bych pochopil v případě soukromé školy.

I u nás to máme například tak, že si musíme nosit vlastní papíry do tiskáren(bylo nám řečeno, že škola nemá peníze a že se musí šetřit), na toaleťák asi brzy také dojde. Ale v tomto případě by se to mělo řešit asi s vedením školy. Například u nás tedy na papíry není, ale na druhou stranu škola musí odebírat každý den několik výtisků novin - k čemu proboha, když je na každé učebně a v kabinetech internet?! Tak třeba je tomu u vás také tak, ale je třeba, aby se ozval někdo z rodičů a pak se možná ledyy pohnou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 29.11.12 15:35

Konečně rozumný nápad. Ano, nespokojenci mají možnost dát dotaz na ředitele. A pokud budou neústupní, podaří se jim příspěvky na HP zrušit. Pravděpodobně se ale dozví o špatném stavu financování školy a které jiné náklady se pak budou muset škrtnout. A třeba nakonec dojde k dohodě. Mám ale pocit, že si sem přišli jen zanadávat a k žádné akci se nerozhýbou. A myslím si, že tu nejhlasitěji křičí ti, co žádné děti ve škole nemají a o problematice ví kulové. Mám na mysli třeba ernieho s dotazem co je to rodičák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 03:00
avatar

Něco pro odlehčení, ale přesto k tématu.

Co nám dřív ve škole vadilo?:D


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 07:44
avatar

Názory jsou tady různé - někdo souhlasí, jiný ne.

Když už to mám vzít úplně natvrdo, kolik dneska stojí krabička cigaret? Kolik stojí 3 piva a panák někde v hospodě?

/Nevím to, nekouřím a nepiji alkohol, ale asi to bude hodně/.

A tak si myslím, že dát dítěti jednou či dvakrát do roka do školy mýdlo a toaleťák je proti tomu předchozímu investice naprosto zanedbatelná.*zed* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.11.12 11:21

Tak jim ten toaleťák nedávejte a radši jim perte pokakané spoďáry...*zed* A k těm útržkům toal. papíru - víte, kolik jsou děti schopny si sami odmotat papíru na jedno použití? A pak stačí dvakrát, třikrát málo spláchnout a záchodová mísa je ucpaná. Takže je to správné - dávkovat *cert*. Ten, kdo pracuje s dětmi se mnou bude nejspíš souhlasit, ti ostatní ať si zjistí situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 11:31
avatar

Prece nejde o to, kolik co stoji. Jde o princip. Dotovat skolu, kdyz je dotovana dost z mesta?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gita65
Datum: 30.11.12 09:02

Můj vnuk chodí do 4 třídy. Máme tady menší školu. A ve škole to praktikovali tak, že každý žák musel mít každý den na svačinu nějaké ovoce. Aby dostali do sebe vitamíny. Jenže učitelka před vyučováním od každého žáka vybrala ovoce a o přestávce je rozdělila tak, že ten kdo neměl ovoce ( pravidelně 3 romská děvčata), tak je zásobovaly ostatní děti tímto způsobem. Také, když děvčata neměla svačinu, tak nenařídila, ale poprosila nějaké děti, zda by se nerozdělily o svačinu. Děti daly, když se zeptá učitelka, že? Ale děti si začly doma stěžovat a na rodičovské schůzce se to řešilo. Učitelka nechápala, jak toto může rodičům vadit. Vždyt ona děti učí, jak si mají navzájem pomáhat. Pomáhat chudším. Ale to nebylo jen o svačině a ovoci. Romská děvčata neměla třeba pero, tužky, pastelky, gumu, tak vždy někdo musel půjčit a pak učitelka dohlédla, aby se to vrátilo. Po rodičovské schůzce to skončilo a ty děti, co byly dotované spolužáky, najednou nevěděly, proč už nedostávají, když nemají. Ted tedy občas někomu svačinu prostě vezmou a hotovo. Tak nevím, co bylo lepší, ale učitelka takové krádeže neřeší. Prý se snažila, aby se ve třídě nekradlo, ale rodiče nesouhlasili s jejím postupem a ona ted nic nezmůže. Jinak toaletní papír tam mají a tekuté mýdlo také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 11:33
avatar

babajaga- nekouřím a občas pivo jen k jídlu. Na svých dětech nešetřím, ale opravdu jde o princip a ne o těch pár korun. Za chvilku si budeme k doktorovi nosit obvaz? Jednou platím daně, tak za ně chci komfort. Aby se na ulici svítilo, abych měl lékařskou službu k dispozici, policii aj. Zdravotní pojišťovny si staví paláce a chudý lid se skládá na malé nešťastné děti. To není dobré. Takže z principu navíc nikomu ani korunu. Až bude pořádek jako v jiných státech, rád pustím chlup. Dokud se ale stát chová jak bezdomovec co má na krku exekutory, nedostane odemne nic. Takže ani škola.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: abc*
Datum: 01.12.12 12:44

Po mě taky v minulosti chtěli mýdlo,peníze,toaleťák a takový ty ubrousky,ale papír do kopírky nikdy nechtěli,ovšem nevím,jak je to teď.Pořád se všechno mění a stát toho dotuje čím dál míň.Aby za chvilku nechtěli peníze i za to,že dítě navštěvuje školu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 02.12.12 12:48

bohužel mohou ale jak vidíte naše školství jde ke všem šípkům velice neprakticky se naše školstvý zaseklo asi před 10-15 lety myslím tím ZŠ když je něco potřeba velice bravurně se ohání tím že nemají prostředky zatímco děti u nás si musí do školy nosit toaletní papír a papíry do kopírek v zahraničí školy dětem kupují notebooky a v poslední době i PC tablety na kterých se učí pracovat od základů až po složíté funkce přes programování což se jim v budoucím životě dnešních IT technologií nejen že bude hodit ale daleko lépe se uplatní na trhu práce o tom si bohužel děti v české republice mohou nechat jen zdát což je celkem škoda. Před asi dvouma rokama sem byl ve Švýcarsku a navštívil sem den otevřených dveří tamnější ZŠ a opravdu to tam tak je děti mají notebooky pořízené státem nic si neplatí mají digitální učebnice učí pokročilé věci , hodiny informatiky jsou o problematice technologií a všechny děti to ve škole velice baví učitel jim posíla ukoly a zadání přes email či skype a funguje metoda učitel = kamarád toto vše se samozřejmě odráží i na známkách mají daleko lepší výsledky podle mě by měli být školy otevřené novým věcem. ;) Já bych toto co se aplikuje v jiných zemích přál i dětem u nás je jiná doba podle mě by toto mohlo značně pomoci většina dětí má v dnešní době i u nás chytrý telefon přes ten by se dal pokrok v našem školstvý začít a přece jen kdo nemá dá se dát dotace chytrý telefon přece není žádná velká položka. Jinak řečeno zatím co jinde se učí modernímy technologiemi které platí stát u nás se dětí učí z učebnic i 15 let starých kde je ještě SSSR *bzum* (to jsem viděl) a musí si kupovat i toaletní papír. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 02.12.12 16:25

No nevím, ale v takové učebnici dějepisu samozřejmě SSSR být musí stejně jako Chámova říše nebo Řecko-Římské války. Od toho je to učebnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 02.12.12 17:08

ale v učebnicích zeměpisu v tabulce težby rud a podobně by neměla co dělat. tedy dnes by tam němala co dělat problém je v tom že učebnice je ještě z dob kdy SSSR existovalo taková učebnice by byla skvělou náhradou za onen toaletní papír nebo například velice dobré bylo počtení v učebnici fyziky kde považovali ze nejmodernější elektronický přístroj starý walkman a nejmodernější hra je pekmen :D.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.