Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Nezvládám studium VŠ

Od: help odpovědí: 17 změna:
Dobrý den,
Netušila jsem, že bych někdy něco takového psala, ale je to tu.
Ještě před rokem jsem byla na střední a připravovala se na přijímačky na JAMU a DAMU, vlastně jsem se ani ne moc připravovala, takže se není čemu divit, že mě nevzali. Musela jsem sáhnout po možnosti B. něco dalšího, co by mě bavilo a za rok to zkusit znovu, ze tří oborů mě vzali na ten, na který jsem nejméně chtěla, ale i tak jsem byla ráda, že jsem nemusela řešit nic víc a vlastně jsem se docela těšila. Odmaturovala jsem, měla prázdniny a nastal začátek prvního semestru, už od začátku jsem z toho měla smíšené pocity, dlouhé přednášky, vstávání brzy, protože dojizdnim (takže trávím 5 hodin cestou, školu mám 3 dny v týdnu). Poslední měsíc jsem strašně demontovana tam chodit, nebaví mě to, je to na mě až moc teoretické, mám z toho neustálý stres a nedávám to.
Tak je přede mnou otázka co dělat? Zatnout zuby, dát zkoušky a pak se uvidí? Nebo nedám zkoušky a vyhodí mě? Nebo odejdu ze školy sama a čas zasvětim z části práci a z části přípravě na přijímačky? Zároveň mám strach, abych nevypadla z procesu učení (což jsem asi i tak vypadla, ale chápete), k tomu, co chci dělat bych se ráda dostala na JAMU, mám vytipované i další školy, ale sem bych nejradši.
Přijdu si jak totální zklamání, že toto píšu, ale jsou to prostě mé pocity. A tak nějak cítím, že bych měla skončit a psychicky se uzdravit za ty všechny roky studia, co mám za sebou.
Prosím k jakoukoliv radu a děkuju za odpovědi.

 

 

17 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

5x
avatar jenyk
Těžko říci co dělat. Snad jen vysokou nemusí mít nutně každý.

 

hodnocení

2x
avatar babajaga

Děvče, co se týká JAMU a DAMU, je hodně povolaných. ale málo vyvolených. Každému není přáno.

Znám to podle sebe. Toužila jsem kdysi po Umprum, nevyšlo to. Smířila jsem se s tím, deska si maluji jen tak sama pro sebe. Občas. Viz kouzelný Wabi Daněk:

Hlavu plnou věd a nadějí tvý mámy, zkoušky přijímací, potom pád,

znalosti jsi měl, cos neměl, byli známí, prostě: děkujeme, za rok snad...

, Než být třeba neznámou a příliš neobsazovanou herečkou, nebyl by život naplněnější třeba s prací ekonomky, účetní, provozní...prostě něčeho toho, co Vám je také blízké? Vyberte si vhodné studium, zapomeňte na své pubertální sny. U nás ve třídě na ZDŠ chtěla být všechna děvčata hérečkami, jen já jediná - strojvůdcem.

A nevyšlo to nikomu z nás. ;) Jaga.

 

hodnocení

1x
To taky dost záleží na tom, kolikátá jsi byla v pořadníku na vysněné školy, jestli máš šanci se na ně za rok dostat. A pak není špatné si uvědomit, že bez školy budeš muset brzy ráno do možná nechutné práce vstávat 5 dní v týdnu.
help
hodnocení

Mám to vymyšlené :) krom mě vysněné školy mám další dvě v záloze, případně na rok jazykovka a vylepšit se. Co se právě týče - táta podniká, takže mu pomáhat s podnikáním, vlastně mě ta práce jeho celkem baví, ale není to něco, co bych chtěla dělat celý život, protože vím, že chci dělat něco jiného.
bear

No podle otázky ještě sama nevíš co chceš dělat a přes překážky jít neumíš (malá motivace nebo žádná).

Asi to chce čas nebo si promluvit s tátou. Těžko říct, že to řešíš až teprve teď.

 

ml1
hodnocení

1x

A co teprve až přijde zkouškové šestinedělí. Semestr se nějak překlepe, i když někde je potřeba víc než jen docházka. Takže bych se rozhodoval podle toho, jak vyjdou zkoušky. Nebo jestli je to tak zlé, na okamžité ukončení... 5 hodin cesty je fakt šílené, není možné bydlet na koleji nebo v nějakém privátu.

Po prvním zkouškovém snad nevyhodí nikoho, teda i to se zpřísňovalo (záleží na škole), za nás stačilo 10 kreditů, které se získaly z předmětů za docházku, pak se to zvedlo na 15 (prostě půlka). Ještě pozdějc se nějak omezilo opakování zkoušek. Takže za nás ti nejvytrvalejší končili ve čtvrtém semestru, kdy končila možnost opakovat zkoušky z prvního.

Možná by bývalo lepší jít na vošku nebo jazykovku, to je taková úniková cesta (co jsem slyšel od lidí, kteří se vydali touhle cestou víceméně pohodovka) a další roky to zkoušet opět s tím, že už víte, co lze očekávat. A když to nevyjde, tak si dodělat teda ten titul DiS. na vošce a buď skončit s tím, nebo to zkoušet dál.

 

hodnocení

0x

Jo, děvče, skončila doba flákání, a ono ti to už nevoní. Asi před 2 roky tady něco podobného taky psala jedna dívčína, napsal jsem jí a začali jsme si psát, vyjednal jsem jí pár sezení s výbornou psycholožkou a ta jí hodně pomohla a dnes z toho je spokojenost, tak se třeba ozvi taky. A nebo si najdi nějaké zaměstnání, třeba ti to tak bude vyhovovat líp. Přeji ti krásný sluníčkový nový týden a pokud možno radostné dny!

 

jir
hodnocení

0x
Před lety, když jsme končili průmyslovku, tak většina třídy pokračovala na vysokou - VUT. Byl tam i spolužák, uměl s počítači (byl rok 1998 a mít doma počítač nebylo úplně běžné, já ho neměl) a celkově se dobře učil. Na VUT mu to moc nešlo a protože rodiče měli vysoké nároky, tak spáchal sebevraždu. Po elektrikářsku - vana, mokré ručníky a kabel v zásuvce. Nemyslím si, že neúspěch ve studiu je tak hrozný, aby bylo nutné zajít až tak daleko. Já studium taky nedokončil, odešel jsem po 5 letech, před odevzdáním dipl. práce. :(
help
hodnocení

Wow,
Děkuji moc za odpověď, musím říct, že máte můj respekt, protože ukončit studium takový kousek před koncem chce hodně síly a odvahy.
jir
Právě naopak, sílu a odvahu vyžaduje úspěšné dokončení, nedokončit umí kde kdo. A to je právě to závěrečné síto, kde se ukáže, kdo má nárok na titul. :)
Kdo má nárok na titul... probůh *smich*
Když vidím úroveň znalostí matematiky dnešních 50tníků, s Ing titulem, to je neštěstí...

 

 

hodnocení

0x

Když přežijete první rok, tak už máte (skoro) vyhráno.

Vydržte!

Dojiždění je zabiják - nelze sehnat nějaký (i společný, víc se vás může složit) privát?

liska5

Při dojíždění se dá cestou ve vlaku/buse učit. Zažila jsem. Ale 5 hodin denně je už moc. Taky mám tu zkušenost, že prvák bývá síto a pak to jde líp.

Na jiný obor se dají dělat rozdílové zkoušky.

 

yarda1
hodnocení

0x

Dívenko. Buď ráda, že tě vzali aspoň někam (kam?) a zkus to vydržet, ono je to asi v prvních ročnících všude stejné (pokud to není nějaká soukromá VŠ kde se studuje nesmrtelnost chrousta a za peníze).

...Mám to vymyšlené...

To si v tvém věku jen myslíš. Než dostuduješ situace se může změnit.

 

hodnocení

0x
avatar pest
Studium VŠ je i o sebezapreni a dotahnuti věcí do konce, i když se zdají jako pitomost.

 

martinkupka
hodnocení

0x

no vidíš, já za totality vystudoval politickou ekonomii socialismu, s největším sebezapřením...v té době nebylo možné nechodit na přednášky jako dnes , dojížděl sjem 100 km a v týdnu žil na koleji na cestu domů jsem neměl penize...také to bylo hodně teoretické ale pomáhá mi to pochopit, proč je balení nutely na českém trhu menší a dražší než v Německu...myslím že za takové poznání to studium stojí...nebo ne? Navíc jsem se tam naučil samostatnosti...takže nemusím psát do poraden a rozhoduji se sám

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]