Dálkové studium SŠ

Od: Datum: 22.11.12 08:18 odpovědí: 4 změna: 22.11.12 10:09

zdravím, chtěl bych se zeptat na něco kolem dálkového studia střední školy... niní chodím na soukromou střední školu ale rád bych odešel našel si zaměstnání a dělal jinou školu dálkově... chtěl bych slyšet nějaký názory, jestli je to dobrý řešení nebo špatny, podmínky pro dálkové studium, šanci najít zaměstnání se základním vzdělaní a jestli bych něco takového vůbec stíhal... děkuji za vaše komentáře


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 22.11.12 09:10

No, vzhledem k cenám škol bych ti spíš doporučil dokončit nejdřív tuto. Najdeš snadněji a líp placené zaměstnání než se základkou a líp ufinancuješ případná další studia. Taky záleží na tom, v jakém jsi ročníku. Jinak stíhat se to dá, dělá to tak fůra lidí, i když spíš už vyšší nebo vysoké, ale půjde spíš o finance nebo případné vzdání studia. Se základkou budeš těžko hledat uplatnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 22.11.12 09:56

Moje zkušenost říká ,nejdříve dodělat školu a pak najít práci . Kdo tě zaměstná se základkou? Jinak dálkové studium není sranda a myslím , že musíš mít výuční list ,aby jsi mohl dálově studovat .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.11.12 10:05

Nemám vlastní, ale "okoukanou" zkušenost: Měla jsem okruh různě starých přátel na jedné dálkové škole. Většina jich to nedodělala. Důvody byly jednoduché - se základním vzděláním je prakticky nemožné najít slušné místo, takže jich většina trávila v práci dlouhé a předlouhé hodiny, a často ještě museli chodit na brigády, aby si pokryli náklady naživobytí, pak už neměli sílu a chuť se učit. Často museli k tomu brát různé brigády atd.

Navíc, i do té dálkové školy se někdy musí chodit, ať už je to jedno odpoledne v týdnu, nebo víkend... no a mít jen základní vzdělání a ještě si zkoušet v práci diktovat, které dny nemůžu chodit, to je na zaměstnavatele moc a raději si najdou někoho méně náročného a kvalifikovanějšího.

Je potřeba vzít do úvahy i to, že dnes je velká nezaměstnanost a spousta lidí pracuje na nižšícfh pozicích, než odpovídají jejich vzdělání. Doopravdy tedy není problém si i na nekvalifikovanou práci vzít někoho s maturitou. O to bude pro vás uplatnění těžší.

Volno si budete potřebovat brát také na zkoušky, ne-li i na učení se. Zase: kdo vám ho dá?

Navíc dálkové studium vyžaduje hodně sebekázně a řekla bych, že je i náročnější, než to denní. Možná někde nejsou na dálkové studenty kladeny tak velké nároky, ale i kdyby - na vše si musíte přijít sám nad knihou.

Moje doporučení je rozhodně dodělat rozdělanou školu, za každou cenu. (Taky jsem svojí střední nenáviděla a přežila jsem to.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemuralie*
Datum: 22.11.12 10:09

Zdravím, raději zkus školu jen změnit, třeba i za cenu, že začneš znovu od prváku. Třeba i nějaký učňák, tam bys pak měl dostávat za praxi i nějaké peníze. Bez SŠ/SOŠ dnes nemáš šanci na slušné zaměstnání za dobré peníze. Raději teď zatni zuby a uč se, než pak těžce makat za pár šupů. Pokud nemáš dost vůle, abys dokončil školu, co děláš teď, těžko budeš mít dost sebekázně, abys dokončil školu dálkově. Denní studium je mnohem snažší, určitě u něj zůstaň, ať už na této nebo jiné škole.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.