Nejste přihlášen/a.
Musíš to řešit, pokud nemáte ve škole psychologa promluv si s rodiči, ať tě objednají do PPP, tam ti řeknou, co a jak... Školní fobie - Ce/...
Z pohledu člověka, co si zažil extrémní úzkosti a stavy paniky (ve stavu, kdy jsem nebyla schopná v podstatě ani vyjít sama z domu). Hledat cesty, jak se tomu vyhnout nebo to obejít...to jsou všechno cesty do pekel a bude to pro tebe v životě konečná. Hledej cesty, jak se toho zbavit a naučit se s tím pracovat dokud jsi mladá. Teď je to sice stav ve spojení se školou, ale věkem budou různé stresové situace narůstat a nevyhneš se nikdy všem. Takže na tebe opravdu apeluju...snaž se za každou cenu najít cestu, jak to zvládnout a ne jak se tomu vyhnout. Zkus aspoň jedno sezení s psychologem...sama jsem k tomu byla skeptická, ale aspoň z části mi to pomohlo...už jen to mluvit o tom. Můžeš taky zkusit domluvit si docházet do školy třeba jen na vybrané předměty, na půl dne nebo jen 2-3 dny v týdnu a postupně budeš přidávat. Zvládneš to, neboj se toho. Hlavně mysli na to, že to děláš pro sebe a že to není neřešitelný problém.
Možná máte částečně tzv. sociální fobii.
Tady je odkaz na jednu publikaci o tom:
Pravděpodobně je určitá šance, že by Vám byl povolen individuální studijná plán, ale minimálně by bylo potřebné, mít nějaké potvrzení od příslušného lékaře. Doporočuju, zkonzultovat to nejprve s psychologem. Taky je potřebné pouvažovat o možnosti, že byste přerušila studium.
Socliální fobie je docela velký problém pro určité procento lidí v populaci. Domnívám se, že je to minimáln+ 1% lidí.
Myslím si, že výrazný problém se sociální fobií může mít i víc jak 1% lidí.
Myslím si, že by bylo dobré, kdybyste Vaší mámě dala přečíst tu příručku, na kterou jsem dal odkaz. Je hodně lidí, kteří problém sociální fobie jakoby zlehčují, ačkoliv reálně konkrétní člověk ( který má určitým způsobem rozvinutou sociální fobii), zažívá v určitých situacích dost silný stres atd. Ten stres souvisís i s částí mozku, který je nazýván - amygdala viz. např. soubor
Je možné, že někteří lidi mají jakoby určité vrozené dispozice pro "stresové reakce".
Možná byste měla popřemýšelt i o variantě, že byste přerušila ze zdravotních důvodů studium a v"v mezičase"zkusila nějakou psychoterapii (pravděpodobně kognitivně behaviorální terapii).
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.