Nejste přihlášen/a.
může...a musíš...stačí takto?...proč?..protože školní řád... a pokud by to náhodou nebylo ve školním řádu...odpovím ti stejným typem reakce jako nám odpovídali na takové sporné věci naši profesoři... "střední škola je dobrovolná a nikdo tě nenutí zde chodit. Pokud máš nějaký problém můžeme klidně teď hned zajít za ředitelem, ten ti vypíše ukončení studia a nám už poté nezbyde nic jiného než ti popřát mnoho úspěchů ve tvém dalším budoucím životě"...a bylo vymalovaný...a nikdo neřešil jestli něco může nebo ne
No pozor. ZŠ zas až tak dobrovolná není. Myslím to tak, aniž by se někdo nepídil po tom, jestli je dítě náhodou zanedbané.
P.S.: Tak OK. Jste na SŠ a dosáhla jste plnoletosti. Pak můžete sama za sebe použít všechny zákonné prostředky a pokud se cítíte poškozena, bránit se. jako plnoletá joistě víte co si můžete a nemůlžete dovolit a jaké to pro Vás může mít důsledky.
Ano, takto by se zachoval grázl.
Polici zjistí, že to kráděž není, pak bude šetřit křivé obvinění...hulákat na učitele...zbytečné sdělovat cokoliv takovému grázlu.
Stejne jako vtipalek LOL co zalozil tuto nesmyslnou debatu.
Pobavila tato věta: kdyby se doma cokoliv stalo, či něco podobného
já teda nevím, ale to zeptám si snad dělá srandu (buď se u tazatele doma něco stále děje a nebo přece jen vtipálek), každý přece ví, že pravidla určuje majitel a provozovatel, ať už je to V hromadné dopravě, v kině, anebo ve škole. bravo nepravou prostě když se ti to nelíbí, tak tam nelez.
V některých školách musejí nosit i uniformu. A pokud je tazatel žákem základní školy a pokud má papíry na hlavu, tak jistě na výjimku na ten telefon a hodinky dostane milost
Mám pocit, že kdo se tu rozčiluje jste vy, protože lidé neodpovídají tak, jak byste si přála. Vy se řídíte heslem: pro sebe samá práva, pro ostatní povinosti
Mám pocit, že to záleží na vnitřních pravidlech školy. Můžeš si však pořídit lékařské potvrzení o své závislosti v případě, že jsi duševně nemocná (či jinak závislá), pokud trpíš fóbií či panickým atakem v případě, že se nemůžeš podívat na svůj mobil, a věřím, že by ti ho pak vzít nemohli. Další věc je co na to rodiče.
Zalezi jak je napsany skolni rad, podle nej se ucitele a zaci musi ridit.
Nicmene plati toto
Skola muze omezit ci zakazat pouzivat telefonu pri techto aktivitach - Vyucovani, prestavky, uzemi skoly, vylety atd, proste tam kde plati skolni rad.
Ucitel nesmi tyto zarizeni zabavit, presneji receno nesmi na ne sahat. Ale pokud je to ve skolnim radu napsane ucitel muze donutit odlozit zarizeni na urcita mista (taska, skrinky, nejake odkladaci misto atd)
Takze zjednodusene precti si skolni rad, pokud tam je nejake info o mobilech apod. tak se dle toho musi ucitel i zak ridit.
Jak již zde zaznělo, nesmí na telefon sahat, ale může nařídit jeho odložení na určené místo (skříňky, krabice, košíky).
Jednoznačně to stanoví Školský zákon 561/2004 Sb
Školní řád, vnitřní řád a stipendijní řád
§ 30
(3) Školní řád nebo vnitřní řád může omezit nebo zakázat používání mobilních telefonů nebo jiných elektronických zařízení dětmi, žáky nebo studenty, s výjimkou jejich používání v nezbytném rozsahu ze zdravotních důvodů.
Zakázat znemaná ve výkladu tohoto paragrafu zamezit žákovi manipulaci s ním. A poněvadž to jinak než odložením mobilu zajistit nelze (například ústním sdělením), tak jej musíte odložit mimo dosah.
Stěžovat si můžeš tak na nádraží, viz výtah ze zákona. A ve škole mají mlíkárnu, prodejnu jízdenek a stanici autobusu?
Tak to je chvályhodné, že jsi se chtěla něco naučit. A kolik ještě zbývá času, tak si na to vem nějakou časomíru
Prostě v základní a střední škole seš v nějakém systému a máš se obvykle podřídit autoritě. Pokud nepatříš mezi 1% nejšikovnějších, tak v životě ti bude užitečné umět se podřídit autoritě. Anebo ne? Ty jsi šla hned ze školy velet vlastní firmě?
Něco jako mElonUsk? Tak ten si může dovolit vyházet 4 5 ni zaměstnanců z firmy, kterou koupil A stejně se musí podřídit autoritě, kolikrát dostal pokutu od SEC (za informace, které napsal třeba i na Twitter, dnes jeho), to dostal dokonce i pan Miroslav Motejlek, známý ekonomický novinář, který poprvé tady v ČR zavedl předplatné za e-noviny v řádech 15-20 tisíc (inu informace mají cenu), od stejné komise v Čechách (za ovlivňování
zkrátka, neexistuje člověk, tady na planetě, který by nemusel dodržovat pravidla. Protože nakonec, zde na zemi má monopol na násilí vždycky stát a i z toho nejbohatšího si to vždycky vinutí a to i likvidačním způsobem - a čim větší hlupák, tím více se ohání zákony, které nezná ani nerespektuje.
Takže, kdo chce, hledá způsob, ty hodinky si sundá, a časomíru si dát třeba kam chce aby na ní nemohl šahat. A kdo nechce, hledá důvod.
Z kontextu otázky mi plyne, že pojmem hodinky se myslí tzv chytré hodinky, tj malý počítač na ruce. Pouhý strojek na ukazování času přece nijak nemůže narušovat výuku a už vůbec neumožňuje nějaké podvádění.
To jsou argumenty...
Seznam nákupu si přečteš, až skončí hodina.
Žák na střední není dítě, a i kdyby se něco vážného stalo (nehoda, přepadení), tak ve velké většině případů je postiženému telefon k ničemu.
Co se týče klasických taháků. Většina učitelů s tím problém nemá myslím, samozřejmě to nesmí být okaté. Proč? Vytvářením taháku se vlastně člověk taky učí, protože to není jako když si to dvěma slovy vygooglíš a pak pustíš z hlavy, ale musíš si udělat nějaký koncept, jak tahák co nejlépe zestručnit, logicky uspořádat a k čemu ta hesla ve své paměti přiřadit aby to ve výsledku dávalo smysl.
to jsou zas pindy jak tu zaznělo..na čas máš mít obyčejný hodinky nebo ti to řekne učitel...a jízdní řád?...nevím jak ty, ale do školy jezdíš pravidelně ve stejný čas a ze školy bys měla taky podle rozrvrhu..takže těch cca 5 spojů kdy co jezdí si do hlavy dát můžeš a nepotřebuješ se dívat denně co 5min na mobil...a na přečtení nákupu máš taky přestávku
Učitel může žákovi nařídit - během vyučovací hodiny, aby mobil vypnul popř. aby mobil schoval do kapsy nebo do tašky. Učitel ale nemá právo - bez souhlasu žáka, mobil žákovi odebrat. Je ale možné, že ve školních řádech některých škol je uvedeno např. to, že žák nesmí mobil pouřívat v hodině. Tedy pokud žák v hodině mobil používá, tak by to v takovém případě bylo porušení školního řádu .
Vaše příspěvky mně připadají tak "přechytralé", že mám dojem, že většinu odpovědí znáte
Jsou i "šalamounská" řešení. Když někdo dobrovolně odmítne, sundat chytré hodinky, tak může být vyzkoušen u tabule, kde nemá šanci, takovou "technologii" použít.
Dám smyšlený příklad se zcela náhodně zvoleným jménem:
Učitel řekl: Honzo, dáš dobrovolně hodinky na stůl, když se při testu tak podezdřele pořád díváš, kolik je hodi?
Honza řekne: Ne pane učiteli.
Tak učitel řekne - tak v tom případě tě ihned vyzkouším u tabule.
Popř. "modifikovaná varianta"-
Učitel může říct - tak ihned po dokončení testu půjde Honza k tabuli a spočítá příklad skupiny A.
Pozn. Honza psal test skupiny B, na základě klasického rozdělení na test A a test B.
Učiel si může do žáka "rýpnout" třeba tak, že najednou neví to, co ještě před několika minutami věděl.
To je právě vono...tohle ti mladí dneska absolutně nechápou, že každá akce má svou reakci...učitel vždycky udělá to co mu vymezují pravidla...a světe div se...učitel je má vždycky naštudovaný víc než ten žák/student, kterej akorát dělá machra a chytrého protože s každou generací studentů a chytráků, přichází školení a návod jak s nimi "zarábat"
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.