Nejste přihlášen/a.
Tak hlavně - nemáte jistotu, že kolej dostanete, u spousty škol platí určitá kilometráž, kterou musíte splnit, abyste kolej dostala. V rámci škol si pohlídejte vzdálenost koleje - škola - (ev. + ještě knihovna). Mrkněte, jak jsou koleje řešené, i když většinou převládá buňkový systém (dva, nebo tři pokoje sdílí koupelnu + kuchyňku, nebo je kuchyňka společná pro celé patro), tak někde pořád platí, že je koupelna a záchody pro celé patro, někomu to může vadit. Ale vždycky můžete jít na byt do spolubydlení.
Za sebe musím říct, že město jako takové zas až tak nerozhoduje (v závislosti na tom, jak to budete mít s penězi, jestli vás budou živit rodiče, nebo jestli se budete muset otáčet na brigádě), znám spoustu studentů, co jsou buď ve škole, nebo v práci (na brigádě) a pověstné "ve škole jsem dneska byl na dvě hodiny a večer jdu chlastat, yolo" se jim povede jednou za půl roku. Není to tak dávno, co jsem končila a spousta lidí u nás jela kolečko škola - práce - domov - přítel/přítelkyně a možnost kulturního vyžití/krása města apod. jim byla relativně fuk, protože třeba po škole ještě jeli aspoň na pár hodin do práce, když jsme končili brzo.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.