Úkol na AJ

Od: Datum: 02.02.11 20:21 odpovědí: 2 změna: 02.02.11 23:10

Ahoj potřebují to zkontrolovat prosíím :)

česky:

To jsou moji králíčci. Jmenují se Lily a Amy. Mají malá ouška a tmavé oči. Jsou chlupatý. Oni žilí v králíkárně. Je jim 6 měsícu. Jedí seno. Mají rádi drbání za uchem. Mám se moc ráda.
anglicky:
These aremybunnies.Their namesareLilyand Amy.They havesmallearsanddarkeyes.They arehairy.Theylivedin ahutch.They are6 months.They eathay.Theylikescratchingbehind his ear.Ivery muchlike.

doplněno 02.02.11 20:24:

prosím omluvte že tam nejsou mezery měla jsem to ve wordu a jak sem to zkopírovala...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kamila*
Datum: 02.02.11 21:26

Ahoj,

já bych ten český text přeložila takhle: These bunnies are my pets. Their names are Lily and Amy. They have small ears and dark eyes. They are hairy. They live in their hutch. They are 6 months old. They eat hay and they love scratching their ears. I like them very much.

Snad ti to pomůže, hezký večer

Ohodnoceno: 2x

Od: pu®
Datum: 02.02.11 23:10

Achjo, Kamilo, zase jedna medvědí služba...
Jinak ještě k tazatelce - obecně Vám doporučuji nepsat si ten úkol nejdřív v češtině a pak překládat do AJ. Přiděláváte si práci, a navíc si komplikujete učení se jazyku - věřte mi, překladem si práci neulehčujete, naopak. Je to škoda. Ty věty jsou poskládané hezky, na pár chybek (jak patrno z explicitní opravy výše), jsou OK - a zvládla byste je i bez českého "vzoru", určitě byste to dala dohromady hned v AJ. Zkuste příště.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.