Pedagogicko-psychologická poradna.

Od: Datum: 01.02.11 14:59 odpovědí: 8 změna: 01.02.11 21:31

Dobrý den, jsem dysgrafik a na příští týden mám jít na jakousi prohlídku do PPP.

Ze začátku jsem se tam strašně těšil. Doufal jsem totiž že mi to napíše papír, že budu moct psát zápisky nebo slohovky na PC ve Wordu.

Ale pak jsem si začal uvědomovat i že to může (pro mě) dopadnout špatně (jako že to ze mě udělá úředně potvrzeného blba jakým byl např. Švejk - a to já nejsem).

Předem říkám, že tam jdu z vlastní vůle, ne na doporučení školy

A tak se ptám

Pokud mě to nepomůže ba naopak přitíží je možné ten papír do školy nenosit a dělat, že žádná prohlídka neproběhla?

Děkuju moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.11 15:07
avatar

Dobrý den. Ano, myslím si, že je dost dobře možné ten papír z PPP škole nepředávat. Nic není povinnost, nikdo vás k tomu nemůže donutit. Ale na druhou stranu, jestliže by vás disgrafikem shledali, nebylo by špatné v tomto směru školu informovat. Přeci jen se trápit psacím písmem ... to asi není to pravé ořechové. Už jen proto, že by češtináři mohli mít na vás jiné nároky než na ostatní takto nepostižené žáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 01.02.11 15:48

Inteligentní dysgrafiku.. Příspěvek pěkný, bez chyb. Že by automatická oprava? Proč ne. Pokud ve škole budete psát literaturu a Vy kvůli své dysgrafii napíšete samé chyby, čeho si profesoři všimnou? Mám dceru na střední a vím, že i úpravy písma, textu jako takového. Pak to, že máte vše v pořádku po obsahové stránce jaksi půjde do pozadí. A to by byla ohromná škoda. Proč byste měl být úředně potvrzený blb proboha? Takhle to nemůžete brát, protože přeci ten kdo se učí výborně, nemůže být blbý, i kdyby nevím co. Budou za Vás hovořit především Vaše výsledky. *modla*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: inteligentnialedysgrafik
Datum: 01.02.11 16:18

Jsem dysgrafik v tom smyslu že mé písmo je nečitelné a vynechávám interpunkci u písmen, gramatické chyby nedělám skoro žádné.

Jinak (nechci aby to vyznělo nějak chvástavě) já např. v i/y mám chybu tak v 1 slově ze sta a neříkám si vzory nebo něco takového. Spoléhám se jen na svou intuici a ta je téměř vždy správná, myslím že je to hlavně proto, že hodně čtu.

Datum: 01.02.11 16:41
avatar

Disgrafiku, možná, že ani disgrafik nejsi, jako takový. Protože to bys dělal nesmyslné chyby i v pravopisu. Nejspíš budeš mít nějakou chybičku někde jinde. A když ji někdo objeví a pojmenuje, uleví se ti, budeš mít život kapku snadnější. Možná, že se ti podaří písmo napravit. Ale tak se zbytečně řítíš do komplexů. Buď rád, že tomu tak je, jak to je. *palec*A musím ti říct, že znám pár lidí, kteří žádnou chybku a ani papír nemají a jsou to blbové jak lampa.*cert* Nauč se žít s tím, že máš takové vlasy a oči jaké máš, měříš xxx cm a jsi inteligentní a máš poruchu psaní a máš na to papír! A co?!*jasne* Hodně štěstí

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.02.11 16:53
avatar

S tím švejkem dobrý *smich* jen ti dám příklad ode mne ve druhé třídě jsem propadl z matiky a hned jsem valil do poradny jako ty zkoušeli různé figle že jsem blb a tak, taková fousatá psycholožka :D ve finále zjistili že jsem hajzlik a línej se učit po letech jsem končil s maturitou s vyznamenáním takže žádnej švejk .

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zima*
Datum: 01.02.11 18:15

Pokud máte dysgrafii jedná se pouze o poruchu, která se projevuje neúhledným písmem např. písmo je kostrbaté, křečovitě psané, písmenka ve slovech v psacím písmu mohou být odtržené atd. Rozhodně se nejedná o žádnou poruchu intelektu. Dysgrafik může vystudovat i vysokou školu. Je normální, že z hlediska pravopisu nemáte žádné velké problémy. Pokud by jste např. zaměňoval i/y, krátké a dlouhé samohlásky, nebo dělal jiné gramatické chyby jednalo by se o jinou poruchu - dysortografii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: durancea*
Datum: 01.02.11 18:23

Moc tomu nerozumím...

Ztotožňuju se s názorem, že pokud bys dys- byl, budou ti dělat problémy i písmena tady na PC (záměna), tak čisté by to nebylo. Pravopisně to máš taky téměř OK (nějaké to mně/mě nemá s dysgrafií nic společného, max. s dysortografií)

Nechápu rovnítko blb - dysgrafik ap. Téměř každý z nás má dnes nějakou poruchu, jen ji zrovna najít. Tento názor je směšný až trapný. Možná před 20 - 30 lety, ale dnes?

Výsledek vyšetření nemusíš škole předat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.11 21:31
avatar

Pokud se prokáže, že jste dysgrafik tak máte ve škole jisté úlevy. Dys se nerovná debil, víte kolik znám různých Dys co vystudovali VŠ.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.