Rozdíl mezi mgr. a ing.

Od: Datum: 15.01.11 11:45 odpovědí: 20 změna: 19.01.16 16:58

Ahoj, zajímá mě, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma tituly? Je to rozdíl pouze ten, že získané tituly jsou z odlišných oborů, ale váhu mají stejnou, ne?

Jde o to, že babička žije s představou, že budu "jenom" magistra.

A kdyby byl člověk Mgr. i Ing. tak pokud užívá tituly, píše si oba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 15.01.11 12:43

Magistr je taková berlička, aby něco měli i absolventi vš. Piš si titulů, na kolik máš nárok.

doplněno 19.01.16 18:45:

18:36 Asi takto, prostě když nedostali za školu titul tak to byli jen absolventi VŠ a to mnohým vadilo. No a co na Bc? Můj názor jako nedovařené.
Důležité co má v mozku, jak umí znalosti, schopnosti uplatnit, bez ohledu na vzdělání. Víme že někteří s titulem, papírem toho umí za ... Proč dosahují úspěchy i tI bez vyššího vzdělání? Je nějaká statistika, že s VŠ vzděláním jsou úspěšnější?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.14 18:25

Sice se to vytáhlo teď po dlouhé době, ale můžeš mi vysvětlit: "Magistr je taková berlička, aby něco měli i absolventi vš"

Díky.

Od: hmm
Datum: 09.06.14 19:36

Kašli na jeho odpověď. Sám mám Ing. a raději bych měl Mgr. Magistr je světový, v zahraničí máš bakalář, magistr, doktor. A žádný inženýr, ten titul je fajn tak leda v ČR. Navíc z magistra lze udělat malý doktorát což z Ing. nelze. Jako není to o titulu je to o tom co máš v hlavě, ale ať nikdo nehatí Mgr. Dle EU se má Ing. beztak rušit, aby došlo ke "sjednocení titulů". Mimo jiné dnes má titul kdejakej vůl a nezáleží na tom jakej, stačilo mi vidět kolik "..." od nás i kdekoliv jinde vylezlo s titulem. Rozdíl jinak není žádnej, jsou to oba magisterské tituly se stejnou váhou. Ing. je prostě zažitej z minulosti, ale Mgr. je naopak budoucnost :))

Datum: 09.06.14 21:12

Bohužel musím říct, že Bc. a Mgr. má spousta volů, zejména pajdák a filda, ale Ing. skutečně ti dobří, co znám. A můžu říct, že tento titul má pro mě osobně větší váhu.

doplněno 19.01.16 14:00:

Smůla, netrefil :)

Od: liba
Datum: 19.01.16 11:38

Předpokládám, že sama máš Ing., že? A na Vás opravdu velice záleží *smich*. Každý se musel naučit a obhájit.

Od: asdf*
Datum: 15.01.11 12:43

V Česku jsou tyto tituly rovnocenné. Oba jsou titulem po ukončení magisterského studia.

Titul Ing. se většinou dává na technických oborech, titul Mgr. se většinou dává na všech ostatních. To samé platí pro tituly Ing. arch. (inža architekt) Thmgr. (magistr teologie), MgA. (magistr umění).

V zemích střední Evropy se ale toto rozlišení už nepoužívá po magisterském studiu obdrží studenti titul Mgr. . Třeba ve Velké Británii a Německu znamená titul Ing., že je daný člověk technik - to znamená elektroinstatér, elektrikář (prostě technické práce nevyžadující magisterský stupeň)

Datum: 15.01.11 12:44

Chtěl jsem říci v zemích západní Evropy.

Datum: 19.01.16 12:42

Doplním nepřesnost, titulem Ing. se např. v Německu rozumí středoškolák s technickým zaměřeném. Dipl. Ing. je u nich vysokoškolák (elektro, strojař...), jaku u u nás Ing.

Datum: 16.01.11 07:28

Řekni babičce,že nezáleží na tom titulu v občance,ale o to,co máš v hlavě.Udivil mě v jedné debatě jeden pan inženýr,když se zeptal udiveně,jak to,že ženy nemají prostatu?

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.11 10:05

Babička má titul? Vypadá to, že si léčí vlastní komplex. Já, manžel, dcera nikdo z nás nemá tituly uvedené ani v OP, na zvonku už vůbec ne, manžel a dcera je pouze uvádí na pracovní vyzitce, vzhledem k tomu, že tituly jsou každý z jiné školy, uvádí je oba. Já jsem v ID a to že si nechám do OP napsat titul je mi vážně k ničemu. To co máme v hlavě nám nikdo nevezme, zkuste s babičkou promluvit, nedávno jsme řešili totéž s tou svojí pro tu je také titul Ing. ten jediný zprávný.

Od: ipeli*
Datum: 09.06.14 19:51

@lidus prosím, na "pracovní vyzitce" raději titul také neuvádět. Jinak - nějaký titul už má dnes opravdu úplně každý a ti, kteří mají na starosti nábor, se už to také doslechli . Dnes, podstatně více než dříve, je důležité něco umět a něčemu rozumět.

Datum: 16.01.11 11:52

Našel jsem toto:

http://www.ilist.cz/clanky/kde-se-vzal-titul-inzenyr

docela zajímavé

Od: houska
Datum: 28.11.15 18:04
Ničeho se nebojte a dále celoživotně
studujte!
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.01.16 14:36

Proboha, nechápu, proč tady někteří řeší, že Mgr. je takový a Ing. makový... to je úplně mimo mísu. Mgr - převážně humanitní vědy, Ing. - technické zaměření.

Říkat, že člověk s Mgr. je vůl a Ing. je někdo mi přijde úsměvné. Osobně znám nějaké lidi s Mgr., kteří jsou zmetkové a také znám spoustu Inženírků, kteří jsou vychcaní až na půdu a jako lidi jsou...no radši nic.

Vůbec nezáleží jestli má člověk deset titulů před a za jménem. Někteří nemají žádný titul a jsou to bezvadní jedninci, někdo má Bc. Mgr. Mudr., JUDr., PuDr. korunováno CSc. PaedDr a může to být světový vůl jako člověk. Takže asi tak.

Datum: 19.01.16 14:49
Koukam, ze co odpoved to perla.
Jenom trouba muze posuzovat co je vice.
Ing i Mgr maji stejnou vahu. Jen ve svete ing neznaji a moc neuznavaji.
Jen samurraj vi o cem pise.
vite o tom chytrolini ze Mudr je magistersky 6 lety obor zakonceny MUDr? Aspon jak to uvadi osu.cz?
Mgr je humanitni obor - psychologie, pravnici atd tedy nic podradneho
Ing je technicky obor - strojni, elektro, geologie
KDO je vic?

Od: jmlc®
Datum: 19.01.16 15:04

Víc je ten, kdo bez ohledu na titul rozumí své práci a dokáže reagovat na podněty.

Mám zkušenost s mnoha ing. ve své práci (i u jiných zaměstnavatelů) a musím konstatovat, že titul ing. neměl na inteligenci daných lidí žádný vliv. Jednu dobu jsem se domníval, že naopak doba studia postihla jejich mozkové buňky velmi negativně. Pár kamarádů se úspěšně k titulu propilo - prolezli třeba na několikátý pokus, ale pobyt na kolejích byla jedna dlouhá pááááárty.

Oproti tomu Mgr. - zřejmě z důvodu uvedených oborů (např. učitel) toho chlastu tolik neměli díky jejich oborové orientaci. Opilec může udělat projekt, ale nemůže učit děti (i když výjimky jsou).

Osobně si tedy myslím, že na titulu vůbec nezáleží.;)

doplněno 19.01.16 15:18:

Přiznám se, že jsem po prvním semestru odešel - Dětem říkám, že rodiče už dotovali dva sourozence na VŠ a na mne peníze neměli, ale bylo to asi kvůli vlastní potřebě peněz a samostatnosti - utekl jsem do práce, kdy za posledních 15 let jsem neměl potřebu titulu... takže ne, nemám.

Zůstalo jen u těch spolupracovníků - ing. pro mne znamenalo (a bohužel stále znamená), že ten člověk sice vystudoval, ale v práci platný není. Jedna kolegyně má ing. ze žurnalistiky, jedna z ekonomie, ... několik jsme jich už vyhodili pro jejich neschopnost.

Od: k2
Datum: 19.01.16 15:09

Vy osobne mate nejaky VS titul? Vase informace o kolejnim zivote a alkoholu jsou velmi zkreslene.

Datum: 19.01.16 15:45

Zdarvím, Samuraj, studovala kolem mne řada lidí, která se na nicneříkajících oborech dostala k Bc., aniž by v podstatě uměla cokoli konkrétního. Obor brali jako možnost mít titul, aniž by se museli zvlášť snažit. Naproti tomu jiní známí studovali ing. a mgr. v oborech, kde skutečně museli prokázat velkou dávku inteligence a znalostí a jsou ve vém oboru platní.

Takoví pro mě mají zkrátka o něco větší váhu, než Bc., který "šel na obor, protože byl lehkej a nevěděl jsem, kam jinam jít. No dělat to rozhodně nebudu, ale hlavně, že mám titul, ne."

doplněno 19.01.16 18:17:

Tak jsem se nahoře vyjádřila já, a uznávám, že asi hloupě. Vůl zůstane volem, ať už ing., nebo bc., nebo s výučním listem.

Datum: 19.01.16 16:24

Ale jo, tohle já chápu, že dneska může mít titul kde kdo, ovšem mě jde o škatulkování, že Mgr. je blbec a Ing. je někdo.

Datum: 19.01.16 16:58

Muj manzel ma titul Ing., kdy vystudoval v Praze CVUT a osobne se divam na Ing. i Mgr. tak nejak podobne jak vy, ze maji stejnou vahu..

doplněno 19.01.16 17:17:

Jeste bych jen doplnila, ze o titulech to opravdu neni a clovek muze mit jakykoliv titul, tak to muze byt i naprostej nevim co a stejne tak naopak.. Vedle nas v baraku bydli chlapik do 40 let, ktery je Mgr.a od zacatku se chova jako ten nejvetsi píp na světe a neznam "vele-dulezitejsiho" cloveka nez je on. On chudak ani nevi, ze je chudak:)Titul mit, nemit, proc ne, ale dulezitejsi je charakter, Stejne tak nedavno nam chlapik se svou firmou rekonstruoval koupelnu a ten ma vysokou skolu zivota. Chlapik tzv. bez skol, kterej dre od rana do vecera a byl neskutecne chytrej, milej, pozitivni, ze takovych lidi co nejvic:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.