Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Nesouhlas s ukončením zaměstnaneckého poměru ve zkušební době

Od: obycejnykluk odpovědí: 10 změna:
Dobrý den. Dnes jsem dostal výpověď ze zaměstnaneckého poměru ve zkušební době. Nic jsem nepodepsal a nesouhlasím s ní. Vím, že zaměstnavatel má na toto nárok a já nárok na to nesouhlasit. Mohu se bránit i jinak než soudně? Dekuji

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

7x
avatar dabel
Nic ti nepomúže ani soud od toho ta zkušební doba je prostě hledej jinou práci

 

petrwoods
hodnocení

7x
Ve zkušební době se nedává výpověď a souhlasit samozřejmě nemusíte. Od toho ta zkušební doba je. To samé jste mohl udělat vy. Bohužel.

 

hodnocení

5x

Ukončení pracovního poměru ve zkušební době můžete jak Vy, tak zaměstnavatel bez uvedení důvodu. Existuje jedině ochranné právo a to je když máte neschopenku a to je po dobu prvních 14 dnů. Jinak se soudně bránit zřejmě v tomto případě nemůžete, není proč. Jedině, že Vám to neoznámili písemnou formou, což zřejmě nebude pro organizaci problém.

 

hodnocení

5x
avatar kapkanadeje

Dobrý den. Během zkušební doby může pracovní poměr ukončit bez udání důvodu zaměstnavatel i zaměstnanec. Tak proti čemu se chcete bránit? Váš souhlas zaměstnavatel nepotřebuje. Kdybyste chtěl ve zkušební době skončit Vy, pak také nepotřebujete souhlas zaměstnavatele. Je to rozhodnutí jen jedné strany a ta druhá to musí holt respektovat. Proti tomu žádná obrana (natož soudní) není.

 

hodnocení

5x

Institut zkušební doby je pro obě strany pracovní smlouvy zajímavý také z důvodu, že není vyžadována žádná výpovědní doba. Ukončení pracovního poměru v průběhu zkušební doby je tak specifické tím, že jeho doručením zpravidla nezačíná běžet výpovědní doba. Pracovní poměr tak končí dnem písemného doručení jeho zrušení jednou stranou straně druhé. Musí vám to doručit písemně, ale jinak máte smůlu, nelze se proti tomu nijak bránit.

 

hodnocení

4x
avatar martincakl

Ne, ani náhodou...ani omylem, ne.

 

hodnocení

3x
avatar milancukrar

kluku,

...a já nárok na to nesouhlasit...

velice se mýlíte, tak to určitě není.

 

hodnocení

3x

To je proste fakt a ziadna obrana nie je z principu mozna. Vola sa to "skusobna doba", lebo vy aj firma skusate, ci sa hodite na danu pracu alebo nie. Firma ani vy nemusite uvadzat ani dovod, proste pisomne sa doruci "ukoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe" a hotovo.

Narok nesuhlasit nemate. Sudna ani ziadna ina obrana nie je mozna.

 

hodnocení

3x
avatar promon

Zde si dovolím citovat největšího z Čechů :

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat !


 

bz*
hodnocení

0x

TAK za nima JEŠTĚ BĚŽTE a zkuste se znovu DOMLUVIT. Ptejte se, co můžete zlepšit, nebo co děláte špatně. Poku vám něco vytknou, tam jim třeba řekněte, že vám bylo špatně a že se to nebude opakovat.

To se fakt ALE DIVÍM, lidí je tak naprostý nedostatek že vím, že jedna firma i přes vnitrofiremní zákaz, zaměstnává bývalé trestankyně z nápravného zařízení, s IQ tykve.

Běžte třeba i za ředitelem a když vás vyhodí dveřmi, vlezte tam oknem. Nenechte se odbýt. Není čas na hrdinství. Hodně štěstí.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]