Je lyžařský výcvik povinný?

Od: Datum: 10.12.10 23:15 odpovědí: 7 změna: 04.02.11 10:05

Dobrý den, zajímalo by mne zda musím poslat dceru na lyžařský výcvik. Ředitel tvrdí, že musí na výcvik, pokud ne musí mít omluvenku od lékaře. Já si výcvik momentálně dovolit nemůžu a chci, aby zůstala ve škole a normálně se učila. To prý nejde. Pokud nepojede a nebude mít omluvenku od lékaře, bude mít neomluvené hodiny. Zdá se mi to divné. Děkuji za odpověď. Dlabačová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.10 23:24
avatar

pokud se nejedná o nějakou sportovní školu, nebo není na lyžování nebo sporty zaměřen, NENI rozhodně poviný a nemusíte dceru pouštět, ani ji to platit. Škola nemá právo vás do pobytu mimo školních aktivit nutit. Zvlášť pokud se jedná o financování ...

Navíc je pan ředitel asi dost TUPY, když ještě nezaregistroval, že lékaři již nejsou povini a většinou ani omluvenky nevydávají. Za omluvenky je již pár let zodpovědný POUZE rodič!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.10 10:20
avatar

Lyžařský výcvik je sice v rámci osnov ale rozhodně není povinný. V dnešní době kdy rodiče obrací každou korunu je spousta dětí které na výcvik nejedou. Donutit vás nikdo nemůže, běžně zůstane žák jiné třídě a výcvik se naplní z jiných ročníků. Pokud pan ředitel má vlastní názor šla bych cestou nejmenšího odporu a zašla k lékaři pro omluvenku to přece není problém. Ovšem lyžák to je spousta srandy a stmeluje kolektiv, zvažte zda by to nebyl dobrý vánoční dárek.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: buss
Datum: 11.12.10 15:09

NE, povinnost ukládá toliko zákon, je to ve školském? Ať dokladuje svůj vývod. Dostane náhradní zaměstnání ve škole. No a když vás navádí, tak si ten papír sežeňte, ostatně od jaké doby nepřítomnosti musí mít lékařské potvrzení říká školní řád, na to pozor. Pokud má 18 let, omluví se sama. Důvody škola nezkoumá.
Sice by jí výcvik neuškodil , ale důvody chápu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: arose*
Datum: 31.01.11 22:03

Lyžařský výcvik rozhodně povinný není, je součástí výuky, ale když vy sama napíšete dítěti omluvenku (popřípadě poprosíte svého doktora o razítko), pak to musí škola akceptovat.

Pakli-že to Pan ředitel po Vás vyžaduje pod hrozbou neomluvených hodin, navrhněte mu, aby Vám lyžák uhradil :). Určitě by ho to přešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.11 00:53

Sice nejsem zastáncem zadlužování se třeba když si někdo půjčí na TV, DVD,...ale...

To, že dceru nemůžete poslat na výcvik právě teď znamená, že jí na výcvik (ten pravý) nemůžete poslat už nikdy. Což si myslím, že je velká škoda. Já byl na dvou výcvicích. Jednou v Česku jednou v Alpách. Česko vyšlo na cca 1000-1200kč. Ty alpy trochu dráž - asi na 5500kč. Zkrátka si myslím, že je škoda o to Vaši dceru připravit. Těch pár stovek bych si snad i někde půjčil (babičky, tetičky). Pakliže nemáte ani lyže je to o něčem jiném ale ty jdou taky půjčit. Tehdy jsem své vlastní taky neměl.

Vaší konkrétní situaci pochopilně neznám, čili to berte s nadhledem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.11 10:05

já mám holku na lyžáku právě teď - v česku, týdenní pobyt s pětidenní permicí za 5,5 tis. vybavení jsme jí koupili loni, ale ještě předloni jsme jí ho další cca tisícovku půjčovali v půjčovně. NENÍ to levná sranda a kdybychom na to neměli, holka by nejela. rozhodně se kvůli lyžáku odmítám zadlužovat. mmch od dcery ze třídy jely jenom čtyři děti a škola docela měla problém obsadit autobus, i když brali děti napříč ročníky... i tak nebyl zcela obsazený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.11 01:09
avatar

Lyžák povinný není. Nebyla jsem ani na jednom (základka, střední) a bylo to nejlepší rozhodnutí. Díky tomu, že jsme (když ostatní byli na lyžáku) museli chodit "my provinilci" do školy, tak jsem se skamarádila s holkou, se kterou jsem se nikdy předtím nebavila. Dostali jsme také úkol ve staré knihovně, kde jsme našli nádherné a zajímavé knihy, ke kterým bychom se jinak nedostali. Zatímco ostatní jen chlastali někde v zimě na horách a čekali ve frontách (a někteří si i přivodili nějaké to zranění), my jsme si užili mnohem víc. Bylo nás méně, takže jsme se blíže poznali a já to považuji za jedno z nejlepších období na škole. Hlavně ten první lyžák. Kdybych tam jela, můj život by se ubíral zcela jinou cestou a nejsem si jistá, že by to byla ta pravá...

Ovšem, to jsem se jen tak rozpovídala. Nám taky tvrdili, že je lyžák povinný (jako spousta jiných věcí), ale my jsme to neřešili. Do ničeho nás nemůžou nutit. Myslíte, že by dítě vyhodili ze školy, protože nechtělo jet na výlet? Směšné. Prostě jsme tam nejeli, nic jsme neplatili ani nedonášeli omluvenky. Jednoduše jsme přišli normálně do školy a je to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.