Mám strach jít do školy

Od: Datum: 28.11.12 07:58 odpovědí: 7 změna: 19.04.13 20:35

Ahoj od začátku školního roku du do 6 druhý stupen nové třídy nové učitelky a někteří nový žáci bojím se dětí protože o prázdninách jsem byl furt doma u PC a šeredně sem na to doplatil bojím se jít do třídy a když je mi nejhůř začnu brečet stačí jedno špatné slovo a brečím a jsem závislí na své mámě furt mě rozmazluje paradtě jak si na nové věci zvyknout a jak být takový jaký jsem byl předtím mám každý den křeče v břychu z nervů a vždy jsem byl v poho a chodil do školy pravidelně a taky se mi nechtělo ale těd se třesu každý den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.12 08:07
avatar

Ahoj. Stres prostě udělá své. Snaž se to překonat, třeba pomocí mámy. Po škole neseď doma u pc, ale choď se proběhnout ven s kamarády. Zase se mezi ně začleníš. Jsi přecitlivý, říkej si, že už jsi velký kluk, který to všechno zvládne. Když se budeš chovat přátelsky a nebudeš se ostatních stranit, zase to půjde, uvidíš. Klidně se svěř mámě se vším, i ona bude muset svůj přístup trochu změnit, abys na ní nebyl tolik závislý. Půjde to, uvidíš. Někdo si na nové věci prostě zvyká déle, nepoddávej se tomu tolik. Hlavu bzhůru, vždyť Tě nikdo nikde neukousne, neboj se.

doplněno 28.11.12 08:21:

Najdi si záliby a koníčky, kde se začleníš někam do kolektivu. Kde se budeš potkávat s lidmi. budeš s nimi komunikovat atd. Prostě něco, aby ses odpoutal od pc a od mámy a byl trošku samostatný. Pak už Ti ani nepřijde, že jsi někde bez mámy a naučíš se řešit sám spoustu věcí a víc se spoléhat jen sám na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 11:22

asi ses u toho PC zasekl ve vývoji.. neměl bys sedět u počitače když ti to patrně narušuje psychiku.. radši chod s kamarády ven.. pokud ještě nějaké máš... tedy pokud jsi někdy nějake měl kromě PC..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 12:18
avatar

Říká se se "Vše zlé je pro něco dobré". Teď víš, že vysedávat hodiny a dny u PC není "to pravé ořechové". Ale je naprosto super,že si to uvědomuješ, a že s tím chceš něco dělat! Takže si najdi aktivity a kamarády mimo domov, ze začátku to bude krušné, ale určitě to zvládneš. Stejně tak ve škole, najdi si tam nějakého kamaráda, dej se s někým do řeči, to je naprosto jedno o čem, a uvidíš, že se časem začleníš (nedoporučuju samozřejmě v Tvém případě se bavit o počítačových hrách :D), Pokud víš o někom ze třídy, že hraje např. florbal nebo něco podobného, skus se připojit. A co se týče mamky, v Tvém věku je to normální, že se maminky o syny bojí, a zvláště, když jsi na tom jak jsi, určitě to vycítila, že nejsi ok. Až se dáš trochu psychicky dopořádku, uvidíš, že i mamka bude na tom líp. Jinak pokud by to nešlo, a Tobě bylo hůř, neboj se navštívit psychologa, či pedagogicko-psychologickou poradnu. Držím palce, určitě to zvládneš!:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bikerace*
Datum: 28.12.12 16:47

zkus to využít jinak...
říkal jsi, že jsi byl celé dny u pc.
právě pc tě drželo na vodou...
pokud ti to nebude nějak vadit, tak si založ profil na sociální síti (fb...).
pokud neumíš něco říct, tak to můžeš napsat...
vím, je to těžké, ale zatím je to jedinné, s čím ti mohu poradit

doplněno 28.12.12 16:48:

to ale neznamená, že bys zde měl prosedět další dny!
hola ven! jdi se s někým seznámit! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: reep24*
Datum: 30.12.12 20:53

Pokud tě tvá máma rozmazluje, tak tě má asi ráda. Co takhle se jí svěřit? Možná novému třídnímu, ale rozhodně se nenech vyvést z míry. První dojem je důležitý, tak nepůsob jako zalezlá bojácná krysa :). Usmívej se a působ sebevědomě. najdeš si kupu kámošů a bude to dobrý. Sama chodím do sedmé, a znám ten pocit, ale působit sebevědomě je u mě to nejhlavnější, když třeba dostanu špatnou známku a spolužáci se na mě dívají jako na totálního idiota usměju se a řeknu že příště to bude lepší... Doufám že ti to nějak pomůže :D a držím ti palce :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 30.01.13 19:57

Toho jsem se taky v páté třídě (pár let zpátky) obával,ale nakonec to šlo ( jen z pár poznámkami) bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cissa*
Datum: 19.04.13 20:35

Když tě ta máma má tak ráda, tak se jí svěř! Taky to můžeš říct kamrádovi, oblíbenému učiteli, psychologovi... možností je spousta. Ale určitě se nenechej jen tak vyvést z míry! A neboj, nejsi sám...;) Já jsem taky takovej malej mazánek. A taky mívám křeče, když děláme něco co nechci. A jdeme to řešit s psychologem. Taky to určitě má plno lidí! Doufám, že se ti trochu zlepšila nálada, když jsi zjistil, že v tom nejsi sám*mala*:). Vše se to vyřeší a ty budeš veselý, to ti slibuju;). Řekni o tom teda mamce a běž si na internetu zahrát pár her, zlepší ti to náladu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.