Jak se stát vyšetřovatelem na kriminálce

Od: Datum: 08.12.10 19:17 odpovědí: 6 změna: 06.06.14 15:25

Dobry vecer, potrebuji poradit. Kdyz bych se chtela stat nejakym vysetrovatelem v kriminalce, jakou na to musim mit skolu a co vsechno pro to musim podstoupit? POradite mi prosiim. Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.10 20:55
avatar

Střední škola v podstatě jakákoli ale např. Ochrana osob a majetku by byla dobrá ale je soukromá. Pak VŠ směr právnická nebo Policejní akademie, případně specializace v pedagogice o tu mají zájem zvláště na útvarech kde se šetří dětská kriminalita, znásilnění a podobně. Psychologické testy, testy zdatnosti, střelecké testy.(dělají se jednou za rok nebo dva i když sloužíte)

Nastoupit můžete obyčejně již ze středoškolským vzděláním a dodělat VŠ při zaměstnání ale půjdete na místo např. pohotovostní jednotka nebo podobné. Jako první půjdete na školení-jak kde a jak kdy , někdy je to roční stáž jindy stačí 2 měsíce, to už vám jde plat a mimo školy jste zařazena do výkonu služby na nějakém útvaru. Je možné, že i na kriminálku vás vezmou ale nižší vzdělání znamená podřadnější místo, nižší šarže a menší plat.

Jako ženská to nebudete mít lehké. Snad mi to manžel nadiktoval všecko, byl tam 30let.A prý pokud půjdete na hospodářskou tak k VŠ právnické je dobré udělat si i ekonomickou. Dceři jsme to úspěšně rozmluvili.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.10 19:24
avatar

malinko se zapojím-zejména vyzdvihnu vaši poslední větu pro tazatelku:" Dceři jsme to úspěšně rozmluvili..." Bohužel mám nějaké zkušenosti z tzv."druhé strany"-provozovali jsme na přelomu tisíciletí vrakoviště a servis-veškeré nákupy dílů na kupní smlouvy včetně nacionálů a čísel OP prodávajících(+samostatně dovozy aut a dílů námi ze SRN)a přesto k našemu souzení postačila pravidelně podepisovaná svodka dvěma zlodějíčky aut(jakože informátoři,stále na svobodě a stále dál kradoucí auta),potažmo jejich výpovědi...Prostě kriminalisté jsou (částečně)finančně ohodnocováni dle míry "objasněnosti"tr.činnosti(proto tady stále na svobodě pobýhají tato stále kradoucí individua-ať už auta,autorádia,byty-po nějaké době,v okamžiku "nahrazení" jinými obdobnými stále kradoucími "informátory",je pošlou na pár měsíců do basy a kolotoč se opakuje)-a na tom byste se snad nechtěla podílet...?! Bohužel zde systém funguje tak,že dotyčný musí prokazovat svou nevinu,oproti tomu,aby mu byla vina prokázána...A až se vám nedejbože jednoho dne ztratí auto,tak dost možná jenom proto,že kriminalisté potřebují prostě platit účty(stejně jako my ostatní)a x krát již zadržená individua v krad.autech,případně s nalezenými kradenými auty v jejich garáži(díky GPS)-jako to bylo v našem případě,nechávají pobíhat po svobodě(nezahájí tr.stíhání s návrhem na vazbu)za podepsání tzv.svodky,a tím i vyšší objasněnosti tr.činnosti ...a tím bohužel i vyšší výplaty...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fofr
Datum: 02.04.14 18:28

chtěl sem se zeptat zda je vůbec možné se stát kriminalistou i když mám záznam v trestním rejstříku a co bych proto měl udělat .děkuji za odpověd

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel*
Datum: 06.06.14 15:25
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zima*
Datum: 08.12.10 21:29

Studuji sociální pedagogiku a na dálkovém studiu je hodně lidí od policie, kteří si zde dodělávají vzdělání. Jedná se jak o bakalářský, tak magisterský obor. Myslím, že tento obor je dobrý převážně pro kriminalisty pracující s mladistvými.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 18.12.10 16:35

Vstoupit k P ČR, půjdeš do školy, pak podle zájmu a výsledků. Z této školy však nelze ihned na vyšetřovatele. To je výběrová záležitost, viz služební zákon. Kdysik to byla v podstatě elita, procesně samostatný, pod ministrem. Dnes na úrovni kriminalisty, SKPaV.
Jinak si udělat VŠ a pak vstoupit do služebního poměru, nejlépe právo, ovšem opět se jde na školu - vzdělání pro obor služby.
Též za jistých podmínek na Policejní akademii a pak do služebního poměru.

Nejlépe zajít na okres a poptat se, zvl. jaké jsou pžadavky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.