Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jaké použít rovnice?

Od: kluk odpovědí: 2 změna:
Zdravím,
potřeboval bych poradit s touto úlohou. Stačí když mi poradíte jak zapsat zápis a jaké použít rovnice a já si to potom dopočítám sám.
Úloha:
Dva nanuky a čokoláda stojí 16Kč. Za dvě čokolády a jeden nanuk zaplatíme o korunu více. Kolik stojí jeden nanuk a jedna čokoláda?
Předem děkuji

 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

1x

nanuk ... x Kč, čekuláda ... y Kč

dva nanuky a čekuláda: 2x + y = 16

nanuk a dvě čekulády: x + 2y = 17

:)

kluk
05.02.21 11:42
hodnocení

Děkuju

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]