Uplatnění historiků

Od: Datum: 11.11.10 18:11 odpovědí: 9 změna: 01.02.11 18:58

Ahoj,

chci se zeptat, jakým povoláním by se mohl živit člověk, který vystuduje na vysoké škole historii a jestli má cenu něco takového v dnešní době studovat.

Díky za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: claire*
Datum: 11.11.10 18:23

Ti nejlepší se mohou uplatnit. Práce pro ně je v muzeích, na univerzitách, ve výzkumných ústavech, na památkové péči, případně v archivech. Je to ale několik jedinců, rozohodně se neuplatní stovky absolventů. Větší šanci mají absolventi studia historie na pedagogické fakultě - mohou učit dějepis na základní i střední škole. Cenu to tedy má, pokud je člověk opravdu dobrý, nebo pokud se zaměří na tu pedagogiku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: patronka*
Datum: 11.11.10 18:38

Historik, který se skutečně věnuje výzkumu a je schopen publikovat nejen pro odborníky, ale i populární formou pro širší okruh čtenářů může i dnes ( nebo právě dnes ) mít velký úspěch.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ceb
Datum: 28.01.11 19:36

Uplatnění historiků je hodně špatné. Spolu s politologií se studium prakticky nevyplatí. Asi takhle, pokud umíš výtečně anglicky práci najdeš bez problému. Trocha praxe je taky třeba. Historii nedělá drtivá většina absolventů. Obecně obor historie je nepraktický. Nemáš kvalifikaci na nic. Nemůžeš učit, do muzea jedině muzeologie, archiv vůbec-tam můžou jen archiváři. Dnes je to vyprázdněný obor. Nutné je při studiu pracovat třeba v admistrativě, učit se jazyky a připravovat se, že budeš dělat něco jiného. Vím, o čem mluvím. Taky jsem to studoval-.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.11 19:47

Já znám jednoho historika s univerzitou,který na lodi myl nádobí.Takže uplatnění je všestranné.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jirbar*
Datum: 28.01.11 20:49

Řekl bych, že je třeba ještě pár let počkat a pak přijde uplatnění. Totiž Ti dnešní historici, přepracovali historii vytvořenou těmi minulými historiky a nejspíš za pár let bude potřeba zase přepracovat tu historii vytvořenou dnešními hystoriky.

A to jsem si bláhově myslel, že historie je historie.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.11 18:45
avatar

Historii píší vítězové

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 01.02.11 18:58

Je to tak. Historie není o faktech, ale o tom co by měly masy slyšet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 28.01.11 22:33

Kolego jirbare-mluvíte mi ze srdce.-Pokud historii skutečně milujete, půjdete za ní i s rizikem,že budete hůře a déle hledat uplatnění. Ve všech oborech platí:Lidí je hodně-ale skutečně dobrých je málo. Přeji Vám správné rozhodnutí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: durancea*
Datum: 31.01.11 15:13

Souhlasím plně s Claire. Jen doplním - uplatnění v muzeu, archivu ap. nesouvisí jen (přímo) se schopnostmi ( "ti nejlepší"), ale i se štěstím na pracovní místo (náhoda - moje kámoška 4 roky nezaměstnaná, už z nouze začala i chodit mýt nádobí a uklízet a najednou se na ni usmálo štěstí v podobě regulérního přijetí do muzea, vzdělání samozřejmě má), příp. známosti v těchto kruzích mohou pomoci (stejně jako všude, ne úřadech ap., nemyslím to jízlivě).

A ještě drobnost - např. studium archivnictví není taková legrace, znám slečnu, tichou, pečlivou, jako by se na takovou práci přesně hodila, a první rok studia fakt protrpěla (věčně v nepříjemných archivních skladech ap.).

A vlastně zatřetí - pokud to plánujete, přidejte si obor (např. němčinu).

doplněno 31.01.11 15:15:

Jirbar - co mi připomněl: po revoluci každý spílal těm, co používali pojem "za komunismu", že je to nesmysl (matně si vybavuju i moderátora Krause), dnes s úspěchem používá tento termín snad skoro každý *bum*...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.