Afrika - vše okolo ní

Od: Datum: 19.11.12 20:45 odpovědí: 1 změna: 19.11.12 20:54

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co se děje s tělem člověka, který je v Africe, a jeho rodina nemá potřebné finanční prostředky k jeho pohřbu? To se tělo spálí, nebo ho sami zakopou? :) Já vím, zvláštní otázka, ale zajímá mne to v rámci zeměpisu. :) Afrika je velmi chudá, tak mě to tak nějak trklo. :) Klidně mi zem můžetedát link, kde bych si o tom mohla něco přečíst, mně se nic nepodřilo najít.

A ještě by mě zajímalo, jak se koukají na španou situaci v Africe ti, na kterých se nejvíc poděpíše - děti. :) Opět se mi na internetu nedařilo na toto téma nic najít. :/ Ale potřebuji to vědět k lrpší známce. :) třeba mi sem sdělte jen své domněnky, i ty mi pomohou. Děkuji. ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 20:54
avatar

Podle me zalezi kde tam v africe ziji a nasel jsem jen to jestli ti to pomuze nebo se to uz nepouziva :)

Pohřeb lebek
Zde se jedná nejdříve o klasický pohřeb do země, kdy je po pár měsících ze země vyzvednuta lebka zemřelého a umístěna do poličky někde v domě jeho pozůstalých nebo je lebce vystavěn samostatný domeček vedle domu. Lebkám je pak nabízeno jídlo, pití a jejich bližní se s nimi také často radí.
V některých kulturách je toto právo na vlastnění lebek předků a možnost se s nimi radit vyhrazeno pouze hlavám širší rodiny. Tento způsob pohřbu praktikují některé kultury v Tichomoří a v Africe.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.