Prášky na soustředění

Od: Datum: 19.11.12 18:52 odpovědí: 10 změna: 19.11.12 22:43

Dobrý večer,

potreboval bych nejake prasky pro lepsi soustredeni-mam problem s ucen.im nedokazu se soustredit porad vymyslim jinou cinnost, kterou bych mohla delat nez se ucit . Prosim jestli byste mi poradili nejaky odzkouseny lek ktery opravdu pomaha.

Je mi 14 a chodim do 9. tridy.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.12 19:13

to chce spis silnou vuly :) prasky bych nebral :O

Od: lekorka*
Datum: 19.11.12 19:28

ale ja tu vuli asi nemam proste ikdyz se chci ucit tak se neucim a misto toho treba koukam na FB atd. proto bych potrebovala nejake prasky na soustredeni, nejlepe volne prodejne

nejsem hyperaktivni nebo tak neco jen proste me nebavi se ucit a proto si porad hledam neco jineho

Datum: 19.11.12 19:30

To by musely brát všichni ty prášky ty si akorád lenošný a na to žádné léky nejsou ;). Dám ti radu vypni PC sedni ke stolu vypni TV všechno co by tě mohlo rozptilovat odstran a čti si učivo v sešitu nebo v učebnici nebo nevím jak se máte učit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.11.12 20:05

Dobrý večer. Lékorko, vykašli se na prášky a myšlenek na ně. Je vidět, že učení nepatří mezi Tvé oblíbené činnosti, čož je normální. Ale když se dokážeš soustředit na Fb apod. když budeš chtít, budeš se umět soustředit i na učení. Učíš se přece pro sebe, tak věřím, že každý den tu chvilku zvládneš. Vezmi si sešity, učebnice, pc a Tv prostě vypni. Odříkávej si učení nahlas, nebo si dělej výpisky. Jak Ti to vyhovuje. Najdi si motivaci a dej si cíle. Určitě chceš, aby z Tebe něco bylo, máš představu o tom, co bys v životě chtěla dělat a co by Tě bavilo...Tudy vede cesta, aby ses soustředila na učení. Je dobré se odreagovat a třeba si vyvětrat hlavu před tím, než si sedneš k učení. Musíš především chtít Ty sama, žádné prášky Ti v tomto nepomohou. Čím budeš starší, tím bude učení náročnější, takže se nauč spoléhat se na sebe a nauč se prostě učit. Je to všechno jen v Tvé hlavě. Přeji Ti pěkné školní výsledky.

Od: lekorka*
Datum: 19.11.12 20:08

Ja nemam ve skole spatne vysledky, ale proste mi nejdou urcite predmety do hlavy-prirodopis a cestinu se nejsem schopna naucit zatimco chemie me bavi a klidne si jen tak pro protrenovani udelam 1O-15 rovnic a nejak mi to ani neprijde, ale na urcite predmety se proste soustredit nedokazu

Datum: 19.11.12 20:12

Ty máš jen zafixováno, že ti to nejde a prostě to odmítáš ... je jasný, že každého nebaví všechno ,ale musíš CHTÍT v tom je celá věda .

Datum: 19.11.12 20:50

Ty sis vypěstovala nechuť k některým předmětům, proto se je nechceš učit, a proto se na ně nesoustředíš.

Na to žádný lék neexistuje. A i kdyby existoval, stejně bys dál hledala, co bys mohla dělat jiného...

Přestaň si říkat, že ti něco nejde, a pusť se do učení. Každým krůčkem, o který v těchto předmětech postoupíš, jsi blíž i vysněné střední, případně následně i vysoké škole.

Budeš-li si říkat: "To zvládnu", zvládneš to. Budeš-li swi říkat: "To mi nepůjde", také budeš mít pravdu. Vyber si!

Datum: 19.11.12 21:13

Prášky na to, aby ses lépe sousttředila na studium, asi neexistují. Kdysi jsme je sice sehnat mohli, před zkouškami, aby se nám nechtělo spát a mohli se biflovat. Ale dnes už je to dávno přežité. Ale já si zrovna nemyslím, že bys v češtině pokulhávala nějak evidentně. Mně třeba stačilo si přečíst odpovědi a Tvoje reakce na ně. Jenom nevím, jestli jsi holka, nebo kluk. Ale to není vůůůbec postatné... ;)

Od: askmenow*
Datum: 19.11.12 21:40

omlouuvám se, že tě nepotěším, ale to co popisuješ ty je nedostatek vůle, možná až hraničící s prokrastinací (pokud neznáš, vyhledej si), na to ti žádné prášky nepomohou. Různé doplňky stravy mohou podporovat činnost mozku, nebo prodlužovat bdělost, ale pokud se nedokážeš donutit jít se učit, nedokážeš to ani potom, co si je vezmeš. Není to kouzlo. To rozhodnutí musí vyjít ze tvé vůle. Jinak si vezmeš nějaké pilule a elán, který získáš, využiješ na to, na co ho místo učení využíváš doteď.

Navíc je ti jen 14 let, takže doporučuji neexperimentovat, např. kofein ve větším množstvím v tomto věku není zdravý.

Datum: 19.11.12 22:43

Žádný prášky na lepší soustředění neexistují - čestný skautský. Pokud Ti některé předměty jdou a máš celkem dobré výsledky, tak ani netrpíš poruchou soustředění a pozornosti. To bych Ti poradila, abys zašel do pedagogicko-psychologické poradny a udělal tam testy, zda netrpíš touto poruchou, pokud bys napsal, že se nemůžeš soustředit vůbec a máš špatné známky. Takže opravdu bude, jak už je uvedeno výše, "zakopaný pes" v Tvé vůli a "rušitelích", jako je TV a fb. Napadá mě, nepomohlo by, kdyby ses učil ty neoblíbené předměty s nějakou kamarádkou nebo kamarádem? Že by jste se domluvili, udělali si dobrou sváču, vypli všechny "rušiče" a pustili se do práce... Bylo by to určitě zábavnější a možná efektivnější, než jak to dělaš nyní.

doplněno 19.11.12 22:45:

Odpovídala jsem jako klukovi, protože v prvním příspěvku píšeš v mužském rodě, asi Ti vypadlo "a". V ostatních příspěvcích pak už píšeš jako holka...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.