Materska školka

Od: odpovědí: 6 změna:
Dobrý den, prosím Vás, mám nemocného syna (diabetes) a máme problém ze školkou . Buď s tím mají problém, nebo jako plno. Jenže syn bude mít už 5 let a do školky musí. Nevíte kde se mohu obrátit? Děkuji
6 odpovědí na otázku

 

 


1x
Je potřeba si sehnat osobního asistenta, který bude synovi hlídat hladinu cukru, píchat injekce apod. MŠ opravdu s tímto nemusí souhlasit, aby to vykonávala ona, nikdo si to na zodpovědnost nevezme. Pokud asistenta neseženete, zkuste se obrátit na nějakou speciální MŠ, kde s tímto nebude problém. Případně zkuste navrhnout, že byste syna v MŠ přišla navštívit během dne Vy osobně a zkontrolovala, doplnila... (nevím jak moc to má). Ale bohužel je to opravdu tak, že MŠ nemá povinnost o toto dítě v tomto ohledu pečovat, nejsou školený zdravotnický personál.

 


1x

Znám manimku, která sekla se s vým zaměstnáním, udělala si kurz a dělá asistenta svému dítěti ve školce. Prý to bude dělat jen poslední povinný rok, co bude její dítě ve školce. Dítě je snad alergické na všechno, proto mu stravu i pití připravuje doma do krabiček a ve školce podává.

 


0x
avatar lidus

Jak kde. Dcera učí v MŠ, není problém s celiatiky, diabetiky, mírnou formou autismu. Brno-Zdravá MŠ. Pokud se nepletu je předškolák povinný.Zkuste se dohodnout, že budete dávat krabičky s jídlem.

lidus, já bych řekla, že krabičky s jídlem asi nebudou ten hlavní problém. spíš asi jde o to, že je potřeba průběžně dítěti měřit hodnoty krevního cukru a s ohledem na ně mu upravovat porce jídla a množství inzulínu, které mu je potřeba píchnout. zároveň s tím i průběžně sledovat projevy dítěte, a v případě problémů mu odebrat krev i mimo předem dohodnuté časy a na zjištěnou hodnotu adekvátně zareagovat. učitelky nejsou zdravotníci, takže logicky mohou namítat, že tohle nespadá do jejich kompetencí a mohou mít strach vzít si to na zodpovědnost. zvlášť když k tomu mají na starosti i další děti.

jako jak se tahle situace řeší v praxi, to nemám nejmenší tušení. asi najít školku, kde už mají zkušenosti? kdyby dítě už chodilo do školky a problém vzniknul v průběhu docházky, tak nakontaktovat školku a edukační sestru z dětské diabetologie, ale pokud dítě do školy ještě nechodí, tak fakt nevím, jak to řešit. možná již zmiňovaným osobním asistentem? ale tam zas tuším rodiče na jeho péči finančně přispívají?

Asistenta, to by na tom chlapec musel být hodně zle a uvažovala bych o docházce dopolední nebo žádala o prominutí docházky. Některé MŠ asistenty mají za peníze EU, říkají tomu asistence z šablon, plat cca 17 000. Řekla bych, že jde o MŠ na vesnici, když si neumí poradit.

 


0x
Je možné, abyste se synem zůstala doma? Dítě může plnit povinnou předškolní docházku i v rámci domácího vzdělávání.
Dále přichází v úvahu asistent pedagoga. Opravdu jsou tací, kteří mají na starosti tyto děti, ale měl by mít zdravotnický kurz. Obraťte se na MŠMT, musí Vám dát instrukce, jak postupovat dále. Měli by mít i možnost zajistit Vám konkrétní zařízení, poradit s dalším postupem... Případně si můžete najít a domluvit asistenta sama a peníze získat například přes patronaděti.cz dobrehoandela atd.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]