Nejste přihlášen/a.
Obvyklý návod na přípravu aktivního uhlí je smísit piliny/hobliny s 5% roztokem chloridu zinečnatého a ty pak žíhat. Rád bych se zeptal, zda je 5% roztok ZnCl2 opravdu optimální, zda jsou lepší jemné piliny nebo větší hoblovačky a jakou má ZnCl2 ještě jinou funkci kromě toho, že chrání dřevo před spálením.
Dík za radu!
Vyrobit dřevěné uhlí není problém.Aktivní uhlí má ale zcela odlišné vlastnosti,Liší se hlavně mnohem větším aktivním povrchem,,který vznikne díky přísnému dodržení výrobní technologie.Pro potravinářské účely a zdravotnictví je důležitá i použitá surovina.Laik bude těžko vyrábět aktivní uhlí v potřebné kvalitě! Dřevěné uhlí se používá i do barviv,tam je technologie také přísně střežená.
JABRAKA
Právě že jsem se setkal s tímto návodem, a to z více zdrojů, ZnCl2 tam údajně má taky udělat póry v tom dřevě, aby bylo aktivní.
Setkal jsem se i s návodem, kdy se navlhčený cukr-krystal polije koncentrovanou H2SO4 a po pár minutách dehydratace má zuhelnatět na uhlík, který má být to aktivní uhlí. Ale nevím, jestli se to zakládá na pravdě.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.