Absence - sam jsem si podepsal omluvenky

Od: odpovědí: 7 změna:
Zdravím, mam dotaz ohledně absence na střední škole. Minuly rok jsem si sam napsal asi 4 omluvenky, avšak rodiče o tom věděli (nebyly doma). Bohužel, u nas ve škole se omluvenky archivují, proto se chci zeptat. Pokud by se zpetne přišlo na to, že jsem si omluvenky napsal sam, mohl bych dostat nejaky kazensky postih aktualni skolni rok?
Predem děkuji
Ps: pokud mi ucitel uz jednou absenci omluvily muzi ji zpetne neuznat?
doplněno 04.11.19 19:41: Otázka pouze zní, jestli mohou nějak řešit co bylo minulý rok, popr z toho vyvodit důsledky
7 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar jmlc

Rozdělil bych problém na dva pohledy. Stran zákona, školního řádu a postupů - postih nehrozí, pokud je to tak, jak bylo uvedeno. Tj. rodiče souhlasili s absencí, tato byla z nějakého akceptovatelného důvodu. Nelze znovu otevírat docházku pro loňský školní rok - nevidím k tomu důvod.

Druhá je, že střední škola nedokáže naučit pravopis - je to smutné :(

 


0x

Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko (spíš bych řekl v nedohlednu vzhledem k problému)

 


0x
avatar denny276
Já si třeba na střední omluvenky psala sama běžne. Jen jsem to dala vedet rodičům. U vas to urcite resit nebudou, tedy pokud k tomu nebudou mit důvod. A z loňského roku uz vubec ne-dochazka a absebce je jiz uzavrena. Nemějte z toho strach.

Děkuji za normální odpověd, u nás ve škole se to právě teď dost řeší, protože celý první ročník několikrát nešel na odpolední výuku. Otázka je, kdyby se na to náhodou přišlo, jestli má vůbec škola prostředky, jakými by to mohla řešit, nebo mají prostě smůlu.

rada, co je normální odpověď, že Vám odpoví a neupozorní na chyby?

 


0x

Je-li vám 18, můžete si psát, co chcete.

V případě těchto komentářů dodávejte i fakt, že omluvenka nemusí být uznána. Nevolnost pouze s razítkem lékaře, rodinné důvody jen s podpisem rodičů...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]