Problémy s učitelkou - dvojka z chování

Od: Datum: 17.11.12 21:09 odpovědí: 26 změna: 30.08.14 11:50

Dobrý den, chtěla bych poradit s problémem ve škole. Už mi je sice 18, ale jsem teprve prvačka . Od začátku mám problémi s třídní učitelkou, je na mě zasedlá. Kvůli pátku mi chce navrhnout dvojku z chování ale já si to rozhodně nechci nechat líbit. Šlo o to, že jsem si doma zapomněla pantofle do školy a byla ve škole v botech. Třídní mě buzeruje za každou maličkost ale tentokrát si myslím, že to hodně přehnala. Hned po první hodině si mě všimla a poslala mě přezout, když jsem jí řekla, že pantofle nemám, tak mi ironicky řekla, že to není její problém. Prý sem měla chodit v ponožkách nebo si dojít k uklízečkám a půjčit si z vyhozených přezůvek, které uklízečky vyhazují do odpadního pytle, když je někdo nechá v šatně, což z nepochopitelných důvodů nesmíme. Obojí jsem samozřejmě odmítla, protože je to velmi ponižující a myslím si, že na to nemá právo. Řekla jsem jí, že prostě dnes zůstanu v botech, ale ona že v tom případě mám opustit školu a dostanu neomluvené hodiny a navrhne mi za neuposlechnutí učitele a neomluvené hodiny dvojku z chování. V pondělí o velké přestávce s ní prý půjdu k ředitelce a tam bych se ráda bránila. Co byste mi poradili, že mám říct? Ráda bych si přímo stěžovala na učitelku, že je na mě zasedlá a to i ve známkování, například mi dala za slohovku 4 a když jsem jí dala přečíst učiteli ze ZŠ, byla prý nejhůř za 3. Také mi vadí, jak se ke mě chová, tyká mi a jedná se mnou jako s dítětem, přesto že už jsem plnoletá. Žiju s přítelem, s rodiči se příliš nestýkám, takže oni se za mě nepostaví.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 21:29
avatar

Tedy sorry, ale v osmnácti byste už mohla být z puberty venku. To jsou argumenty jako od toho našeho 13 letého puboše. Shrňme fakta - zapomněla jste pantofle - stane se, ale každopádně je to Vaše chyba. Takže celkem nechápu větu ,, Obojí jsem samozřejmě odmítla, protože je to velmi ponižující a myslím si, že na to nemá právo´´ Mě to tedy nějak extra pochopitelné nepřijde. Takže podle Vás je OK chodit po škole v botách? Zkuste přemýšlet empaticky - pokud by to úča dovolila dnes Vám, zítra má celou třídu v botách, protože oni si zapomněli bačkory všichni a chodit naboso je přece ponižující. Je úžasné, jak přesně víte na co máte právo, ale vcelku chladné Vás nechávají povinnosti. Nejsem si vskutku jist, jetli má žák právo neuposlechnout učitele. Jenže učitel Vás proplesknout nemůže (což by asi bylo nejlepší řešení) proto Vám musí navrhnout jiný trest, protože by jej vzápětí polovina třídy poslala do ).( Vzhledem k tomu, že jste v prváku, tak tomu říkám vskutku super nástup do školy.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: muzikant
Datum: 17.11.12 21:34

zuzinko, mela jsi chodit v ponozkach, za blbost se plati - proc jsi neuznala svoji chybu? Co kdyby v prezuvkach prestali chodit vsichni...

Proc chces porad bojovat? A za co? Nebylo by mozna lepsi se na skolu uplne vykaslat, kdyz buzerujou a najit si normalňi praci? Treba doplnovani zbozi v obchode? Bavilo by te to?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.11.12 22:24

Nutit ženu chodit bosou po studené podlaze (ve školách asi podlahové vytápění nemají), je usilování o její zdraví. Vyloučit někoho z vyučování kvůli zapomenutým přezůvkám je bohapustá blbost, to se může stát každému a dá se to řešit třeba tím, že se žákyně omluví a podrážky si umyje.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: hm®
Datum: 17.11.12 23:02
avatar

Jak už někdo psal, když dneska projdou boty jednomu, zítra přijdou v botách všichni.

Žena nemusí chodit bosa, má si nosit přezůvky. Když zapomene (stát se může), je třeba to řešit, s nadřízeným se dohodnout. Padnul návrh "v ponožkách", zřejmě první okamžitý nápad učitelky. Pročpak žena nenavrhla něco jiného, že si umyje podrážky, sežene nějaké návleky (třeba igelitové pytlíky), skočí si pro přezůvky domů (bydlí-li blízko), ... Snažila se o řešení, nebo jen odsekla, že nic takového, že je "dospělá" a nikdo nemá právo a ona udělá, co sama chce, a blablabla? Vypadá to, že žena je dospělá jen věkem a musí se ještě hodně učit.

doplněno 17.11.12 23:14:

Jo, ale abych taky odpověděl na otázku:

U ředitelky si moc nevyskakuj, protože v právu nejsi. Omluv se a třeba se zeptej, jestli je, pro případ, že by zas někdo přezůvky zapomněl, nenapadá nějaké rozumné řešení. Argumentovat můžeš studenou podlahou, nehygieničností přezůvek vyhozených uklízečkami, a dalším rozumným, co tě napadne, třeba i náhradou tvých zameškaných hodin s jinou třídou, je-li to možné, atd. Ale pochop, že přestupek je na tvé straně, a podle toho s nimi jednej. A jiné záležitosti (známku ze slohovky) do toho tentokrát nepleť.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zuzinek
Datum: 18.11.12 00:41

Děkuji vám, alespoň někdo mě nekritizuje, souhlasím s vámi, tohle bych také ráda řekla v pondělí ředitelce.

Od: zuzinek
Datum: 18.11.12 00:23

Jakou chybu? Za jakou blbost? Zapomenout jednou pantofle, to se snad může stát každému. Nehodlám proto chodit ve škole v ponožkách jen proto, že ostatní se takto buzerovat nechají, jdou bosy a ještě se jdou učitelce omluvit, že nemají bačkory. Přítel chodí na vysokou školu a přezouvat se vůbec nemusí, nechápu proč u nás je to takový problém.

Od: gfer
Datum: 30.08.14 11:50

já si myslím že celý den chodit v ponozkach ve skole neni pro zdravi moc dobre moje zkusenost na nasi skole se v botach nesmí chodit jenom ve tride

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 17.11.12 23:17

Pokud škola chce, abyste se přezouvali (školní řád?), tak není o čem debatovat. Pro žáky je to zákon. Problém máš TY! Máš 18 a rodiče se nemají proč za tebe postavit, odpovídáš sama za sebe, to by jsi už měla vědět.
Známkování je bohužel subjektivní, pokud není stanovena nějaká stupnice počet chyb - známka. Správně 50 % špatně za 5. ale učitelé se bohužel bojíí. Jak bude fungovat výrobek na 50 %, koupíš si šaty z 50 % hotové?
Tykat by neměla..., toj e třeba si upravit při zahájení výuky, ale jsou školy, kde i žáci tykají učitelům...
Na co je zákon o přestupcích, trestní zákoník a jiné normy? Chováš se jako malé děcko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 23:46
avatar

Hodnocení učitele ze ZŠ je irelevantní, neboť na žáky základních škol jsou jiné požadavky než na žáka škol středních.

Školní řád platí pro všechny, všichni žáci jsou povinni jej dodržovat.

Pokud Vám nevyhovoval návrh Vaší učitelky, měla jste přijít s lepším (např. již zmíněné důkladné očištění obuvi).

___ Pokud jde o navrhovaný postih: Je potřeba si uvědomit, že postih nebude jenom (za jednorázové) zapomenutí přezutí, nýbrž (hlavně!) za nevhodné chování k vyučující a za neuposlechnutí pokynu.

Některé školy na svých webech zveřejňují školní řád, klasifikační řád i způsob odměn či postihů. Podívejte se, jestli tyto informace neuvádí i Vaše škola.

Chcete-li před ředitelkou uspět, neodmlouvejte, přiznejte svou chybu, omluvte se vyučující i ředitelce a slibte, že se to nebude opakovat. (Čímkoliv jiným oprávněnost postihu jen potvrdíte.)

___ Poznámka: Nejde o problém s třídní učitelkou, nýbrž o Váš přístup ke svým povinnostem, k vyučujícím, ke studiu i ke škole.

doplněno 17.11.12 23:47:

PS: Zajímá-li Vás další hodnocení slohové práce, napište text zde nebo mi jej (po registraci) můžete zaslat vnitřní zprávou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzinek
Datum: 18.11.12 00:38

Mohu se zeptat, co je podle vás na mém přístupu špatného a za co se mám omlouvat?

Boty jsem si samozřejmě oklepala už v šatně a učitelce jsem říkala, že nejsou moc špinavé. To jí bylo jedno, protože podle školního řádu musíme mít bačkory, pantofle nebo crocsy jako přezůvky, takže i kdybych ty kozačky měla úplně nové, vyšlo by to nastejno. Učitelé toto také nedodržují a když jsem jí to řekla, tak oni prý mají vlastní řád, pro nás prý platí žákovský školní řád. Co je na tom pravdy nevím.

Slohovku už nemám, museli jsme ji odevzdávat, už tehdy jsem si ji musela vyžádat.

Datum: 18.11.12 01:58
avatar

Porušení školního řádu, odmlouvání učitelce a neuposlechnutí pokynu Vám nestačí? Žák nemůže učiteli "oznámit, že prostě dnes zůstane v botách".

Přezouvání ve školách má své důvody (u nás se přezouvali i zaměstnanci). U nás byly i zakázány i některé typy obuvi na přezutí. A pokud někdo přezutí zapomněl, mohl si u školníka koupit návleky.

Nemáte v šatnách skříňky, kde byste si mohli přezutí nechávat?

Dospělost se nepozná podle dosaženího věku, ale podle odpovědného přístupu k povinnostem, k okolí (lidem) i k životu.

doplněno 18.11.12 02:05:

K tykání: To záleží na vedení školy a učitelích.

Na středních školách není tykání žádný prohřešek a v prvním ročníku, kde převažují patnácti- až šestnáctiletí žáci, je podle mne naprosto v pořádku.

Naposledy jsem učila na střední škole, kde se žákům ve čtyřletém studiu tykalo a žákům v nástavbovém studiu vykalo. Já jsem radši vykala všem, protože jsem se nemusela bát, že se jednou někde spletu. Ale vedení školy proti tykání nic nemělo, dalo nám na výběr.

doplněno 19.11.12 16:59:

Pro k2: Já to jako nadřazenost vyučující nevnímám. Ona je zaměstnancem školy, takže musí plnit pokyny nadřízených.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 18.11.12 14:37

Školní řád platí pro všechny, všichni žáci jsou povinni jej dodržovat.

Ono to s tim skolnim radem tak jednoduche neni. Vetsinou v nem byva pro vsechny usmevny bod, ze zak ma pravo na vzdelani. Pokud vyucujici vyhazuje zaka ze skoly (prezuje se, nebo ma jit domu), tak mu timto upira pravo na vzdelani. Ze ucitelka zneuzila sveho postaveni je ocividne, zaka mladsiho 18 let by si zajiste vyhodit netroufla, protoze kdyby ho metr od skoly srazilo auto, tak muze na par let oblekat slusivou teplakovou soupravu.

Z meho pohledu je situace dost bezvychodna. Bud budu po skole chodit v ponozkach a riskovat sve zdravi, nebo pouziji prezuvky neznameho puvodu, nebo mi vyucujici odepre pravo na vzdelani...

P.S.: Neobhajuji neprezouvani se, ale toto je typicka ukazka nadrazenosti vyucujici, ktera vyhrotila naprostou banalitu (ktera se v normalnich pripadech resi rozumnou domluvou) do extremu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 23:58
avatar

Je mi 18, jsem plnoletá - chováš se ale jako trucovité dítě. Tvé chování určitě bylo i příčinou rozchodu s rodiči a s přítelem to taky asi není to pravé ořechové. Jinak bys totiž nepsala dotaz sem. Pro ředitelku nemáš bohužel žádný omluvný argument. A pokud své chování radikálně nezměníš, tak to v životě budeš mít sakra těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 18.11.12 01:37

Píšeš, že ostatní se nechají buzerovat, chodí bosi a ještě se jdou omluvit. Jestliže by jsi chodila v ponožkách, tak by jsi se omlouvat nemusela. Cítíš se dospělá a myslíš si, že jednáš správně. Chyba. Pustila jsi se do boje s učitelkou a to není dobře. A to jsi teprve v prváku. Chytré by od tebe bylo, kdyby jsi si na začátku vyučování podrážky umyla a toto učitelce řekla. Tady by jsi již tímto mohla u ředitelky argumentovat. Zřejmě by učitelka u ředitelky neuspěla. Nevím jak u vás, ale my jsme na střední škole přecházeli do různých specializovaných učeben po vydlážděných chodbách a po kamenných schodech. Ty chodby byly v zimě chladnější. A to tyká jenom tobě nebo všem žákům? Uvědom si, je to učitelka a může, když bude chtít, tě vždycky "vykoupat". Jako jsou různí lidé, tak jsou i různé učitelky. A navíc za tebou nemá kdo stát protože se s rodiči příliš nestýkáš. To nemohu soudit, protože nevím proč se s nimi nestýkáš. Takže na závěr rada: zajdi v pondělí ráno za učitelkou a omluv se jí. I s tím pak budeš moct u ředitelky, jestli k ní půjdete, argumentovat. V životě se ti toho nebude líbit dalko víc, a budeš to muset překousnout. To je škola života.

doplněno 18.11.12 10:25:

Chválím tě, že jsi šla na školu. Je vidět, že jsi šikovná holka, že to máš v hlavě srovnané a chápeš priority. V tvém věku to nemáš lehké - ke škole ještě starost o domácnost a tak. Máš přítele, který tě má rád a ty jeho taky, protože se mu chceš vzděláním přiblížit. Držím ti pěstě a dej vědět jak jsi dopadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzinek
Datum: 19.11.12 19:53

Dopadlo to asi docela dobře, když nebude žádný další problém, tak bych měla dostat ředitelskou důtku za ty neomluvené hodiny, dvojku z chování ne. Dostala jsem akorát kázání o přezouvání, prostě kecy, že lajdáci chodí v ponožkách a pokud s tím mám z nějakého důvodu problém, mám možnost z vyhozených přezůvek. Měla jsem 100 chutí říct co si myslím, ale dala jsem na zdejší rady a mlčela. Pak jsem jim slíbila, že se to nebude opakovat a bylo po všem.

Od: andrea1*
Datum: 19.11.12 22:25

Tak vidíš. Vzpomněla jsem si na tebe a čekala, že napíšeš jak jsi dopadla. A napsala jsi, což mě potěšilo. Měj se fajn. Andrea.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 18.11.12 04:17

Na 18 let se chováš jak malý dítě. K tomu, že jsi teprve v prváku (a asi vím z jakých důvodů) se snad ani netřeba vyjadřovat..Pokud si zapomenu obuv, tak dbám pokynů vyučujícího a nebo navrhnu lepší variantu (návleky a pod) ale rozhodně neoponuji, protože pro každýho žáka platí školní řád a navíc, jsi tam dobrovolně, platí tě stát, takže si ani nemáš co vyskakovat..A jestli ti to nedošlo, tak vysoká škola je trošku jiná liga a divím se příteli, že je vůbec tvůj přitel pokud je on VŠ a tvoje nejvyšší vždělání je základní a jsi schopná napsat ,,problémi" s I ... Takže se radši zamysli sama nad sebou než se předvedeš jako potrefená husa..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.12 07:15
avatar

Zuzko, ostatní na téma přezůvky, řekli snad úplně všechno. Musíte si uvědomit, že proto, aby lidé nemuseli řešit stále konflikty mezi sebou, které by končily tragicky, ustanovili časem pravidla na každé prostředí, do každé společnosti, do každého kolektivu. Na silnicích, v úřadech, v obchodech, v kostele, v tělocvičně, v jídelně, na hřbitově, ve škole, v rodině. . . Prostě všude. Výchovou se dítě s těmito pravidly seznamuje a učí se je dodržovat. Protože kdyby se dodržovalo něco ano, něco ne, něco by se přehlédlo, vznikl by chaos a lidé by byli zmateni a jistojistě by všechno řešili agresí. Proto je třeba dodržovat nejen zákony, ale i pravidla. *hej*Čurá se do záchodu, jíme příborem, postavíme se do fronty a nepředbíháme, diskotéka nemůže být na hřbitově, projevujeme úctu lidem, kteří nás něco chtějí naučit, do tělocvičny nejdeme ve střevíčkách na podpatcích a do třídy v botách, na plovárnu nejdeme oblečení, nejezdíme bez jízdenky, nepřibíjíme večer hřebíky, když ostatní spí.*jasne* Chceme být respektování, ale musíme my respektovat. Výši respektu si musíme zasloužit svým chováním, svými zanalostmi, svým uměním řešit problémy. Nechci vás ani kárat, ani vám nadávat, ale váš přístup k autoritám mi příjde jako chování trucovitého dítěte. Kdy zacupe nožkou a křičí. "Nenene, ty mě nemáš ráda, ty mi nerozumíš, ty sis zasedla. Kdybys mi rozuměla, chápala mě, tak bys to po mně nechtěla. Je mi jedno, proč to tak je, pro mě je důležitější to, co já potřebuji, to co já chci." Jste mladá žena, nejste dítě. *placni* Nedělejte lidem to, co nechcete, aby oni dělali vám. A zamyslete se, co jste udělala špatně vy, ne oni, proč jste odešla od rodičů, jako dospělá jste mezi dětmi, proč máte často konflikty, proč máte pocit, že vás nemají rádi, že vás nerespektují, neváží si vás, zasedli si na vás.;) Pokuste se pochopit, že nejsem nepřítel a ani lidé, kteří vás nutí dodržovat pravidla, nemusí být nepřátelé. Jen chtějí, abyste pravidla dodržovala a chovala se jako dospělá.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 19.11.12 19:18
avatar

"babkazov", to jste tak krásně napsala*klik* a vysvětlila, s takovými rozumnými argumenty.*palec* Myslím, že by jí to maminka lépe neřekla. Moc se mi to líbí,*placni* to už tazatelka jistě pochopí a uvědomí si, co je potřeba. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivanka*
Datum: 18.11.12 07:38

Dcera studuje na Dis. a na internátě podmínky , které musí dodržovat. Je jí 21roků.

A ty podmínky jako večerka ve 21hodin. Body za úklid na pokoji, ustlaná postel, pořádek ve skříni, na WC a v koupelně. Vše se tam hodnotí, když nemá určitý počet bodů. tak prostě vycházky nemá. Tak to je. Chceš bydlet na intru tak poslouchej a dodržuj pravidla nebo dojížděj.

Tak pisatel má pravdu, jedný to povolí chodit v botách na ven a další den to poruší další ve třídě.

Myslí, že opravdu nejde o buzeraci, jen udžet pořádek ve třídě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 10:37

Dám ti jednu dobrou radu...nedávno jsem odmaturoval na SŠ tak vím jak to tam chodí... vždycky je lepší být s učiteli za dobře...jestli si myslíš že když budeš dělat hrdinku a masírovat si svou hrdost tak jsi naomylu.. tak si akorat naděláš hromadu problému... nevěřím tomu že by si na tebe učitelka zasedla jen tak... ale věř tomu že jestli budeš dělat problémy tak ti to pak učitelé nechají sežrat.. i u maturity nebo čim to končíš... tak se nad sebou zamysli... pokud jsi zapoměla přezuvky, měla jsi navrhnout kompromis a neodmlouvat a dohadovat se s učitelkou.. ted se nediv... a to už se s tebou jen poveze protože už jsi za problémovou... ale to někomu dojde až příliš pozdě... ale tak hlavně že je hrdost sama, že? ... jen jestli se to v tomto případě vyplatí...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.11.12 13:31
avatar

Odmlouvata hádat se s učitelkou je blbost. Nicméně učitelka to taky docela přehání, pokud ti vyhrožuje dvojkou z chování apod. Evidetně si užívá své nadřazenosti. Známky se střední a základky ale vůbec nemůžeš srovnávat, je to něco úplně jiného.

Já mám třeba problémy s ženskými orgány i močákem, snadno se nachladím a mám hned záněty. NIkdo, ani pod hrozbou vyhazovu, by mne nedonutil chodit po studených podlahách bosky.

Radím před ředitelkou sklonit hlavu, být pokorná a omluvit se. To je samozřejmostí, pokud si je nechceš poštvat proti sobě. A zkusit vysvětlit, že se snadno nachladíš a máš záněty (to nutně nemusí být pravda, ale mohlo by to zabrat). Hlavně neodmlouvat a být tu chvíli hodná a poslušná.

Taky jsem byla na škole hrdinka, byla drzá, odmlouvala. Výsledkem bylo zaškatulkování jako problémová žákyně a důtka ředitele (řekla jsem učiteli, co si o něm myslím). Když se na to dívám s odstupem 7 let, přijde mi to zbytečné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.12 22:07
avatar

Tak taky přidám svůj názor. Pokud už tu něco z tohoto bylo dřív, omlouvám se, nečetl jsem vše.

1. Že jsi prvačka a je ti 18, to není nic výjimečného. Já měl loni spolužáka, kterému bylo snad přes 20, a několik 18iletých ve vedlejších třídách. Ale v některých věcech (především ohledně chování).by asi stejně chtěli tvoje rodiče, občas ani plnoletost nepomůže.

2. Řekl bych, že by reakce učitelky možná byla jiná, kdybys k ní hnes ještě před první hodinou přišla, omluvila se, že nemáš přezůvky, a navrhla nějaké z už uvedených řešení (umytí bot, "návleky" z pytlíků...). Učitelé nemají rádi, když na nějakou chybu přijdou až sami, je lepší to říct předem. Stejně s domácími úkoly a podobnými věcmi. Taktéž často nesnáší, když si stojíš za svým a nechceš ustoupit. Pak může pomoct ustoupit a postupně se začít bránit, ale začínat zlehka, nenápadně.
My se ve škole (ISŠ Cheb) přezouvat nemusíme, kvůli častému přecházení mezi budovami by to nemělo smysl, nejsou tu ani šatny. Jen na praxi musíme mít montérky (ale asi dvakrát jsem je zapomněl a mistr se nějak moc nerozčiloval - a to je doba, kdy chodí inspekce).

3.Učitelé občas dovedou být nepříjemní a nepředvídatelní, znám to. Je třeba se snažit dodržovat školní řád a pokud možno nevyvolávat konflikty. Pokud už je opravdu velký problém, hrozí ti kázeňský postih, propadnutí..., zkus najít někoho důvěryhodnějšího, než je třídní. Na ZŠ třeba ředitelka problémy mezi žáky moc neřešila, třídní trochu, ale pokud byl velký problém (šikana...), docela to řešila její zástupkyně. Nebo jiný učitel/učitelka.

4. Že ti vadí tykání, to bych neviděl jako važný problém. Ber to tak, že úctu k člověku můžeš vyjádřit i jinak než vykáním a naopak - ne každý, kdo ti vyká, si tě váží, a ne každý, kdo ti tyká, tě bere jako dítě. Mně naopak vadí, když mi lidé vykají, zvlášť u učitelů/učitelek, co nejsou výrazně starší než já.

Myslím si, že i přes tvou reakci zapomenutí přezůvek není důvod pro sníženou známku z chování. U ředitelky se braň, ale neútoč na tu učitelku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111*
Datum: 19.11.12 22:27

Ahoj praivo.Mohu se zeptat co studuješ za obor a jaký byl důvod, že si měl i 20 letého spolužáka a 18leté ve vedlejších třídách? Mně je 20 a chci znovu na SŠ.Jednu už mám, ale není to to co jsem si vždy představoval.Tak jsem teď zjistil, že to asi tak ´´divné´´ není z tvého příspěvku.Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 15:14
avatar

Obor ME (mechanik elektronik). Ten 20letý propadal a pořád přecházel na jiné obory.

doplněno 20.11.12 16:21:

Jsem tam v druháku.

doplněno 20.11.12 16:22:

Ten kluk už odešel, resp. asi byl vyhozen, když za půl roku nebyl ve škole dohromady ani týden. Říkali jsme mu "Yetti" - všichni věděli, že existuje, ale skoro nikdo ho neviděl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111*
Datum: 20.11.12 16:00

a je tam pořád ještě nebo už odešel? Ty seš teda praivo v prváku na SPŠ?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.