Výběr SŠ

Od: Datum: 05.01.14 19:11 odpovědí: 2 změna: 06.01.14 14:30

Chodím do 9. třídy a za chvíli mě čeká jedno životní rozhodnutí - výběr střední školy. Nevím si s tím moc rady a tak píši sem, aby mi někdo, kdo má zkušenosti, poradil. Známky podle mě nemám zas tak špatné - za 8. ročník mám průměr 1.5. Původně jsem chtěl jít na gympl, což se mým rodičům moc nelíbilo a po návštěvě poradny, kde mi poradkyně řekla, že by mě viděla spíše na průmyslovku nebo technické lyceum (případně jakékoliv jiné lyceum), mě touha po gymnáziu také nějak přešla :D. S mámou jsem byl na Schole Pragensis a docela mě tam zaujalo ekonomické lyceum.Byl jsem se podívat na dni otevřených dveří na Praze 2, Resslova 8 a na Praze 10, Heroldovy sady (obě jsou to ekon. lycea). Jestli tam někdo chodíte, nebo chodil, tak bych byl rád, kdyby jste mi řekli, jaké to tam je a tak. :DJinak se bojím, že z toho ekonomického lycea potom nebudu mít žádné uplatnění (vím, že je to spíše příprava na vysokou školu, ale myslím to spíš tak, že na to ekon. lyceum chodí hodně lidí a těch absolventů je moc). Po tom lyceu bych chtěl jít asi na práva.

Na průmyslovku nechci kvůli rýsování. :DZkusím to nějak shrnout :D

1) Váš názor na ekon. lyceum?

2) Myslíte, že budu mít problém najít práci, když půjdu na to lyceum?

3) Nechodil nebo nezná někdo (někoho), kdo chodí na tu Resslovu 8 nebo Heroldovy sady? Jestli jo, tak jaká ta škola podle vás je? Je to těžká škola? Jací jsou učitelé? Dostali jste se na VŠ nebo jste zaměstnaní?Jestli Vás ještě cokoliv napadne, tak mi to napište.

Předem díky všem za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.14 20:51
avatar

Máš-li zájem o studium práv, je lepší přípravou gymnázium. V Reslově ul. jsou dvě školy (č. 5 a č. 8) ekonomického zaměření, svého času mívaly obě dvě výbornou pověst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 14:30

Jestli chceš na práva, tak určitě gymnázium.

Nevím, proč a podle čeho ti poradili průmyslovku a technické lyceum, když to nechceš?

Jinak ekonomickému lyceu se vyhni, a celkově ekonomickým školám, úsplatnění je špatné, se SŠ i VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.