Nejste přihlášen/a.
Strýček googl toho najde mnoho, stačí zadat do vyhledávání jednotlivé otázky, např. otázka 26 (část) atd. zsmezimesti.cz/...
Pojem vrstva se uvádí také v souvislosti s nejsvrchnějším obalem Země. Zemská kůra je mocná(tedy jde o hloubku) 30-70km a tvoří ji na pevnině tři vrstvy, které mají rozdílné fyzikální vlastnosti:sedimenty 0-10km,granity15-20km a předpokládané ekvivalenty čedičů s průměrnou mocností 4,7km..
Vrstvy zejména u sedimentů a metamorfovaných hornin mají různou mocnost působením tektonických procesů.Souvrství je vrstevní soubor s konkordantním nebo diskondartním vztahem, t.j. opakující se vrstva A,B nebo A,C s přerušením sedimentace.
Přeměněné horniny jsou horniny, u kterých došlo ke změně jejich fyzikálně chemických vlastností vlivem tlakových a teplotních podmínek.Pokud se chemické vlastnosti nemění jde o izochemickou metamorfózu.Rozlišujeme asi pět typů přeměn.
Povrchové vyvřeliny jsou pyroklastika, jinak se domnívám, že rozdíl mezi žulou(granitoidy) a na druhé straně bazalty není tak o hloubce jako o kyselosti, tedy obsahu křemičitanů?
Pokud chybí vrstva B, tedy došlo k přerušení sedimentace jde o tzv.stratigrafický hiát,Tektonickým působením na souvrsví vznikají vrásy...synklinály, antiklinály atd,atd.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.