Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Dobrovolný úkol

Od: julca* odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, jelikož končí školní rok, tak se zajisté neučíme a díváme se na filmy. Dnes jsme se v rámci chemie a fyziky dívali na film o výbuchu v Černobylu. Jakmile skončil film, proběhlo několik otázek, z nichž jedna zněla. ,,Pokud je někde výbuch a hoří, máme se samozřejmě dostat do bezpečného místa. Ale co když někdo nemůže, máme zachránit nejen sebe, ale i ostatní? Nebo je tam nechat shořet. Pokud někdo hoří, jak dlouho trvá, než shoří celý?" Jelikož učitelku i učitela táhle otázka dostala do kouta, řekli, že si můžeme zjistit u lidí jejich názor a při příští hodině všechny názory rozebereme.

Já bych svoje odpovědi uvedla nejspíš takhle. Pokud je to možné a dá se s lidmi hýbat a komunikovat, pomohla bych. Ale kdyby se nedalo a byli hysteričtí, moc by se s nimi nedalo pracovat, pokusila bych se, ale kdyby prostě nešlo, tak nešlo. A jak dlouho trvá, než shoří celé tělo? Absolutně nemám ponětí.

Jaký máte názor vy?

Děkuji za váš čas. :)

 

 

3 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar jethro

Jedno vodítko by mohlo být v bezpečnostních instrukcích, které slyšíme pokaždé, když někam letíme na dovolenou:
Když vypadnou kyslíkové masky, vždy si nasaďte sami jako první, a až potom pomozte vašim dětem nebo spolucestujícím.

Stejně postupují i profesionální záchranáři: dělají co můžou, zachraňují životy, ale neriskují své vlastní. Protože jen živý záchranář je co platný.

Kdysi jsem četl o tom, jak by dopadl teroristický útok výbuchem radioaktivní "špinavé" bomby ve velkoměstě. Více než tisíckrát větší počet mrtvých by způsobila panika, než samotný účinek radioaktivity.

Jak dlouho hoří tělo, to záleží na teplotě. V blízkosti epicentra jaderného výbuchu to budou sekundy, v krematoriu desítky minut až hodiny.

 

figurek*
hodnocení

2x

to je otázka jako z krematoria. Kdesi v Americe prý umřel těžce obézní chlap, kterého potom kremovali tři dny.

Co se týká zachraňování při požáru. V prvé řadě se vždycky starej o sebe. Nejdříve musíš mít jistotu, že se ty sama dostaneš ven. Teprve potom začni zachraňovat i ty ostatní. No a když ve tvé blízkosti dojde k výbuchu atomového reaktoru, nehleď na nic a na nikoho a maž rychle pryč, protože za chvíli už bude pozdě. Tak budeš mít šanci aspoň ty. Kdo rychle nezmizne někam za hory za doly, ten šanci nemá.

 

hodnocení

1x

Víte, co dělat a jak se chovat při vzniku požáru? Mějte na paměti 7 základních pravidel

dokumentacebozp.cz/...

Doba spálení těla závisí na tolika proměnných, že nelze exaktně určit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]